Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree13Likes

tema: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Ma,nije bitno da li će neko da se potpiše ili ne.Važno je da taj zna da se njegovo ime neće automatski pojaviti kod onoga kome je reputacija dodeljena.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Sivi kvadratići - Pokazuju da korisnik i dalje nema izgrađenu reputaciju i ima 0 reputacionih
    Ovo sam htela i ranije da pitam, pa evo sad kad se tema reanimirana. Imam sive kvadratiće, kao i Neša. Da li to znači da su mi reputacione poene dali članovi koji nemaju izgrađenu reputaciju i da li će oni pozeleneti kada je “izgrade” ? Pitam ovo i zbog drugih, po mom kontrol panelu vidi se da je tema "Davanje reputacija..." koju sam otvorila, izazvala pozornost članova, tako da sam dobila čak 6 pozitivnih brojanja. Samo mi nije jasno da li su poeni ubrojani, zbog sive boje. Hvala u svakom slučaju. Nekoliko poruka sam potpisala, ostale ne. Što se tiče tema zbog kojih sam određenim članovima dala poen, gledam kompletan “opus” nekog člana. Ako smatram da zavređuje poen dam mu ga, nekada ne gledavši da to bude baš određena tema ili poruka. Obećavam da ću se popraviti, odn. gledati da izaberem neku dobru poruku. (obrisala sam nickove onih koji su se potpisali)

    Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje-reputacija.jpg
    Poslednja ispravka: Clarissa (18.1.2012. u 21:24) Razlog: dodavanje slike preko photobucketa
    DrAgod likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    da li je moguce da ja ne znam da udjem u taj meni i da vidim kako stojim sa reputacijom? inace cenim da ce 10% korisnika da procita upustvo kad vide kolikih je ono dimenzija...ja sam procitao i deluje kao dobro osmisljeno, samo je pitanje da li ce naici na razumevanje drugih i da li je zaista neophodno

  4. #14
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    da li je moguce da ja ne znam da udjem u taj meni i da vidim kako stojim sa reputacijom? inace cenim da ce 10% korisnika da procita upustvo kad vide kolikih je ono dimenzija...ja sam procitao i deluje kao dobro osmisljeno, samo je pitanje da li ce naici na razumevanje drugih i da li je zaista neophodno
    Milioše, samo pritisni "Kontrolni panel korisnika" koji se nalazi na vrhu i direktno ulaziš u meni.
    Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje-cp.jpg
    bt321 likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #15
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    ...ja sam procitao i deluje kao dobro osmisljeno, samo je pitanje da li ce naici na razumevanje drugih i da li je zaista neophodno
    Opet ja.
    Mislim da je naišlo na razumevanja, možda nije neophodno, ali je podsticajno i svakako ima smisla.
    Mene su od sinoć ocenila još dva člana i dobila sam nove poene, dva zelena kvadratića, a i novi nivo na "putu ka veličanstvenosti".
    Jedan se potpisao, drugi nije, hvala obojici .
    Sigurno je da ću se više truditi, a ovaj novi kvadratić i poeni još više obavezuju.
    Ako celu stvar shvatimo ovako i na poverenje koje su nam ukazali drugi adekvatno odgovorimo (trudeći se više i samim tim više doprinoseći forumu), onda i te kako ima i smisla i značaja.
    Bar u mom slučaju.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  6. #16
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Nakon sto sam obrisao suvišne komentare u ovoj temi, dodao bih još nešto čime bih ovu temu privremeno zatvorio za dalju raspravu.

    Davanje reputacije je na dobrovoljnoj bazi i može je dati bilo ko od članova koji imaju reputacioni uticaj veći od 0. Sa tim u vezi ne bih želeo da se ova tema pretvori u to da li je neko trebao da dobije reputacione poene ili ne, jer na primer ukoliko vi ne smatrate da je neko zaslužio poene, možda neko drugi od članova to smatra.

    Svaka poruke čiji je autor uložio značajan trud u cilju pomoći nekom članu, ili u cilju kreiranja vrednog teksta koji sadrži korisne informacije za sve posetioce, zaslužuje priznanje u vidu reputacionih poena. Pri tome ne želim da se raspravlja o tome da li je neko uložio više ili manje truda, i da li je neko koristio već dostupne informacije na ovom ili nekom drugom forumu, jer na kraju krajeva svi mi to radimo kada pišemo neki tekst, proveravamo i ukrštamo informacije koje su već dostupne na Internetu.

    Kao što sam već napomenuo, ovo je sistem koji funkcioniše na dobrovoljnoj bazi, i ukoliko vi ne želite da date nekome reputacione poene to je sasvim u redu i to je vaše pravo. Takodje se nemojte buniti ukoliko je neko drugi odlučio da nagradi nekog od članova korišćenjem svog reputacionog uticaja koji je stekao svojim trudom.

    Hvala na razumevanju.

    Pozdrav.

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Re: Reputacioni sistem - Detaljno uputstvo za korišćenje

    Dragi članovi,

    želeo bih da vas obavestim da je u poslednjih 48 sati izvršena revizija datih i oduzetih reputacionih poena u poslednjih 8 meseci, i u skladu sa tim su izvršene neophodne korekcije. Tom prilikom su mnogi reputacioni komentari i poeni izbrisani jer nisu bili u skladu sa pravilima koja su objašnjena u ovoj poruci. Primera ima mnogo, ali dovoljno je reći da su se reputacije davale za poruke sa vicevima, youtube video klipovima i sl. što nije bila inicijalna ideja ovog sistema.

    Za ovu situaciju i ja želim da preuzmem deo odgovornosti jer sistem davanja reputacija nije dozvoljavao da se jednom članu daje uzastopno reputacija iako je on to možda zaslužio. Na taj način jedan broj članova je bio "prinudjen" da nagradi još nekoliko članova pre nego što je bio u mogućnosti da da reputaciju članu kojem je želeo.

    Ono što primećujem je da se i dalje jedan deo članova oštro protivi ovom sistemu, sa čijim se mišljenjem ne slažem, jer ovo nije sistem kojim se pravi diskriminacija članova, već sistem koji Vi koristite kako biste pokazali koji su to članovi prepoznati i na ovaj način nagradjeni za svoj doprinos forumu. Voleo bih da ovaj sistem ne doživi sudbinu komentara berze polovnih satova i za njegov uspeh ću se lično založiti jer duboko verujem u ovu ideju i u njen pozitivan uticaj na mnoge članove koji svakodnevno doprinose kvalitetu sadržaja na forumu. U skladu sa rečenim, zamolio bih članove koji ne podržavaju ovaj sistem da ga jednostavno ne koriste, što je njihovo pravo, i ne zloupotrebljavaju što je njihova obaveza.

    U sklopu ovog obaveštenja bih želeo da istaknem izmene u pravilima rada sistema reputacija:

    Sledeće pravilo se ukida:

    Možete dati/oduzeti reputacione poene od nekog člana, ali nakon toga morate dati/oduzeti poene određenom broju članova kako biste mogli ponovo da utičete na reputaciju onog prvog člana u nizu. Ovaj broj će ostati nepoznat kako bi se sprečile zloupotrebe.
    Sada se slobodno može dati reputacija bilo kom članu u bilo kom trenutku uz poštovanje dnevnog maksimuma koji iznosi 3 reputaciona komentara u toku dana.

    Što se tiče kazne za zloupotrebe i onda je izmenjena:


    • Nemojte da zloupotrebljavate Reputacioni sistem. Kontrola kreiranih reputacionih komentara će se vršiti na dnevnom nivou i svaka zloupotreba biće sankcionisana na sledeći način:

      • Data ili oduzeta reputacija koja je okarakterisana kao zloupotreba biće poništena
      • Učesnik u ovoj zloupotrebi koji je dao/oduzeo reputaciju nekom članu biće opomenut
      • U slučaju da isti korisnik ponovi prekršaj biće mu oduzeti svi reputacioni poeni.


    Svi oni koji vide negativne strane ovog sistema i oni koji žele da daju svoje predloge za njegovo unapredjenje dobrodošli su da to urade slanjem privatne poruke na moju adresu.

    Hvala unapred svima za podršku!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Pravilnik za korišćenje berze polovnih satova
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 15:42
  2. Uslovi korišćenja
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 15:35
  3. Sector 450 - potrebno uputstvo za upotrebu
    By Sector in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.5.2010., 22:07
  4. Cerruti comandante/uputstvo za upotrebu
    By Dragan in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.7.2008., 10:20

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •