Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 94
Like Tree250Likes

tema: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

  1. #61
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    evo kako ja gledam.s obzirom da svatch grupa pravi satove dobrim delom u kini nisu vise ekskluzivni vec masovni.onda je pametniji covek koji kupi seiko da ga oni ne deru.ko hoce ekskluzivu rolex pa na vise ko zeli svajcarce,ili neki grand seiko.
    83stojan and Serb like this.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Seiko , naravno !!! Ne bih nikako voleo, da mi se posle datih 15tak K € , oljušti poklopac na Panerai-u , ili ispadne štapić za hranu iz Omege....

    U Japance (bar trenutno) imam najviše poverenja , kada je ova tematika u pitanju (ne samo za satove). Njihov odnos prema ceni u odnosu na kvalitet je daleko ispred svih, kao i sama svest. To što nemaju propagandu, što ne spadaju u sami vrh , kada je u pitanju propaganda i finansijiska moć, ne utiče ni malo na moju odluku pri kupovini...

    Kada na Seiku piše "in-house" sa oznakom J (JDM) , ja znam šta sam kupio, za razliku od swiss štanceraja !!!
    RUS, jagos, 83stojan and 1 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #63
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    slazem se sa jagijem i ja imam slicno razmisljanje. Baki i ja dajem veliki plus seiku, npr kad bih birao izmedju seika i tisota u istom cenovnom rangu uzeo bih seika bez razmisljanja (pod uslovom da nemam 3 seika kao sad ), ali o5 to je i dalje samo moje misljenje ne znaci da sam upravu
    83stojan likes this.

  4. #64
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Ljudi, malo odosmo u off. Mislim da se previse generalizuje. Nekako se suvise lako zestimo

    Ja sam se najvise fokusirao na mehanizme (iako, naravno, sat cini mnogo vise komponenti), a sto se njih tice - cini mi se da je napredak uocljiv (pogotovo gledajuci ETA mehanizme) a logicno je da su mehanizmi stalno unapredjivani bas tako da bi bili i jeftiniji i laksi za serijsku proizvodnju sto ne znaci a priori da ce trajati manje.

    Skoro sam se nasao u drustvu trojice casovnicara i pricalo se bas na ovu temu. Njihov zakljucak je bio istovetan onom koji je izneo tolarbo - satovi se danas prave od mnogo kvalitetnijih materijala, sam proces i alati su mnogo precizniji i napredniji... Nekako sam i ja skloniji tom razmisljanju u ovom trenutku.

    _________________________________________________

    [off topic]
    Moracu jednom recenicom da odem u off:
    Kada iznosimo odredjene cinjenice na forumu, vrlo cesto one postanu referentne. Zato bih probao da se uzdrzim od pausalnih i neproverenih izjava.

    Moja su saznanja da se za Omegu u kini proizvode narukvice i u nekim slucajevima delovi kucista. Imao sam prilike da cujem (od ljudi koji su bili u ETA-i na obuci) da je Swatch grupa davno odustala od proizvodnje strateski bitnih komponenti u Kini. Em sto je poostrenje kontrole kvaliteta cinila proizvodnju u Kini nerentabilnom a zatim i zato sto se time Kinezima daje mogucnost da lakse "ukradu" tehnolgiju.
    Naravno, moguce je da raspolazem sa "zastarelim" ili netacnim informacijama.

    Zato bih zamolio da mi na PP posaljete (kako ne bismo dalje kvarili temu) informacije koje komponente Swatch grupa ili Omega ponaosob proizvodi u Kini.
    [/off topic]
    anbeast likes this.
    No time to lose

  5. #65
    Član Avatar korisnika Milossani
    Član od
    21.7.2012.
    Lokacija
    Grocka, Beograd
    Poruke
    279
    Lajkovi
    929
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Samo za trenutak i ja da se nadovezem, jel i Longines proizvodi satove u Kini ?
    Samo jedna rec... Kontinuitet...

  6. #66
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Citat Milossani kaže: Pregled poruke
    Samo za trenutak i ja da se nadovezem, jel i Longines proizvodi satove u Kini ?
    Ma ja bih rekao da se malo šire dezinformacije, prozvoditi narukvice i proizvoditi satove ne znači isto. Inače Citizen i Seiko se definitivno proizvode u Kini, kao i veći deo komponenti (osim npr. Eta) mehanizama kod većine Nemačkih satova......Nisam siguran ni da se čak ni plastičnjaci Swatch prave u Kini, a svejedno i ako se prave ako postoji dobra kontrola kvaliteta i sirovina, totalno je svejedno da li pravi Pera ili Mika.
    vladas, anbeast, 83stojan and 1 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #67
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    U Japance (bar trenutno) imam najviše poverenja , kada je ova tematika u pitanju (ne samo za satove). Njihov odnos prema ceni u odnosu na kvalitet je daleko ispred svih, kao i sama svest. To što nemaju propagandu, što ne spadaju u sami vrh , kada je u pitanju propaganda i finansijiska moć, ne utiče ni malo na moju odluku pri kupovini..
    Slazem se,mada cini mi se da malo preterujes kada je u pitanju Swiss made.Ispada da su oni smece u odnosu na Japan.To je vec tvoj licni stav u koji ne zelim da ulazim.
    Japanci nemaju potebe za velikim marketingom i propagandom kad njih reklamiraju i hvale oni najbitniji na trzistu-kupci.Svesni su oni toga.
    Napomenucu samo da ono sto Casio daje za 3 do 5.000 din ne moze da da apsolutno,apsolutno niko na svetu.
    Prijatan nedeljni dan svima.
    Poslednja ispravka: Zenith (14.10.2012. u 10:06)
    vladas and 83stojan like this.

  8. #68
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Samo ne znam,zasto kod Seika kad izvadis krunicu da nastelujes vreme sekundara ne staje,a kad pokusas da vreme vratis u nazad onda se sekundara na silu isto vraca u nazad,a ceo mehanizam se tako napinje. Cini mi se da nije tako kod Svajcaraca i 50 godina starih.
    83stojan likes this.

  9. #69
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Ljudi, ne znam gde ih prave ali znam da su cene skocile za 30% u odnosu na 2010. godinu. Usao sam juce u Omega AD prodavnicu da proverim cenu na PO 2500 na gumi. Razmisljam da promenim svoj pa rekoh da vidim koliku su sada?..Imao sam sta i da vidim, +30% u odnosu na 2010. godinu. Cak i ako nesto prave u Kini, Tajvanu ili Indoneziji, mnogo je...

    Z
    83stojan likes this.

  10. #70
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Ma druze Swiss je institucija za sebe.Svesno ili nesvesno zaboravljamo cinjenicu da su tamo najveci bankari a oni znaju gde je profit-sto je i sustina.
    A svako ko makar malo prati desavanja,zna da je Azija buducnost a da ce Peking i Tokio biti kao sto je danas Brisel i Vasington.Doduse,Nemacka ce uvek da bude prejaka,kao sto je uvek bila.,bez obzira na sve.
    Ako se nesto pravi u Kini to ne mora nuzno da znaci da je to lose.a ako se samo narukvica pravi u Kini to ne znaci da je sat proizveden u Kini.Sustina je kontrola.
    Rolex je izgradio fabriku u Svajcarskoj i sad je on neuporedivo bolji od Omege,ha.Naravno da nije.
    Zna Swatch grupa sta radi.Pa Tissot i Longines bukvalno su prepuni para.Mozda ce izgubiti nekoliko hiljada kupaca u Evropi,ali ce dobiti milione i milione novih.
    Moram da priznam da mi je najvise zasmetalo to sto ljudi smatraju da Omega povecava cene tek tako zajebancije radi,a ne radi toga da polako ali sigurno uvodi novine i da i slep covek vidi da im je cilj da se priblize Rolexu,sto im je i prirodna pozicija.
    Smatraju da ce uspeti u tome preko Azije a da li ce uspeti u tome,videcemo.Treba postovati tu odluku ako ce im doneti profit a da se ne ugrozi kvalitet.Ne bih da se pravim pametniji od njihovih bankara za koje sam siguran da znaju svoj posao.Siguran sam da ce kontrola biti i mozda na jacem nivou nego sto je sada.
    Inace je ovo mozda najbolja tema jer pokrece sustinsku diskusiju,tako da javno upucujem sve moguce pohvale za pokretaca iste.
    vladas, 83stojan and ivan.inter like this.

Slične teme

  1. Kvalitet satova i mehanizama
    By insp.draguljce in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 127
    Poslednja poruka: 2.9.2020., 8:14
  2. Ljubitelji satova & SPORT :)
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.12.2014., 13:44
  3. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.2.2012., 20:29
  5. Jel čuo nekad neko za TW STEEL ?
    By diamond in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.2.2011., 8:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •