Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko podesavanja datuma- Zentra Safari Puw 1561

    Pozdrav,
    pazarih ovu matoru Zentru pre par dana,nekako se zalepih za dizajn brojcanika... Da li neko zna mozda kako se podesava datum na ovom mehanizmu? U pitanju je Puw 1561. Citao sam malo po raznim sajtovima i spominju neko pritiskanje krunice pri podesavanju sata ali koliko vidim to ne moze da se izvede.
    Hvala unapred
    Pomoc oko podesavanja datuma- Zentra Safari  Puw 1561-img_20161124_134438.jpg

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc oko podesavanja datuma- Zentra Safari Puw 1561

    Richier dobro dosao na forum.

    Tacno je da taj mehanizam ima brzu promenu datuma pritiskom na krunicu. Postoje dve mogucnosti. Prva, da ti se pokvarila brza promena datuma sto znaci da datum mozes menjati samo okretanjem kazaljki.

    Druga mogucnost, pomalo zvuci cudno i pretpostavljam da je malo verovatna. Naime, malo sam istrazivao i navodno postoje neka kucista u koja su ubaceni ti mehanizmi ali konstrukcija kucista ne dozvoljava brzu promenu datuma. Sta je tacno u pitanju , ne znam. Da ne bih prepricavao evo ga citat.
    The date change mechanism at the bottom of the photo. The snake-like spring is slowly pre-tensioned, until it releases the date changer at midnight. The watch also has a quick-set date function which is activated by pushing the crown in. The odd thing is that Arowe made the case in a way that the quick-set date can’t be used, you can only pull the crown out to first position to set the time. An odd thing to do.

    Service: Arowe / PUW 1561 | Watch Guy
    Odnesi sat kod casonvicara pa ce ti on reci sta je tacno u pitanju.

    PS- Lep sat. Da li je ceo od celika ?

  3. #3
    Novi član
    Član od
    1.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko podesavanja datuma- Zentra Safari Puw 1561

    Hvala ti puno na odgovoru,
    jeste u ceo od celika i u dosta dobrom stanju vizuelno s obzirom da je iz 80-tih.
    sto se tice datuma imam neki osecaj da je u pitanju druga mogucnost posto sat uredno prebacuje datum svakih 24h i to momentalno ali izgleda da kuciste ne dozvoljava nikakvo dalje pritiskanje krunice.
    Odnecu ga casovnicaru pa cemo videti.
    Kolko bi izaslo(okvirno) redovno servisiranje za ovakvu baku? Ovo mi je prvi automatik pa nisam u toku. Zuri oko 5 minuta dnevno.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc oko podesavanja datuma- Zentra Safari Puw 1561

    I drugi put.
    Servis bi kostao oko 3000 din. Ovo je okvirna cena.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •