Strana 13 od 45 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 449
Like Tree199Likes

tema: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

  1. #121
    Novi član
    Član od
    6.8.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Dragi prijatelji forumasi!

    Zivopisna diskusija me je navela da se prikljucim, jer sam prosto osetio takvu potrebu zbog svih onih koji su manje (ili vise) informisani ili to zele da budu.
    Prvo bih zeleo da svima kazem da znacajno doprinosite kreiranju odredjenog misljenja i stava po pitanju satova i da zaista pronalazite dobre, kvalitetne i interesantne teme. Meni kao ljubitelju satova je uvek interesantno da ovde pronadjem odredjeni materijal koji mi moze pomoci u nekoj odluci za kupovinu sata ili pak, samo za zadovoljavanje mojeg interesovanja.
    Nemam nikakav interes da bilo kome solim pamet ili da se pravim pametan, ali tema je otisla daleko od uobicajenog nivoa komunikacije koji se moze videti na ovom forumu.
    Ne znam, cime se ko od vas bavi, ali u trgovini u svetu (pa i kod nas) postoje neka pravila o formiranju cena, zastiti trzista, postojanju generalnih zastupnika, itd, itd... Ako uvoznik (generalni ili ne) kupi sat od proizvodjaca (ili neke druge ruke), na tu cenu dodaje 10% carine, trosak transporta i na kraju PDV od 18% i time se dobije tzv. troskovna cena. Na tu cenu se dodaje odgovarajuca marza (zarada trgovca) i nastaje maloprodajna cena. Ukoliko uvoznik ima u kanalu distribucije i posrednika (maloprodaje sa kojima saradjuje) onda se mora ukalkulisati veca ukupna zarada koja se deli na zaradu veletrgovca (uvoznika u ovom slucaju) i maloprodavca.
    Ovako bi trebalo da izgleda put do formiranja cene, medjutim...! Sta ako je uvoznik samo jedna obicna maloprodaja ili ako je uvoznik neko ko vrsi prodaju putem interneta (iskljucivo) i pri tome nema daljih zavisnih troskova? Nema magacina, nema zaposlenih, a u odredjenim slucajevima nema ni drzave???! Da li istu zaradu treba da ima neko ko posluje kao internet prodavnica, maloprodajni objekat, uvoznik koji se bavi veletrgovinom ili uvoznik koji je ovlascen i uz sve to ima i odredjene MARKETINSKE troskove koji su nezaobilazan deo poslovanja?

    Ajmo redom, zamislimo da sam ja uvoznik i da sam kupio nesto od ino-dobavljaca za 100 necega. Ako se bavim samo internet prodajom, jedini trosak koji imam je transport od inostranstva, carina i porez. Neka imam troskove zakupa domena i hostovanja i neka sam uredjujem sopstvenu bazu (one-man-show). Bazicno neka me zadovoljava marza od 30%. Matematika kaze da onda cena po kojoj ja treba da prodajem internetu treba da bude oko 185 (ovo je sve pod uslovom da radim regularno i da mi je transport reda velicine 10%, carina 10% sto ne mora da bude slucaj i da mi je porez 18% sto takodje ne mora da bude slucaj). Ako sam maloprodavac koji ima i trosak transporta robe do maloprodaje i platu radnika i struju, grejanje, telefon, recimo da moram da stavim marzu 50% - matematika kaze da treba da prodajem oko 215. Ako sam veletrgovac koji ima jos jedan deo kanala iza sebe (maloprodaje), neka je moja veleprodajna marza manja i neka je 30% (kao na internetu) i neka maloprodavac zaradi jos 30% na svoju nabavnu cenu – matematika kaze da krajnja prodajna cena treba da bude oko 240! Ako jos treba uracunati i neki procenat za marketing onda mozemo da podignemo jos oko 10% (hipoteticki, da ne bi bilo prenaduvano sa vecim postotkom) – matematika kaze oko 270. Tako dodjosmo do nekih „opipljivih“ brojki.
    Mnogi ce pozeleti da nadju „rupu“ u ovoj matematici i ne uzimam im to pravo, ali bih voleo da podsetim da je ovo improvizovani primer u kome sam zeleo da ukazem na „razumne“ marze i cisto da postavim nekakav okvir radi lakseg pracenja situacije.
    Ajde sada, za trenutak, da promenimo neke uglove posmatranja. Satovi su luksuzna roba, nemaju rok trajanja, ne prodaju se kao „hleb i mleko“ ili kao mobilni telefoni ili kao banane...a nisu ni neka puka potreba. Dakle, tesko da svakodnevnom prodajom neko moze da napravi milione od tog posla (dozvoljavam opovrgnuce i ovog stava, ali samo sa kvalitetnim argumentima). Opet, pitanje garancije prilikom kupovine sata je, po meni, veoma vazno! Da bi ste se upustili u internet prodaju, trebalo bi da imate nekakav servis, iako postoje internacionalne garancije... A ja, kao kupac, razmislim dobro pre kupovine sata, da li postoji servis u mom okruzenju, koliko je blizu, kakav mu je kvalitet, da li ce uvaziti internacionalnu garanciju ako mi se pokvari sat...
    Opet, zapitam se takodje i sledece: pa zasto uopste postoje nekakvi uvoznici (ovlasceni ili ne) kada ja mogu da napravim dil sa tamo nekim sajtom preko da mi daju 10% rabata na svoje cene i da ja to kod mene u Srbiji prodajem sa nekom minimalnom zaradom po istim cenama koje su u Americi, Tajlandu, Hong-Kongu, Singapuru, Dubaiju ili gde vec? Nas par takvih i ne treba nam niko! Zasto bih ijedan sat kupio od nekog Vitanova, S&L, Bomara, BPM-a...? Internet ce ih sve pojesti!?
    Koliko ljudi u Srbiji koristi internet? Koliko nas ima nekog preko ko moze da mu donese sat iz npr. Amerike? Zasto svi ne kupujemo „preko“, nego postoje i „budale“ zbog kojih postoje i Vitanovi i njima slicni? Pa koliko se to satova proda u zemljici Srbiji? Da li jedan isti sat treba da kosta isto u Subotici, Novom Sadu, Zrenjaninu, Vrscu, Sapcu, Loznici, Valjevu, Kragujevcu, Nisu, Leskovcu, Pirotu, Vranju, Kraljevu, Cacku, Uzicu ...?
    Vracam se na aktuelnu diskusiju oko Monstera – da li je neko pozvao Vitanova ili ovog drugog (Sense watch webshop - prodaja satova - casio satovi - seiko satovi - citizen satovi - swatch satovi - www.satovi-online.com) da pita o cemu se radi i da li moze da se kupi u radnji ili samo putem interneta i ko daje kakvu garanciju. Na Sense watch webshop - prodaja satova - casio satovi - seiko satovi - citizen satovi - swatch satovi - www.satovi-online.com nisu samo SEIKO satovi, a digla se ovolika prasina oko Monstera?! Koliko uopste kosta ovaj sat?
    Ja imam iskustvo sa mobilnim telefonima i sada, a i ranije (pre nego sto su operateri poceli da prodaju ove pakete). Cene strahovito variraju, zarade maloprodavaca se krecu od 10-15 odsto, svi nesto kao servisiraju, a ima potpuno oprecnih iskustava... Cinjenica je da je gomila prodavala telefone sa fals kutijama, restlove iz fabrika (one modele koji nisu prosli finalni test za pustanje u prodaju, a potpuno su sklopljeni i izgledaju skroz „originalno“), prenete u torbi ili tasni, sa garancijama od STR“Pere majstora“, bez potrebe da imaju nekakvu radnju ili da se brinu zbog nekakvih reklamacija, jer danas su tu, a sutra ko-zna-gde... Za 5 EUR zarade po komadu (kostao 100 ili 500EUR) ljudi su se „snalazili“...Pratio sam tada (a i sada) MobilniSvet.com - najposećeniji srpski sajt o mobilnim telefonima - tesko da se znalo ko pije, a ko placa!? Hiljadu puta sam pozvao neku radnju koja je davala najbolju cenu i desilo mi se da to sto pise na navedenom sajtu ili nemaju u radnji ili cekaju da im stigne ili sta god...Ili nije uopste ta cena! Menjalo se od sata do sata, a kamoli od dana do dana... Danas je malo bolje, moram priznati.
    Cena je vrednost koju je zainteresovana strana spremna da plati kako bi dosla u posed predmetne robe! U najvecem broju slucaja, odredjena je trzistem, a odredjena odstupanja su uvek moguca. Da li je roba ista i tamo i ovamo i da li imate iste uslove kod svakog prodavca – to covek mora sam da se informise i proceni.
    Kao mini zakljucak, svakome preporucujem da za svoj novac debelo razmisli kome ce ga dati!
    shade likes this.

  2. #122
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Joj...

    Bila živopisna diskusija ili ne, previše se u temi diskutuje o ceni sata a premalo o samom satu! Neće to više moći ovako!
    Poslednja ispravka: dragon (15.3.2011. u 13:43)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #123
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    covek je rekao i u pravu je....dole dragon dole otpor

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #124
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Ti mali da ćutiš i da se ne mešaš!

    Svi mogu da odu na sajt vitanova i na sajt sense i da vide koliko trenutno koštaju satovi, svi mogu da obiđu prodavnice ili pošalju mail sa upitom o stanju i uslovima prodaje i svi imaju pravo da odluče gde i kod koga će da kupe satove.
    Možemo da pričamo o satu, mehanizmu i svemu što se tiče samog sata ali nećemo rastegliti temu na još 4-5 strana sa pričom o ceni i ratu cena između vitanova i sense. OK?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #125
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Necu da se nadovezujem mnogo na pricu o cenama - sa matematikom sam se posvadjao odavno, a ekonomija mi je jos manje bliska, ali moram da priznam, uz sve duzno postovanje prema Jovinom trudu i utrosenom vremenu za ovoliki post, da mi nije jasan cilj tog posta, a jos manje sta bi trebalo da zakljucimo o domacim distributerima... uglavnom, nije problem samo u cenama i marzama, vec i u kvalitetu, odnosno nekvalitetu kompletne usluge - od toga da prodavci/prodavacice nemaju pojma o tome sta prodaju (cast izuzecima!), do cinjenice da je rad pojedinih ovlascenih servisa vrlo diskutabilan itd, itd...
    U srednjovekovnom Japanu, ako je verovati onome sto sam citao, klasa trgovaca je bila ispod klase seljaka jer su trgovci smatrani drustvenim parazitima - ne privredjuju nikako, a novac uzimaju za nesto u sta nisu utrosili ni gram svog znanja ili umeca, vec se sva "vestina" svodi na to da kupe na jednom mestu jeftinije, pa da prodaju na drugom skuplje... ja bih rekao da je to velika istina, ali ne bih sada da se udaljavam od teme... naravno, drustvo danas ima druga merila, a osnovna jedinica je novac, tako da su i vrednosti pomerene... i da ne tupim dalje - hocu da kazem da kada neko vec hoce da zaradi 100% na necemu, moze bar da se potrudi da od svojih musterija ne pravi budale i da obezbedi bar osoblje koje zna sta prodaje itd...
    nikola0406 likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #126
    Mlađi član
    Član od
    16.10.2008.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    da li je neko na kraju otisao u sense i kod vitanova da vidi/kupi monstera? da li ih stvarno imaju po tim cenama?

  7. #127
    Mlađi član Avatar korisnika Kovenko
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Beograd,Srbija
    Poruke
    72
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Bio sam juce u Sense u Merkatoru,imaju ih ali im je cena 24100 a pitao sam za cenu sa sajta i stvarno je cena 21000 i imaju ih,
    Naravno gospodjica u merkatoru nema blago receno blage veze sta je to Monster(aaa to je ono crno)

    Slazem sa sa Simom i Japanskim predanjem!

    Pozdrav,

  8. #128
    Mlađi član
    Član od
    23.10.2010.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Citat bad karma kaže: Pregled poruke
    da li je neko na kraju otisao u sense i kod vitanova da vidi/kupi monstera? da li ih stvarno imaju po tim cenama?
    Ja sam juce bio u novom merkatoru (radnja se u stvari zove "time o'clock", ali je isti vlasnik i sense-a) i u Vasinoj u vitanov-u i licno se uverio u uslove kupovine monster-a. I ubedljivo je najpovoljnija kupovina u vitanov-u (19800din. ), ali kao sto pise na njihovom sajtu ta cena je samo za internet kupovinu. Inace je regularna cena u radnji oko 28000 din.!? Kada sam pitao prodavachicu kako mogu da ostvarim kupovinu uz tu povoljniju cenu, odgovorila mi je da ostavim ceo iznos od 19,8K i da onda cekam do mesec dana na isporuku sata. Ta cena je navodno na nekoj trenutnoj akciji i nije znala da mi kaze koliko ce jos trajati, nego samo mi je porucila da pozurim dok jos primaju porudzbine.
    Inace u radnji su imali samo orange monster koji je vec bio rezervisan.

    Eto toliko od mene sa "licinog" mesta dogadjaja

    pozdrav

  9. #129
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    pazi ceo iznos...daju ti fixalni racun na nesto sto jos nisi uzeo ili das pare pa ti napisu rezervaciju???
    strasno!!! akcija na mesec dana

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #130
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Ja stvarno ne mogu da verujem da su ti to rekli u Vitanovu! Da platis sat i da ga cekas mesec dana. I to ti je zvanicni prodavac Seika. Strasno! Uz to prodaju ga po ceni koja je bilo gde u svetu, a u USA je taj sat cak i povoljniji.

    Citat LimunBG kaže: Pregled poruke
    Ja sam juce bio u novom merkatoru (radnja se u stvari zove "time o'clock", ali je isti vlasnik i sense-a) i u Vasinoj u vitanov-u i licno se uverio u uslove kupovine monster-a. I ubedljivo je najpovoljnija kupovina u vitanov-u (19800din. ), ali kao sto pise na njihovom sajtu ta cena je samo za internet kupovinu. Inace je regularna cena u radnji oko 28000 din.!? Kada sam pitao prodavachicu kako mogu da ostvarim kupovinu uz tu povoljniju cenu, odgovorila mi je da ostavim ceo iznos od 19,8K i da onda cekam do mesec dana na isporuku sata. Ta cena je navodno na nekoj trenutnoj akciji i nije znala da mi kaze koliko ce jos trajati, nego samo mi je porucila da pozurim dok jos primaju porudzbine.
    Inace u radnji su imali samo orange monster koji je vec bio rezervisan.

    Eto toliko od mene sa "licinog" mesta dogadjaja

    pozdrav

Slične teme

  1. Seiko SKX781 - ORANGE MONSTER
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.5.2011., 16:07
  2. Seiko Monster Online kupnja
    By marvul in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.2.2011., 8:31
  3. SEIKO orange monster poludeo
    By cesnakb in forum Seiko
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 22:18
  4. Seiko Orange monster
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 21:16
  5. Seiko Black monster...stigao
    By Amikica in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:46

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •