Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Novi član
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko Monster Online kupnja

    Hi Kao prvo pozdrav svima na forumu. Namjeravam kupiti seiko monster pa bi me interesirala vaša iskustva s kupovinom doticnog sata online s naglaskom na pitanje gdje je najeftinije i najsigurnije kupovati i koliku ste carinu platili. Primjecujem kako s ebaya us nitko od prodavaca seiko monstera ne salje u Europu.

  2. #2
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Poslace ti. Pitaj ih mailom i dogovorite se. Ima sigurno onih koji ce ti poslati. Pogledaj i ovde na forumu da li neko prodaje,bilo ih je nekoliko. Pozz i dobro nam dosao.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja


  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Pozdrav Marvul i dobro nam došao!

    Dalibor ti je postavio odlične linkove gde je manje više sve već objašnjeno kada je reč o online kupovini satova ali evo, da sumiram... Većina prodavaca zvanično ne šalje ovaj sat u Evropu jer nekom čudnom prodajnom politikom Seiko kompanije Monster nije namenjen tržištu Evrope. Međutim, ukoliko ih zamoliš putem mejla mnogi su voljni da izađu u susret i prodaju ti sat.

    Imaš par korektnih i proverenih ebay prodavaca koji sigurno prodaju originalne satove a da li su najjeftniji to ćeš već morati sam da prosudiš.

    eBay My World - timeparadise
    eBay My World - premierworld
    eBay My World - 99watches
    eBay My World - skynet_sg

    Pored ovih, pogledaj i kako se cene kreću kod drugih online prodavaca, Dalibor ti je već postavio link.

    Sad, što se carine tiče ti si dužan da je platiš ali da li ćeš je platiti ili ne, zavisi od samih carinskih službenika i njihove dobre volje. Ne znam koliko iznose carina i pdv u Hrvatskoj (mislim da je 23% + 5%) ali neka okvirna računica za konačnu cenu sata ti ide ovako...

    [cena sata + troškovi slanja] x 1.23 x 1.05 + neki sitni poštanski troškovi

    Obavezno izbegavaj slanje kurirskim službama kao što su Fedex, UPS ili DHL jer ove kompanije uzimaju poveću nadoknadu za svoje usluge. Insistiraj na slanju paketa putem pošte.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Pozdrav marvul i dobro dosao! Posto si vec dobio odlicne savete, ja cu samo da dodam dva trika koja mozes da primenis:
    1. Porucis neki sat koji salju u Evropu i kao drugi sat - prihvatice da ti posalju i Monstera
    2. Postavis na eBay-u jednu od adresa u USA, izlicitiras sat i kad ti posalju predracun - promenis na adresu u Hrvatskoj (t.j. gde zelis stvarno isporuku) i trazis novi predracun
    No time to lose

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Samo da dodam. Uskoro je cenjeni i uvezeni kolega SimaHrabri kupio preko net-a Seika Monster, pa mozda da procitas i njegove utiske. A postavio je i odlicne fotke Seika. Pozdrav i puno uspeha u kupovini.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Hvala svima na korisnim odgovorima i dobrodoslici bacim se na istrazivanje. Pokusati cu kontaktirati ove ebay prodavace da vidim sta ce mi imati za reci.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    13.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Ja sam prosle godine oko 1.maja kupio Seiko sat(SKX-007) preko sajta www.21jewels.com,to je jedan od retkih sajtova za prodaju koji salju direktno u Srbiju a za Hrvatsku nema nikakvih problema.Neka ti nikako nesalju preko kurirskih sluzbi,samo preko obicne poste jer ce te kostati vise za oko 40e.Inace prodavac se nalazi u Singapuru i veoma je korektan,samo moras da proveris da li ima taj sat na lageru.Ja sam cekao na isporuku skoro 20 radnih dana(uobicajno je od 8-16 )ali se islatilo posto nisam platio ni carinu ni porez.Sat dobijas sa overenom garancijom ali bez originalne kutije,posto pakuju sat za transport u kutiju sa stiroporom,koja je odlicna

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Izvini kako to nisi platio carinu i porez?!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko Monster Online kupnja

    Pa verovatno da su mu propustili paket bez pregleda sadržaja i pritom ga nisu ocarinili. Dešava se i to s vremena na vreme, pogotovo kada su paketi manji i ako su poslati pred novogodišnje praznike.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781
    By dragon in forum Seiko
    Odgovora: 448
    Poslednja poruka: 11.11.2017., 8:22
  2. Seiko SKX781 - ORANGE MONSTER
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.5.2011., 16:07
  3. SEIKO orange monster poludeo
    By cesnakb in forum Seiko
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 22:18
  4. Seiko Orange monster
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 21:16
  5. Seiko Black monster...stigao
    By Amikica in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •