Strana 44 od 93 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 431 do 440 od ukupno 921
Like Tree2954Likes

tema: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

  1. #431
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    него има ли негде нешто о том руском восток механизму у востоку еуропе, знам да има други ротор, то је неки четвороцифрени број, типа 24хх, па ме занима шта су дорадили од класичне амфибије механизма јер им је сат шест пута скупљи од исте
    U kojem? Taj što Lukić očekuje ima Seiko mehanizam. U nekim GMT modelima je 2426 mehanizam. Verujem da je 2416 sa dodatim prikazom 24H. A rotor je najlakše promeniti za neki lepši.

  2. #432
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    њима је сваки сат лимитиран, има број позади у серији, а серије су од 5000 комада рецимо, што је смешно јер то није лимитирана едиција, права лимитирана едиција је оно што ради жира перего, а ово је уз дужно поштовање лов у мутном

    да Золтане мислио сам тај што има амфибијин механизам, јесу ли додатно обрађивалли механизам востока, штеловали га, радили неки финиш мостова, мењали запречни склоп и слично

    хебеш ти ротор, то није ни козметичке природе чак

  3. #433
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Nemam pojma Milane da li su dorađivali taj mehanizam. Referisaću kada uspem da ga nabavim.

  4. #434
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Vostokovi mehanizmi koje se ugrađuju u Vostok Europe satove imaju manja fabrički deklarisana odstupanja. Nisu to impresivna odstupanja ali su duplo bolja od onih u klasičnim Amfibijama. Dakle, mehanizmi jesu podešavani. Što se dekoracije tiče ona je simbolična-dekorisan rotor i zaplavljeni šrafovi. Za taj cenovni rang sasvim pristojno, rekao bih i očekivano, pritom 2426 i 2432 imaju i nadograđene mehanizme u vidu GMT kazaljke, AM-PM prikaza.
    Uporedba mehanizma 2416 i 2432 iz Vostok Europe sata


    Ono što Vostok Europe čini skupljim od Amfibije jesu bolja kućišta, narukvice, bolje osvetljanje, često koriste tritijum cevčice, lepše i skuplje pakovanje,čelična krunica, skuplje staklo, čelični rotirajući prsten (ako ga ima) itd.
    Inače, mislim da bi VE satovi mogli biti jeftniji (ako poredimo recimo sa Seikom) ali to je već druga priča.
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.12.2015. u 12:35)

  5. #435
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Hvala Sky! Imaš li možda podatak kolikog prečnika je otvor na GMT kazaljci mehanizma 2426?

  6. #436
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Nema na čemu. Veberz, nažalost nemam, to ako ti ne saznaš (čitaj ne kupiš, ne rastaviš, ne izmeriš i onda napraviš neku modifikaciju) niko neće.
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.12.2015. u 12:49)
    vladas and VLADAN P like this.

  7. #437
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Nigde nisam našao taj podatak. Niko nema da mi proda taj mehanizam. Na oglasima još nisam naleteo na ofucan primerak sata sa tim mehanizmom. Ehhh ...

  8. #438
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Mislim da je teško naći ofucan sat sa tim mehanizmom jer koliko mi je poznato u malo satova se i ugrađuje taj mehanizam. Ovako na prvu znam da je ugrađivan u Komandirski K34 i VE Gaz limuzinu. Možda da priupitaš Meranom, ti si im redovan kupac, možda ti izađu u susret.
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.12.2015. u 12:56)

  9. #439
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    ... N1 Rocket Dual Time

    Pitao sam Dimitrija, pitao sam ga već i ranije za drugo, taj čovek jednostavno neće ili ne može da izađe u susret redovnom kupcu.

  10. #440
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Da li ste kupili neki sat i sada iščekujete da vam stigne?

    Koji rotor lepši može da se stavi na običan 2416b? I neki info oko kazaljki ako može. Uzeo sam jednu 420059, clean bezel, providni poklopac i plavi kaiš od nojeve kože. Sad prvi put čujem da je moguće i rotor menjati pa bih i to.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •