Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 94
Like Tree250Likes

tema: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

  1. #81
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Iggy ja se ne slazem sa tobom,, ja bas volim da uzivam u nekim satovima, mada znam da ih nikad necu imati. Lange su satovi koji mene odusevljavaju, ali nazalost nikad ih necu imati. Na okupljanju sam imao prilike da stavim na ruku satove koje cu u skorijoj buducnosti tesko da priustim sebi, ali mi je bilo izuzetno drago sto ih vidim. Ne znam po vasoj logici , neko ko ne moze da kupi sat koji vredi vise od 200 evra ne treba da gleda skuplje modele od 200 evra, to mi je skorz nelogicno... Bez ljutnje mislim da je to iskljucivo razmisljanje, ja se podjednako odusevljavam, Rolexu i nekom vintage Seiko, pod uslovom da mi se svidja model i da zadovoljava neke moje kriterijume ( ovaj primer nema nikakve konotacije , seiko vs swiss nego su mi oni prvi prosli kroz glavu). Moze sat da bude i od 50 hiljada evra , ako mi je ruzan ruzan mi je , isto tako ako mi je sat od 500 dinara lep, lep mi je bez obzira na vrednost i na brend. Nadam se da me razumete sta hocu da kazem
    jagos, anbeast, molnja and 3 others like this.

  2. #82
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Igy, je l` se ni za lepim ženama ne okrećes, a opet...
    iggy tee and Serb like this.

  3. #83
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    aaa, lepe zene mozes da imas ako si dovoljno dobar u tome

    a sto se tice satova , znate moje misljenje i nezamerite zbog toga, moje je da ga iznesem , sto neznaci da imam ista protiv onih koji drugacije misle

  4. #84
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Citat iggy tee kaže: Pregled poruke
    aaa, lepe zene mozes da imas ako si dovoljno dobar u tome
    I vise njih istovremeno. A i ne mora svaka da je lepotica.
    iggy tee and Serb like this.

  5. #85
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Daleko od toga igi da ti zameram, svako ima svoje misljenje, ja postujem tvoje i ako mi je razmisljanje skroz drugacije
    iggy tee likes this.

  6. #86
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    I vise njih istovremeno. A i ne mora svaka da je lepotica.
    I još kada bi ih imao koliko i satova, bio bi Iggy jači od Sulejmana Veličanstvenog.
    anbeast, molnja, Zenith and 2 others like this.

  7. #87
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    aj ziveli u to ime
    anbeast, Neša, Zenith and 2 others like this.

  8. #88
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Kvalitet? Šta to beše!?

    Moderna ekonomska teorija kaže: "Sastavni deo kvaliteta svakog proizvoda je i njegova cena". Ono sto se tradicionalno podrazumevalo pod kvalitetom, prvenstveno dugovečnost proizvoda koji služi svojoj svrsi vise se ne smatra baš tačnom definicijom. Jos na prvoj godini faksa secam se primera koji je profesor naveo postavivsi retoricko pitanje: sta bi ste pre kupili, superbrzi automobil, koji malo trosi, nikad se ne kvari i ima dozivotnu garanciju a cija je cena 10 miliona ili bi ste za 10 hiljada uzeli porodicni auto koji traje 10 godina, trosi prosecno i ima garantni rok 3 godine. Tačan je ovaj drugi odgovor jer u potrosackom drustvu (u kakvom zivimo) kvalitet je jednak odnosu ulozeno-dobijeno. I toga se drze i proizvodjaci satova. A gde se stedi?! Ja sam siguran upravo na srcu svakog sata, njegovom mehanizmu. Nekada ste kada kupite obican, radnički sat znali da ce da traje i traje.. a danas je sat postao nakit medju najsirom mogucom populacijom...bio je on oduvek nakit, ali malom broju bogatih ljudi..vecini je predstavljao potrebu. Danas su satovi spolja besprekorni a unutra nije bitno sta je. Pa tako prijatelj nosi dve nedelje sat kome se ispraznila baterija i ne radi...ali je bitno da se pokaze..da ima na ruci nesto. I sta je cudno kad kvalitet opada, a šminka nikad bolja...sve od čelika, ispolirano, šljašti, svetli u mraku...Zato cenim ruse i japance pa nek prica ko sta hoce..svajcarci su sami pljunuli na sebe. Danas kod njih vecu platu ima dizajner i menadzer nego inzinjer.

  9. #89
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Ljudi, da se razumemo, satovi su luksuzna roba! Gotovo svi osim onih najjeftinijih. Gotovo nikome vise ne treba sat da bi znao tacno vreme, pogotovo ne mehanicki. Satovi su nakit ili igracke (u smislu da su neki od nas jos uvek na decacki nacin fascinirani tim mnogobrojnim tockicima, funkcijama, bla,bla,bla...)

    Govoriti o protivvrednosti za dati novac kada je u pitanju luksuz je iluzorno. Nesto kosta onoliko koliko je vecina spremna da to nesto plati.

    Sa druge strane, svi osecamo da postoje proizvodjaci koji su malo "posteniji" i oni koji su malo manje "posteni" kada je u pitanju cena. U stvari, svi oni proizvode satove da bi što više zaradili, s tim što jedni ipak vredno rade na inovacijama, a drugi uspavani na lovorikama, lenjo izbacuju genericke satove za velike pare.

    Ne znam, bez jasnih kriterijuma i argumenata, ova rasprava je veoma široka i mislim da nikuda ne vodi. Vodile su se (i vode se) i na drugim forumima (stranim) i uglavnom se stigne u ćorsokak.
    Ako ocenjujemo kvalitet, moramo definisati šta pod kvalitetom podrazumevamo. Da li je to trajnost, pouzdanost, specifični estetski doživljaj, finoća izrade, ili sve to i još ponešto, zajedno? Ako je sve zajedno, dolazimo do potrebe da odredimo koliko se koji od svih pojedinačnih kvaliteta vrednuje, itd,itd...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #90
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Ja stvarno ne znam kako to olako kazete prvo da je kvalitet nekad bio bolji a da su svajcarci sebi pljunili u lice? Ovo je dosta tesko pitanje, pa bi trebalo malo vise i argumenata da kad se tako olako daju kategorizacij.Ajmo ljudi malo konkretno nesto, opipljivo , dokaz neki , a ne pausalne izjave , ovo ne valja ili mom poznaniku u Parizu casovnicar rekao. Zasto ne valja? Pa ljudi nose sat kao nakit. Pa sta ako ga nose, kakave to veze ima sa kvalitetom?

    Postavio sam dovoljno pitanja pa ako moze neki konkretan odgovor. Prvo da napomenem da jako cenim japance (pre svega Seiko ) i ruse ( pre svega Vostok), i njih u kolekciji imam najvise. Ovo pisem da ne bude zabune, kako sam okoreli svajcarac koji pljuje ruse i japance, daleko od toga.

    Konkretno u celoj casovnicarskoj industriji, kvalitet materijala je skocio. U prilog tome su npr DLC kucista , eto jedan napredak a ima i jos primera. Masine na kojima se radi su daleko kvalitetniji i napreduje se svaki dan. Sta cemo sa co-axal sitemom koji je 99 uveden u komercijlnu svrhu. Verovatno je kvalitet opao pojavom Seiko Spring Drive tehnologije, ili mozda pojavom Citizenovim Eco-Drive ... Da li neko ima neke konretne dokaze da su ovi novi mehanizmi ne izdrzljiviji od prethodnih? Isto tako sad ti mozes da kupis radni sat za poprilicno jeftine pare koji ce trajati jako dugo.

    I za kraj danas je casovnicarska industrija daleko stabilinija nego sto je bila 70 godina , i svi znamo koliko se i danas cenjenih brendova ugasilo tada. Ja licno ne verujem da ce biti nekih vecih lomova u sledecoj deceniji.

    Jedino u danasnje vreme su cene daleko jace nego sto su bile i to stoji . Dosta proizvodjaca podize cene , opravdano ili ne sad necu da ulazim u to. Da li se meni to svidja naravno da ne....

    Nemojte da mislite da ne zelim da cujem tudje misljenje ili tako nesto, ali ako vec iznosite neku tvrdnju bar u pola recenice je potkrepite nekom cinjenicom. Pozdrav
    Djordje, vladas, jagos and 3 others like this.

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kvalitet satova i mehanizama
    By insp.draguljce in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 127
    Poslednja poruka: 2.9.2020., 8:14
  2. Ljubitelji satova & SPORT :)
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.12.2014., 13:44
  3. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.2.2012., 20:29
  5. Jel čuo nekad neko za TW STEEL ?
    By diamond in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.2.2011., 8:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •