Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
Like Tree51Likes

tema: Šta nedostaje tržištu satova?

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    ...ako odeš, obavezno slikaj policu (sve satove od Victora) da vidimo šta sve ima !!!

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Idem za koji dan i slikacu obavezno.
    VLADAN P likes this.

  3. #13
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Jedan od najvećih problema, bar što se našeg tržišta tiče je nedostatak paypal servisa. Na taj način mi dobijamo tržište koje je zatvoreno i uglavnom se do svega može doći samo u prodavnicama. Prodavci su toga svesni i znaju da mogu da diktiraju cene kako im se ćefne, tako da su cene često prenaduvane, a i ponuda nije za pohvalu. Kada bi naše tržište postalo otvorenije (uvođenjem paypala) postojao bi mnogo veći izbor, sa cenama koje su ponekad i duplo niže nego kod nas (sa sve poštarinom i carinom). To bi dovelo do pada cena, jer bi prodavci morali da postanu konkurentni stranom tržištu ako bi hteli da opstanu. Verovatno bi i ponuda bila šarenija jer bi, opet, prodavci morali da se takmiče sa novim tržištem; ako ja na internetu mogu da biram između hiljada i hiljada satova, teško je da ću baš onaj koji mi se sviđa naći u prodavnici koja drži stotinak satova.
    Još jedan, mnogo teže rešiv problem je teška ekonomska situacija u zemlji (novac se najmanje troši kad ga nema ). Kada bi promet na tržištu satova bio veći češće bismo viđali razne rasprodaje i akcije, što bi dovelo do većeg priliva novih modela u prodavnice.
    Dok se sve to ne reši, ostaje nam samo da igramo kako prodavci sviraju. Ima onih koji kupuju iz inostranstva (na forumu je gomila takvih slučajeva), ali je takvih ljudi jako malo, jer je potrebna jako velika količina truda, uz mnogo stresa, da bi se nešto kupilo iz inostranstva. Čovek se brine o tome da li će mu poslati sat koji je tražio, da li će sat stići neoštećen, šta će biti sa njim na carini. A šta ako sat ne bude ispravan i mora da se šalje nazad jer je pod garancijom?
    Ovo naravno ne važi samo za satove.

  4. #14
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Ako kolega Jagos misli na mene kad sam rekao da Victorinox ima u Podgorici, nisam mislio da ga ima baš u prodavnici satova ( možda ima ali ga nisam vidio) ja sam sat Victorinox vidio u Okov, tamo ima polica sa silnom noževima dotične firme i ima 2 modela sata Victorinox, i nisu bila skupa,...Mislim da mogu i da se poruče, treba pitati one radnike tamo...
    Pozdravljam

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    he he u okov imaju i satove.da li se secas posto su bili

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    nozice sam vidjo ali uopste nisam obratio paznju pa ne znam da li je bilo i satova.

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Jeste bilo je, mislim 2 modela običnih, klasičnih satova u istom stalku đe se i noževi prodaju. Davno sam ja tamo išao, to je bilo nedugo potom pošto se u PG Okov otvorio i od tada nikad više nisam tamo kročio i ne znam da li ih sada ima. Ovdje u Nikšiću ima Okov i pitao sam ih i rekli su da je Okov distributer za Victorinox, uglavnom kupuju noževe i upaljače ali ovdje u Nk recimo nikad nije bilo satova i kad sam radnika pitao za sat ovaj mi kaže: "zar takvo što Victorinox proizvodi"... Strašno... I da naglasim da sam isto u Okov u Bar đe ljetujem svake godine ( pored Maxija)i prošle godine je bio jedan Victorinox sat i bio je 54,4 eur klasičan bez datuma itd, sa metalnom narukvicom,... Ja mislim, kad bi tražili od Okova, da im ne bi trebalo biti problem da naruče i satove, samo ne treba to pitati one radnike što se motaju tamo, jer oni pojma nemaju...
    jagos likes this.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Citat SEIKO kaže: Pregled poruke
    Nisam sasvim siguran kakvo je tačno tržište satova u Srbiji, ali u Crnoj Gori postoji prodavnica u Podgorici koja prodaje par modela Victorinox satova, takođe jedan nabavlja i Orient satove, a u Bar se prodaju Vostok Europe satovi...
    Mene bi interesovale i cene Orient i Vostok satova
    Kad ti bude zgodno daj par primera.

    Inače,gospodo,tako ste lepo razradili temu da nemam ništa da dodam.Slažem se sa svima vama.
    vladas, jagos, anbeast and 1 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    ja sam davno gledo orient u podgorici u jednoj maloj radnji ali punoj.ne secam se cena al kad budem iso navescu par cena.
    VLADAN P likes this.

  10. #20
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Šta nedostaje tržištu satova?

    Vostok Europe se prodaje u jednoj radnji u Baru na glavnom bulevaru pored "čuvene" robne kuće...Cijene su po mom misljenju paprene, nema modela ispod 150-200 eur ali toliko koštaju samo 1-2 modela ovi ostali su po 300,400,500,... uživo ekstra izgledaju i prelijepi su ali zaista mislim da je to preskupo kad je, maltene, ista mašina i u običnom Vostoku iz Rusije a ne iz Litvanije, koji košta tri puta manje,...šta znam, možda i vrijedi sat toliko zbog dobre izrade i kvaliteta, ali ja o Vosrok Europe satovima ništa ne znam..
    vladas and VLADAN P like this.

Slične teme

  1. Kineski proizvođači satova, novi lideri na tržištu?
    By Vladan Stevanovic in forum Ankete
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.8.2012., 8:01
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.7.2012., 14:36
  3. O clock satovi – Novi brend satova na domaćem tržištu
    By Shmizla in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.1.2012., 6:50
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.1.2012., 6:50
  5. Kineski proizvođači satova, novi lideri na tržištu?
    By Vladan Stevanovic in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •