Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 50
  1. #31
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Citat Igor Abramovic kaže: Pregled poruke
    zdravo ljudi....nisam znao da postoje domacji sajtovi koji se bave ovakvom tematikom ...veoma dobro poznajem citizen satove zato sto sam radio u inostranstvu sa njima...zeleo bih da dodam da radio control na ovim satovima radi svuda u svetu (znam to zato sto menja vreme sam dok prelazim iz jedne vremenske zone u drugu...putovao sam iz baltimora do beograda) radio tornjevi su postavljeni svuda u svetu a za evropu konkretno postoji samo jedan u nemackoj.
    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    Da nebi bilo zabune sat radi i kad nije u dometu odašiljača koji služi samo za usklađivanje vremena sata. Na satu imate i prikaze drugih vremenskih zona pa možete prebaciti ručno na njih. Jedino ak se mislite preselit na aljasku gdje je vreme itak uspoteno, na antartik gde je tak svejedno koliko je sati, ili na karibe gdje bu vas bolia ona stvar za vrijeme, onda Vam nebi preporučil taj sat
    Nekada sve što je automatski zna da bude dosadnio, čak i da nema odašiljače kakve veze ima, namestiš ručno, a tamo gde pilotiraš namesti ti se automatski ako izađeš iz vazdušnog prostora Srbije!
    @WlayCo nema potrebe da budeš razočaran! Sat je fenomenalan čak i ako nema odašiljača!

  2. #32
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Nekada sve što je automatski zna da bude dosadnio, čak i da nema odašiljače kakve veze ima, namestiš ručno, a tamo gde pilotiraš namesti ti se automatski ako izađeš iz vazdušnog prostora Srbije!
    @WlayCo nema potrebe da budeš razočaran! Sat je fenomenalan čak i ako nema odašiljača!
    Naravno da jeste zato sam vec i ugovorio cenu i stize za koji sat. A posle ces brale da mi cestitas na mojoj temi
    Who's your daddy?

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Moguće je da je prijem signala slabiji ili da ga nema u Srbiji obzirom da ljudi širom sveta imaju problema sa ovim kada je Citizen u pitanju. Pokušajte da isključite opciju auto prijema signala i da sinhronizaciju uradite manuelno, možda ćete imati više uspeha.
    Evo citat iz opisa za Citizen Skyhawk AT JY0000-02E sat, gde čovek lepo kaže da je prijem u Švajcarskoj odličan dok ga u Španiji praktično nije ni imao.

    The time synchronization with the Frankfurt station went smoothly (as Switzerland is very close to the German broadcasting antenna).
    Later I adjusted the strap cutting away couple of rubber units and started enjoying the great watch on my wrist.

    Edit 2007/11/11: Some updates on the radio synchronisation performance across the Europe. I have just visited Barcelona. I stayed on the 9th floor of the hotel. The automatic synchronisation of the watch did not work there. When placing the watch next to the window I managed to force manual synchronization while the signal strength was marked as Low. Theoretically the city was in the range of the German antenna (but already quite distant from Frankfurt - see the map below, copied from http://www.citizenwatch.com).

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #34
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Ja isto mogu da dam sve pohvale ovoj seriji Citizen-a, i odlicnom eco drive sistemu. Prijem signala je manje bitna stvar, jer u svakom slucaju se dobija jako puno za toliko novca. A i estetski su vrlo lepe uradjeni. Javi svoje impresije

  5. #35
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Wlayco vidim a je Citizen stigao i cestitam na satu odlicno izgleda. Hajde javi da li hvatas signal za automatsko stelovanje vremena. Pozdrav

  6. #36
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Evo sta kaze uputstvo:

    [Regular Automatic Reception]
    The watch sets the time (including daylight savings time) and date by automatically
    receiving radio waves at 3:00 AM or 4:00 AM each day. (Radio waves are not received
    at 4:00 AM if they have been successfully received at 3:00 AM.)

    For good reception, it is recommended to have the 6:00 position of
    the watch facing in the direction of the radio wave transmitter station when receiving
    radio waves.

    In order to receive radio waves properly, remove the watch from your wrist and place
    it in a stable location that facilitates reception of radio waves such as in front of a
    window. Do not move the watch during reception.
    · Radio waves may be hard to receive due to blockage by metallic objects or the
    environment. When inside a building and so on, reception should be performed as
    close to a window as possible.

    It takes from about 2 to 15 minutes to receive radio waves. If reception has failed due to
    a poor reception environment and so forth, it may take about 60 seconds for the watch to
    return to the normal display.

    Moze i manualno da se pokrene. Probao sam nekoliko puta ali nisam uspeo. Doduse u zgradi u prizemlju i na poslu okruzen drugim zgradama. Izgleda da moram da se popnem na krov zgrade pa da probam

    Samo jedna stvar me zanima. Kad sam kupio sat uporedio sam vreme sa satom na kompjuteru i moj sat je isao 1s ispred, kad je na kompu bilo 12:55:23 kod mene je 12:55:24. E isto tako je i danas i svaki dan kad dodjem na posao ja proverim. Zanimljivo , zar ne?
    Who's your daddy?

  7. #37
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Citat WlayCo kaže: Pregled poruke
    Kad sam kupio sat uporedio sam vreme sa satom na kompjuteru i moj sat je isao 1s ispred, kad je na kompu bilo 12:55:23 kod mene je 12:55:24. E isto tako je i danas i svaki dan kad dodjem na posao ja proverim. Zanimljivo , zar ne?
    Samo da napomenem - ako ne sinhronizujes vreme na racunaru sa nekim NTP serverom - vreme na lokalnom racunaru moze biti neprecizno. Bolje je da probas da poredis sa nekim sajtom koji prikazuje vreme i sinhronizuje ga sa nekim atomskim casovnikom (bilo je linkova na forumu, probacu da nadjem).

  8. #38
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Hm...mozda si u pravu. Hajde da probamo...

    http://www.atomic-clock.org.uk/atomic-clock.php

    This clock is synchronised with the atomic time at regular intervals. Due to delays during the transmission of the time signal minimal time deviations may occur, but should not exceed 0.3 msec

    Trenutna razlika je 1 do1.5s otprilike. Toliko je moj sat ispred... Videcemo kako se menja...

    ili http://wwp.greenwichmeantime.com/tim...erbia/time.htm razlika ista...
    Poslednja ispravka: WlayCo (29.7.2010. u 13:40)
    Who's your daddy?

  9. #39
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Ma moracemo do Peste ako hocemo da sinhronizujemo Citizene. Oni koji su danas bili na F1 su to valjda uradili

  10. #40
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: CITIZEN Chrono radio controlled

    Ne mora do Peste , dovoljno je do kalisha , provereno

    http://www.svetsatova.com/forum/show...3584#post13584
    Who's your daddy?

Slične teme

  1. Sector adv 5500 Chrono
    By Kranjcar in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.11.2009., 16:06
  2. sector 750 chrono
    By Djordje in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.10.2009., 11:45
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.8.2009., 15:37

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •