Strana 16 od 45 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 449
Like Tree199Likes

tema: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

  1. #151
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Citat rose101 kaže: Pregled poruke
    Odem veceras u merkator sa namerom da probam monstera, dopadne mi se na prvi pogled, bas zato sto je veliki i nekako simpaticno ruzan, medjutim ono sto me je porazilo je cinjenica da nekako izgleda jeftino, plasticno, lagano, ona narukvica je skroz jeftina, kao i korona, realno sam se smorio, na ogledalu i iz daljine izgleda ok, ali kad ga pogledas nekako je sav jeftin.
    Pozz
    ok, to sve verovatno zavisi od navika, ukusa i kriterijuma sta je jeftino a sta nije, i kako treba da izgleda sat, ali mi nije jasno kako ti izgleda plasticno, kad je sav od celika, a upravo narukvica i korona deluju najmanje jefitno... a monster, realno, i jeste jeftin sat...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #152
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    evo kako, znaci bila mi je i devojka samnom, imam dakle svedoka a i sama je to rekla
    mozda sam malo zbrzao sa opisom, jer sam dosao pod utiskom, a bas sam ga pozeleo, dok cekam planet ocean da mi stigne.
    Prvo i osnovno, mozda je greska sto sam ga poredio sa omegom, a drugo, moj sector koga imam na temi, je manji sat, a tezi malo. Dakle monster je ogroman i lep sat, i ocekivao sam kad ga uzmem u ruku da ima zavidnu tezinu, a on laksi od mog sectora koji je primetno manji

    Dalje, po mom misljenju naravno, ovo sto je Vladas napisao je skoro 1 na 1 ono sto ja mislim,
    dakle iluminacija je super, to se odmah vidi (mada to meni i nije presudno bas, nisam ronioc, ali je dobro imati tako nesto), i udobna narukvica, skoro pa da je mekana na ruci, mada je nekako suvise kruta (tj nije savitljiva), to je zbog njenje konstrukcije ali nekako zapinje kad hoces da je dodatno savijes. Kad stavim omegu na ruku ili brajtling, to deluje bas bas bas mocno, a ovo je jako bledo tom osecaju.

    A zasto sam se smorio, znaci prepisujem Vladin tekst upravo jako lose nanesena iluminacija, jednostavno kad se zagleda, vidi se da je neprecizna, i imam utisak kao da ce da se odlepi u nekom trenutku, iako naravno jasno je da nece, ali se takav utisak stice. Diskovi za datum kao da imaju luft po dubini, to sam isto snimio, tj bas upravo kao da nisu 'utegnuti', kruna nema znak, pa deluje poprilicno jeftino i jednostavno i na kraju korona je polirana i deluje kao da je u pitanju plastika sa mobilnih telefona koja imitira metal. Kod omege to nije slucaj, kod sectora koji imam to nije slucaj, kod FORTISA to nije slucaj.

    Na sve to kazem da mi je sat lagan, i to onda dodatno pojacava utisak da je 'plastikaner' iako naravno znam da nije.

    Znaci sat mi je delovao kao kopija sata, kad sam zagledao detalje. Imam moj drugar lazni sat brajtling, extra odradjenu kopiju,
    i ne vredi, opet kad je uzmes u ruku naprosto vidis da nije to to, jednostavno se vidi.
    E slican utisak je ostavio ovaj sat na mene. Iz daljine deluje ful, stvarno lepo, kao i ta kopija, ali onda dignes ruku, priblizis sat i vidis da taj stav malo skripucka. Takodje i sekundara nekako ne klizi kao na nekim drugim mehanickim satovima, vec nekako ima neki 'step'

    Poenta price, dok ga je prodavacica vadila iz vitrine, proradio mi je neki thrill dok sam ga gledao, i kako sam ga stavio na ruku taj thrill je nestao. Tu nema sta dalje da se prica. A taj thrill mi nije nestao za vecinu satova koje sam probao jeste da nisu u cenovnom rangu ovog sata, ali pricamo o osecaju.

    I tako ja odoh bez sata tuzan sto ga nisam kupio

  3. #153
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Ovi postovi me podsecaju kao na ono Rolex submariner vs Seiko SKX 007 koji kosta 150 dolara , pa onda napljuju Seika, pa mislim kako porediti omegu sa seikovim low end satovima tj. sat od par hiljada dolara sa 100 evra satom ( i manje na zapadu )
    Mislim da za pare koje kosta OM sat pruza i previse . Atraktivan je , dugotrajan mehanizam, jeftino odrzavanje ( doduse i ne mora da se odrzava) , mehanicki sat za te pare pa sta hteti vise od sata?

  4. #154
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    @Templar - sasvim si u pravu! Mislim da se u prethodnim postovima vise raspravljalo o dizajnerskim resenjima, ali je sasvim jasno da za par stotina dolara vise nema vise pomenutih nedostataka

    @rose101 - u pravu si za "skokovitiji" rad sekundare - Seikov 7s26 kuca na 21600 vph dok vecina Omega, Breitlinga i ostalih svajcaraca najcesce kuca na 28800 vph.
    Ovde postoje dve napomene - satovi na 36000 vph (10 u sekundi) imaju najtecniji hod sekundare, a tu su najcuveniji Zenith El Primero i Seiko Hi Beat. S druge strane - satovi sa vecim brojem vibracija t.j. otkucaja su po definiciji precizniji ali se i vise trose. Pravo umece je napraviti low beat (18000-21600 vph) mehanizam koji je pri tom precizan, a to cesto rade kuce kao sto su Patek Philippe, Vacheron Constantin, IWC, da pomenem samo neke...
    No time to lose

  5. #155
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    u svakom slucaju, izneo sam moje misljenje zasto nisam kupio taj sat, deluje mi jeftino i deluje mi kao plastikaner. Verovatno da je moje neiskustvo doprinelo da od sata koga svi hvale ocekujem nesto znacajno vise, bez obzira na cenu.

    U krajnjoj liniji da zavrsim pricu, imam neke druge ambicije, i ocito da su mi bitnije neke druge stvari, tako da jednostavno ovaj sat nije ostavio nikakav WOW efekat na mene. Iste sekunde kad sam ga stavio na ruku mi je delovao kao da imam neku jeftino napravljenu kopiju nekog seiko monstera koji bi bio utegnutiji, manje sljastav, dizajnerski precizniji, i na onu impozantnu velicinu bar koji gram tezi.

  6. #156
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Svakako da o ukusima ne vredi raspravljati 100 ljudi 100 cudi,
    takodje zaista ne bih zalazio u dalje rasprave jedino sto mi je cudno je kako moze sat od 190 grama celika da ti deluje kao plastikaner mozda nisi drzao OM u ruci , nemoj me pogresno razumeti samo mi cudno zvuci izjava.

  7. #157
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    ma naravno da je bio orange monster, i orange i black, i uporedjivanje sta je bolje, i konstatacija kao da posto imam vec jedan klasicniji sat, a i stize mi omega, da bi onda orange bio pun pogodak, pa onda povratak na black, itd itd

    Sto se tice tezine nije ona bila presudna za zakljucak da mi sat deluje plasticno, vec sve ono sto sam rekao u prethodnim porukama.
    A da sam ocekivao da je tezi s obzirom na izgled, ocekivao sam, i da me je to zacudilo kad sam ga uzeo, zacudilo me.

    Eto toliko

  8. #158
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Citat rose101 kaže: Pregled poruke
    Verovatno da je moje neiskustvo...
    Biće da je ovo u pitanju!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #159
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    i ja mislim da je od svih impresija u vezi sata, ova u vezi iskustva/neiskustva presudna, hahah

    Sat jednostavno nije ispunio moja ocekivanja, deluje previse jeftino, previse neprecizno, previse kao igrackica, i nema dalje price

    Pozdrav

  10. #160
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    i nema dalje price
    Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje, to je nešto što ni u jednom trenutku niko neće osporiti i tvoje argumente kada je reč o kvalitetu i izradi ovog sata bih možda i mogao da shvatim ozbiljno da si ih izneo pre poruke koju je postavio vladas ali pošto si obrazloženje o ovom satu zasnovao na Vladinom komentaru moram reći da si prilično neuverljiv i da su ti odgovori neprihvatljivi.

    Znam da o ukusima ne treba raspravljati i ispoštovao bih te i ćutao da si napisao da ti se ne dopada sat jer ti jednostavno nije lep ali napisati da ručni sat koji teži gotovo 200 grama i koji je sve samo ne lagan i nekvalitetan deluje plastično, jeftino, lako i da je kao igračka je, blago rečeno, preterivanje. Da ne pričamo tek o besmislici koja podrazumeva poređenje sata koji košta par stotina dolara sa modelima koji koštaju par hiljada dolara. Želiš da porediš Omegu i Seiko? U redu, uzmi sat iz Seiko prospex serije (recimo SBDX001) pa ga uporedi sa Omegom i onda mi (do)kaži da sat deluje jeftino ukoliko to možeš da uradiš. Grand Seiko i Credor neću ni da pominjem. Možda grešim ali moj utisak je da ti taj sat nisi ni držao u ruci, eventualno si ga pogledao onako izloženog u izlogu ili na polici i na tome se sve završilo.

    Uostalom, obzirom na budžet koji si odredio za kupovinu satova i to samo za ovu godinu, zašto se uopšte interesuješ za jeftin sat? Ja da sam na tvom mestu, sa takvim načinom razmišljanja koji ti imaš kupio bih sebi jedan Rolex submariner za svakodnevno nošenje, jedan Patek Philippe i eventualno jedan Audemars Piguet i završio bih sa satovima za narednu deceniju ili možda dve. Jednostavno bih gledao da uživam u delima vrhunskih manufaktura.

    Kada budeš pokazao izvesno znanje i kada budeš stekao određeni kredibilitet na forumu, možda ćeš moći da napišeš komentar koji sam citirao na početku ove poruke i da time završiš diskusiju na neku temu ali do tada bih te zamolio da se ne upuštaš u ozbiljnije rasprave ukoliko nemaš dovoljno jakih i pre svega razumnih argumenata da potkuješ svoje priče.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Seiko SKX781 - ORANGE MONSTER
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.5.2011., 16:07
  2. Seiko Monster Online kupnja
    By marvul in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.2.2011., 8:31
  3. SEIKO orange monster poludeo
    By cesnakb in forum Seiko
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 22:18
  4. Seiko Orange monster
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 21:16
  5. Seiko Black monster...stigao
    By Amikica in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:46

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •