Zdravo drugari forumasi,treba mi mala pomoc ili savet oko mog slucaja.

Tragajuci za satom koji ima Valjoux 7750,naidjem na prelepu Bulovu 63C112 i jos na akciji.Gledam ja,salju za Srbiju,uplatim novac na racun,izvrsim uplatu i cekam.Nakon 3 dana,prodavnica iz USA posalje paket preko DHL-a,ja sav srecan,jer je DHL ozbiljna firma.Pratim ja paket,stigao u Srbiju posle 2 dana,bez problema,ali...jedno veliko ALI,tu se javlja problem.

Od DHL-a sam dobio mail o dokumentaciji koju trebam da dostavim,ja sve ispostujem.Nakon toga su mi poslali obracun troskova uvoza paketa,znaci:carina,pdv i DHL usluga carinjenja.Sve ja to prihvatim i bilo je reci da ce u toku sutrasnjeg dana(sto je bilo juce) stici instrukcije za placanje troskova.Naravno instrukcije nisu stigle uz obrazlozenje da je carina osporila vrednost robe i da je razgovor izmedju radnika carine i radnika DHL-a zakazan za sutra.

Dokaz o vrednosti robe koji sam ja njima poslao je sa mail-a koji sam dobio od Ebay-a u kome pise da je Paypal sa mog racuna skinuo 492,00 dolara koliko i pise da sat kosta na Ebay sajtu.

Mene zanima,ukoliko neko ima informaciju ili iskustvo slicno mom,sta ja mogu da ocekujem od carine?Da li ce oni po nekom njihovom osnovu da odrede vrednost sata ili im treba jos neka informacija o vrednosti sata direktno od radnika DHL-a?

Hvala