Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Pozdrav svima!

    Cesto na internetu kada trazim odredjeni sat naletim na isti model sata samo sto je modifikovan: promenjen cifer, druge kazaljke, sekundara, promenjena korona, itd.

    E sad, zanima me da li ste pristalice ovog vida "ulepsavanja" sata?

    Licno, nikada ne bi kupio sat koji mi se ne svidja i koji odma planiram da izmenim. Takav izmenjeni sat po meni vise nije ono sto je bio, ne samo vizuelno (iako je mehanizam ostao isti), vec je nekako izgubio nesto svoje i lici mi nekako na "fejk"!

    To je je MOJE misljenje, e sada zanima me sta vi mislite o tome?

    P.S. Nadam se da ova i slicna tema nije vec bila.

    Pozdrav!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Bilo je već nešto slično na forumu.
    Lično nemam ništa protiv toga.To shvatam kao dodavanje ličnog pečata na serijski proizvod.
    Ne verujem da imaš nešto protiv toga da promeniš,recimo,felne na novom automobilu.
    Serija se pravi da zadovolji najširi krug potrošača,a mi smo,ipak,pojedinci.
    Nekada se desi da ti se neki sat baš dopadne samo kada bi imao,na primer,crvenu sekundaru...
    Pa zašto je ne prefarbati i time stvar dovesti do ''savršenstva''?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Zasto da ne?Pa i sama promena narukvice je neka vrsta modifikacije,tj to nije vise original.Ako to moze da se odradi tako da da licni pecat vlasnika,a da pri tome izgleda dobro,a mozda cak i lepse nego fabricko stanje sata,uvek sam za.
    Sto rece VLADANP i promena felni na kolima daje nesto automobilu,pa tako i ovo.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    @ VLADAN P
    Hmm, pa slazem se u dosta stvari koje si napisao, mozda o tome nisam razmisljao na taj nacin...
    Lepo je dodati nesto licno i s tim imati nesto jedinstveno sto drugi nema, ali.... Lako je kada na sat od 200-300e dodas nesto sto se tebi svidja pa kazes, eto to je moj neki licni pecat.
    Ajd sad da te pitam nesto ali ISKRENO DA MI ODGOVORIS? :p
    Da kupis jedan kvalitetan (vrhunski) sat od nekoliko hiljada evra,kojih je recimo u toj seriji proizvedeno samo 1000 komada, i koji prosto izgleda tako kako ga je proizvodjac napravio i to zapravo daje identitet tom satu, da li bi mu ti menjao identitet samo zato sto ti se ne svidja mozda sekundara ili sto hoces da mu das neki licni pecat.
    Recimo imas sat OMEGA Speedmaster Professional, da li bi to bio isti sat da mu recimo promenis kazaljke, cifer i ne znam vec sta? I kazes prijatelju, e vidi sto imam OMEGA Speedmaster Professional a ono ni nalik njoj! Ja mislim NE! Po meni to je nepostovanje prema tom satu i proizvodjacu... Ajd mozda je nepostovanje suvise gruba rec ali svatas sta hocu reci...

    Lepo je dati svoj licni pecat necemu, ali mozes ti dodati recimo BMW dobre felne i sta vec, ali ako ti skines njegov znak i izmenis ga tako da ne lici na njega, moze da ispod ima BMW motor ali to vise nije taj auto... Banalan je primer ali mislim da svatas poentu onoga sto hocu da kazem...


    @Djordje
    Hvala ti na misljenju! Eto za tebe isto pitanje kao za Vladana.

    P.S. Izvinjavam se sto pokrecem slicnu temu koja je vec bila, ali izgleda da mi je promakla...
    Poslednja ispravka: banja (5.6.2011. u 11:54)

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Citat banja kaže: Pregled poruke
    @ VLADAN P

    Ajd sad da te pitam nesto ali ISKRENO DA MI ODGOVORIS? :p
    Da kupis jedan kvalitetan (vrhunski) sat od nekoliko hiljada evra,kojih je recimo u toj seriji proizvedeno samo 1000 komada, i koji prosto izgleda tako kako ga je proizvodjac napravio i to zapravo daje identitet tom satu, da li bi mu ti menjao identitet samo zato sto ti se ne svidja mozda sekundara ili sto hoces da mu das neki licni pecat.
    Recimo imas sat OMEGA Speedmaster Professional, da li bi to bio isti sat da mu recimo promenis kazaljke, cifer i ne znam vec sta? I kazes prijatelju, e vidi sto imam OMEGA Speedmaster Professional a ono ni nalik njoj!

    Lepo je dati svoj li
    Iskren odgovor podrazumeva pragmatičnost.
    Dakle,zavisi od mojih daljih namera sa tim satom.
    Ako imam nameru da ga u budućnosti prodajem-Ne bih radio ništa što bi mu ,eventualno,umanjilo vrednost.
    Ako mi je namera da ga doživotno zadržim-Naravno da ću ga maksimalno prilagoditi svojim željama i ličnom ukusu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Nemam ništa protiv modifikovanja satova. Može neko da kupi Veyrona pa da mu menja motor što se mene tiče. Ne gledam u tuđi tanjir, novčanik, ženu itd. Modifikacija može da mi se sviđa ili ne, al da nešto "osuđujem" ili slično, ne.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Pa dobro, svi smo mi razliciti tako da mogu da razumem tvoj stav.
    Licno, nikada takvom satu ne bi nista menjao, prodavao ga ili ne,posto on je takav kakav je a na meni je da li cu ga kupiti ili ne.
    Da mi ne odgovara nesto prosto ga ne bi uzeo i trazio bi drugi koji potpuno ispunjava moja ocekivanja i zelje.
    Ali kao sto sam i napisao, svi smo mi razliciti i s tim svako od nas postupa po sopstvenoj savesti.

    @nickname
    Naravno, ja sam izneo samo svoje misljenje u vezi toga.... Daleko bilo da nekoga osudjujem...


    Pozdrav
    Poslednja ispravka: banja (5.6.2011. u 12:47)

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Rade ljudi prilično često modifikacije, kako sa jeftinijim tako i sa skupljim satovima. Smatram da je to opravdan postupak, pogotovo ako se tom jednom sitnom modifikacijom dobija onaj PRAVI, dugo traženi sat. Isto tako, u većini slučajeva satu se može vratiti autentičnost vraćajući originalne delove ukoliko se vlasniku modifikacije na satu ne dopadnu ili shvati da je ipak autentičan izgled sata ono što u stvari i želi.

    Recimo, neko je oduševljen satom nekog proizvođača ali mu veliki problem predstavlja to što proizvođač baš na taj model stavlja mineralno ili akrilno staklo a on želi safirno. Zašto ne promeniti staklo ukoliko se time dobija sat koji ispunjava apsolutno sve zahteve budućeg vlasnika?

    Modifikacija sata i narušavanje autentičnosti i originalnosti verovatno predstavlja greh kod starih satova, pogotovo onih koji imaju kolekcionarsku vrednost mada često i kod tih starih satova poneka izmena može da znači razliku između sata na ruci i sata u skrivenom kutku sobe ili fioke.


    Evo primer kako je odrađena modifikacija jedne Omege...

    Pre


    Posle




    ili modifikacije monstera koje možete da pogledate u temi http://www.svetsatova.com/forum/f74/...html#post26930
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Moram reci da sada drugacije sagledavam stvari sto se tice modifikacije nego pre. Upravo taj LICNI doprinos izgledu sata ima svoju draz, ali....OPET ALI..

    Ono sto meni kod ovih modifikacija najvise smeta je narušavanje autentičnosti i originalnosti samog sata!

    Recimo, ja imam staru dedinu Molniju, lep satic ali jos lepsa USPOMENA! Sat treba malo da se sredi, cifer mu je prljav i jos neke sitnice. E sad kad bi ja promenuo cifer i uzeo novi, zatim promenuo kazaljke, ako mehanizam treba menjati posto ne radi (samo dajem primer) i onda kada sve saberes od dedinog sata nema ni D. Sve je promenjeno i to vise nije taj sat. Ja cu radije da imam neispravan DEDIN SAT, nego ispravan sat koji vise nije onaj isti.

    Kod novih satova, pogotovo onih skupih ja se licno ne bi usudio da tu bilo sto menjam, pre bi uzeo onaj koji mi se BAS svidja i ispunjava sve moje kriterijume, nego da uzmem neki koji mi se delimicno svidja znajuci da cu morati da menjam "pola" delova da bi to bio onaj PRAVI.

    E sad kazem JA, ne kazem da neko ne bi to radio. Tako da svakako postujem tudje misljenje i zelje ali licno NIKADA to ne bi radio.

    Gledam ovu Omegu a pogotovo Monstere i zaista su lepsi, ne kazem, ali kod mene se tu odma stavlja pitanje autenticnosti i originalnosti sata tako da tu zamisao u korenu sasecem..

    Pa sad, KO VOLI NEKA IZVOLI!!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Pricali smo vec u nekoj temi o ovom pitanju. Pa i tamo i ovde su bili bas suprotni stavovi. Iskreno mislim da niko ne bi uzeo neki vredan sat i radio mu modifikacije. E sada sa manje vrednim je lakse. Ja iskreno ne bi menjao nista na satu. Mada po nekada mi se cini da bi da sekundara u drugoj boji bila mnogo interesantnija, ali odustanem cim pomislim da time sat gubi svoj prvobitni identitet.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Jeftini satovi za/protiv
    By Edvardigno in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.1.2016., 11:56
  2. Chronotech sat za i protiv
    By de32 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.1.2011., 18:16
  3. Borba protiv falsifikovanja satova
    By Shmizla in forum Vacheron Constantin
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2008., 16:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •