Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree6Likes

tema: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

  1. #11
    Novi član
    Član od
    14.8.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Za poklopac: možda minijatura starih točkova na žičanim felnama ili čep rezervoara?

  2. #12
    Novi član
    Član od
    8.9.2011.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Prvo da se izvinim svima sto nisam nista postavio u zadnjih nekoliko dana. Prvo sam bio bolestan, a onda mi je riknuo primarni hard disk na kome su mi bili sistem i svi bitni podaci. Malo je potrajalo dok sam sredio komp, ali sam bar u medjuvremenu uradio skice (mnogo njih) i otisao kod profesora na konsultacije, tako da imam dobre i lose vesti,
    Prvo lose - posto sam ja na studijskom programu po bolonjskom sistemu, onda je najnovijom promenom propisa (ili cega god) doslo do toga da moram da polozim diplomski do 30. septembra ili cu morati da upisem novi (sedmi) semestar, a to ce da me kosta bar 150e iako sam dosad bio na budzetu. To takodje znaci da moram da predam odstampan diplomski na salter studentske sluzbe najkasnije u utorak, 27.9. jer od prijavljivanja do polaganja mora da prodje bar 48h. Sve to je malo zakomplikovalo stvari pa necu moci da posvetim mnogo paznje svim detaljima.

    Dobra vest je da se profesoru svidelo nekoliko resenja koja sam radio i evo ih da ih vidite. Trudio sam se da oblik bude relativno jednostavan, kao sto su bile instrument table trkackih automobila iz 30-ih.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_v1.jpg

    Ovo resenje je inspirisano obrtomerom sa Auto Union Type C i D. Prilicno je jednostavno, ali ono sto mi je pravilo problem je nacin na koji bi vezao narukvicu pa sam se odlucio za drugo resenje koje se takodje svidelo profesoru (a i meni se vise svidja ).

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_v2.jpg

    Ovde sam tom plocom koja prolazi kroz sredinu sata dobio sat koji izgleda tanje, a uspeo sam i da resim problem vezivanja narukvice i to tako da izgleda kao da narukvica prolazi kroz sat. Ono sto sam takodje dobio je da sat stvarno podseca na instrument tablu, sa ravnom plocom na kojoj se nalazi instrument (obrtomer, brzinomer...). Cak sam mislio i da taj ravni deo ima teksturu kao Bugatti type 35 ili Maserati 8CTF, ali mislim da ce to bolje izgledati kao tekstura na ciferu. Ionako je jedina karakteristika svih Zepter satova to da imaju teksturu na ciferu.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_v3.jpg

    Ovo je isto resenje samo sa dodatnim tasterima za tahometar.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_poklopac.jpg

    Svidela mi se ideja o poklopcu koji izgleda kao stare felne, pa sam tako nesto i uradio. Zice bi samo bile ugravirane.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_kruna.jpg

    Najverovatnije resenje za krunu. Moguce je da cu je minimalno izmeniti. Jedino nisam siguran da li ce tekstura biti dobra. Plasim se da bi kod navijanja prsti mnogo klizali.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_tasteri.jpg

    Skice dodatnih tastera (start/stop i reset). Mislim da su najbolja zadnji u prvom i drugom redu.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-sat_narukvica.jpg

    Dve verzije kopce na narukvici. Jedna inspirisana Maseratijem a druga BMW-om.

    Do veceras bi trebalo da imam gotovo nekoliko resenja cifera pa cu ih postaviti. Sutra bi morao da imam kompletan dizajn definisan da bi sto pre poceo da radim tehnicke crteze. Dodatni problem mi pravi to sto sledecu subotu uopste necu imati vremena da radim Nema veze, ne bi mi bio prvi put da nekoliko dana radim po 16-17h dnevno i spavam po 3-4 sata

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Sviđa mi se to što radiš.
    Ne znam koja je debljina sata? Rekao bih da ga spremaš za neki automatski mehanizam.
    Da li bi bilo glupo da krunica bude u fazonu točka-presvučena gumom a zepterov logo na sredini stilizovane ratkapne?
    Ili,ako je guma previše, da tekstura dela krunice(koji se hvata prstima) oponaša šare na pneumatiku.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (18.9.2011. u 16:05)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Još jedna ideja na zadatu temu(za budućnost)
    Gumeni kaiš čija bi površina izgledala kao površina pneumatika.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #15
    Novi član
    Član od
    8.9.2011.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Debljina je 14mm, precnik 44mm. S obzirom na to da ce poklopac vec biti u fazonu tocka mislim da bi bilo bolje da krunica ipak bude u nekom drugom fazonu, ali dobra ideja za neki buduci projekat Tekstura na krunici bi bila izvodljiva, mada bi bila jako sitna i jako komplikovana. Evo kako su izgledale sare na pneumaticima - link. Dizajn sa gumenim kaisem sa povrsinom kao kod pneumatika vec ima Chopard na Mille Miglia seriji satova. U stvari, sat koji ja radim bi trebalo da bude konkurent upravo toj seriji satova. Ima jos dosta satova inspirisanih autmobilima, ali svi su uglavnom vezani za moderne automobile ili su mnoooogo skuplji (preko 10000e).

    Evo resenja cifera o kome sam pricao ranije. Dakle samo sekundara sa otvorima za sate (levo) i minute (desno), bas kao kod A. Lange & Sohne, samo sa kruznim otvorima. Kruzni da bi podsecali na krugove u kojima su upisani redni brojevi takmicara na automobilima na trkama. Pokazivac rezerve snage je inspirisan ovim. Pozadina ima teksturu kao ona koju sam naveo u proslom postu (Maserati 8CTF). Boja je rosso corsa, a hocu da bude vise verzija boje pozadine. Ne znam koliko je ko upoznat sa istorijom automobilskih trka, ali negde do 60-ih su automobili imali boje spram toga iz koje su zemlje timovi. Npr Nemci su bili beli ili srebrni (silver arrows), Englezi su imali British racing green, Italijani crvenu (rosso corsa), Francuzi plavu (blue de france), a amerikanci su imali bela kola sa dve plave (royal blue) trake po duzini (Cunningham racing stripes). Spram boja pozadine ce se menjati boje brojeva i kazaljke, mada ce "glavni" brojevi (0, 10...) verovatno biti od belog zlata.

    Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata-cifer_01.jpg

  6. #16
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Vrlo lepo izgleda cifer, meni se ovakav koncept dopada. A dopada mi se i predlog koji je dao ValadanP za krunicu oblozenu gumom u obliku sara koje imaju autogume. Jedino sto bi na ciferu ja promenio je kruzic za rezervu snage. Stavio bi drugaciji oblik, cisto da razbijem monotoniju kruga na ciferu. Ne znam koji bi mehanizam pokretao ovaj sat> automatski ili kvarc? I da li je bitno gledati i funkcionalnu stranu, tj mogucnost izrade kasnije ili je ovo samo idejno resenje?

  7. #17
    Novi član
    Član od
    14.8.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    Cifer izgleda lepo ( o bojama ne vredi raspravljati, svako ima neki svoj favorit ), krunica je extra ali, kao što reče UlysseNardin, ako je ovo i nacrt za izradu sata a ne samo idejno rešenje moraš povesti računa o veličini brojeva u aperturama i njihovom razmaku da ti se dve folije sa brojevima ne bi preklapale.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoć oko diplomskog - dizajn ručnog sata

    meni se bas svidja resenje, mada mislim da je ta nijansa crvene previse napadna... da li si probao varijantu sa belim ciferom (ako bi imao teksturu poput sara na ovom crvenom, ne bi bio "dosadan"), crnim brojevima na ciferu, crvenom sekundarom i crvenim brojevima za sate i minute?
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Pomoć u odabiru sata
    By ANGEL II in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 7.4.2011., 13:13
  2. Pomoć oko odabira sata
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 21:39
  3. Pomoć pri izboru sata
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 22.4.2010., 1:15
  4. Orijentacija u prirodi pomoću sata
    By Shmizla in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.3.2009., 22:21

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •