Strana 5 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 82
Like Tree4Likes

tema: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Mislio sam na sajtove gde ima Bell & Ross, Oris satova. Ovde ne postoji zastupnik za te satove pa mi je ifo koristan šta ima u okruženju!
    Obavezno pogledaj i Certina satove vidim da ih ima na sajtu. Hamilton i Certina ništa više!

  2. #42
    Mlađi član Avatar korisnika Dalton
    Član od
    27.7.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Za Oris je firma Dicta: http://www.dicta.hr/, a Bell & Ross prodaje De Petrus u Zagrebu, ali nemaju svoju internet stranicu. Certina Podium DS je bila u izboru dok mi je u izboru bio i PRC200. Hamilton ipak nekim svojim modelima ima svoj stil. Mnogi njihovi fontovi brojki me podsjecaju na MASH i tu vojnu spiku, nisam zaludjen ratovima, ali su ipak posebniji nego Certinini i Tissotovi modeli.

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Citat Dalton kaže: Pregled poruke
    Evo mene, ziv

    Bilo je natezanja, naravno, ne mozemo mi biti kulturni Balkanci - to je valjda oksimoron

    Sat sam im vratio, oni su rekli da sat mora biti otvoren da se utvrdi da li je do ostecenja doslo u tvornici, ili koristenjem (iako se nacelno prodavac slozio da je tvornicka greska), ja sam rekao da sat ne zelim da se otvara, jer sam ga mogao i sam odnijet uraru. Kad mi vrate lovu neka ga otvaraju i pregledavaju od milog do nedragog, to mene ne zanima. Oni su derali po svojim pravima, ja po svojima. Uglavnom, ostavio sam broj tekuceg, izjavu smo napravili da je sat zaprimljen s greskom u kazaljkama, obecali su da ce pocetkom tjedna poslati mi lovu na tekuci racun. Ako se ne pokazu kulturnima, los glas ce se cuti. Eto, skracena verzija. Drzite fige da lova sjedne kak su obecali

    Hvala svima na savjetima i podrsci.
    Hajde, držimo ti fige da se sve reši u tvoju korist i nadam se da ćeš nas uskoro obradovati sa par reči o novom satu.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #44
    Mlađi član Avatar korisnika Dalton
    Član od
    27.7.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Desio se povrat love, par rijeci o novom satu ipak nece tako brzo, prvo se moram malo ohladit i razmislit dobro. Dijele se neke stipendije, razmisljam da se prijavim, pa ako dobijem, mogao bi opast i neki Oris u izbor za par mjeseci. Iskreno, lomim se da nastavim skupljat lovu dalje, pa dok ne posizim i kupim nesto.

  5. #45
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Najbitnije je da si ti rešio problem.
    Pošto vidim da si student, možda bi mogao da razmisliš o kupovini nekog jeftinijeg ronilačkog Seika, kao što su SKX007/009 ili SKX779/781? Relativno pristupačni, pouzdani i kvalitetni i sigurno će te služiti podjednako dugo kao i svaki skuplji Švajcarac.
    Ako si baš nameračio Švajcarce, onda umesto Orisa savetujem da pogledaš Doxa ili Fortis satove. Oris je dobar, ali ovi su recimo za nijansu kvalitetniji.

    Mada, ukoliko ti se Hamilton zaista dopada, da sam na tvom mestu ne bih tako lako odustao od modela koji si kupio i gledao bih da ga po svaku cenu nabavim na nekom drugom mestu.

    Hajde, ohladi glavu, razmisli pa da krenemo u novu potragu za satom.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Citat Dalton kaže: Pregled poruke
    razmisljam da se prijavim, pa ako dobijem, mogao bi opast i neki Oris u izbor za par mjeseci. Iskreno, lomim se da nastavim skupljat lovu dalje, pa dok ne posizim i kupim nesto.
    Iskreno pametno razmišljanje!

    Spomenuo si Oris, znaj da je brend kao brend bolji od Fortisa za Doxu nemaš toliko para tako da ga ne uzimaj u razmatranje osim ako ne želiš neki polovni sat.
    Eva par stvari zašto Oris,
    U svim svojim satovima ima ugrađen ISO 764 standard (magnetic resistant watches standard).
    Antirefleks sa unutrašnje strane, dakle nema bojazni da ćeš staklo ogrebati kao kod Fortisa!
    Modifikovani mehanizmi sa svojim oznakama dakle nećeš naći ETA 2893-2 već Oris 668 sa svojim lagurama.
    U ostalom pročitaj u mom primeru šta nudi jedan brend za nekih 1000€. link
    Veliki sam ljubitelj Fortisa u ostalom videćeš za neko kratko vreme ali Oris je po meni daleko bolji brend.

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Antirefleks sa unutrašnje strane, dakle nema bojazni da ćeš staklo ogrebati kao kod Fortisa!
    Generalno, ako sat ne bude vukao po asfaltu i ako ga bude normalno nosio nema prevelike bojazni da će ogrebati safirno staklo, imalo ono AR premaz ili ne i bez obzira da li je reč o spoljašnjem ili unutrašnjem premazu. Mada se mora istaći da je i safirno staklo moguće ogrebati ukoliko se udari na površinu koja ima veću čvrstoću od safira, Vladan je sve to lepo opisao u temi "Akrilno, Mineralno i Safirno staklo - karakteristike i kako ih razlikovati". I čisto da ne bude zabune, evo jedan link u kojem je lepo objašnjeno čemu AR premaz služi --> Anti-reflective coating

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Modifikovani mehanizmi sa svojim oznakama dakle nećeš naći ETA 2893-2 već Oris 668 sa svojim lagurama.
    Oris 668 = ETA 2893-2, simple as that.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Najbolji ti je Vladanov primer, on je ogrebao AR premaz pitaj ga sada koliko mu smeta! Da safir se teško grebe ali je moguće ogrebati ga ali kod AR premaza je mnogo lakše kao da imaš Hardlex staklo na rući. Najbolji antirefleks je iznutra!

    Oris 668 = ETA 2893-2, simple as that.
    Da, ali je Oris 668 pa zatim baza mehanizma 2893-2. ima tu nečega zar ne.

    Pozdrav

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    Citat ANGEL II kaže:
    Antirefleks sa unutrašnje strane, dakle nema bojazni da ćeš staklo ogrebati kao kod Fortisa!
    Tvoja tvrdnja je da AR premaz sprečava da se safirno staklo ogrebe što nije tačno jer AR premaz ima sasvim drugu namenu i NE MOŽE da spreči grebanje safirnog stakla. I skidanje spoljašnjeg AR premaza ne znači da si automatski izgrebao i staklo, već samo da si skinuo anti-refleksni premaz.

    Citat ANGEL II kaže:
    Da, ali je Oris 668 pa zatim baza mehanizma 2893-2. ima tu nečega zar ne.
    Baza jeste ETA 2893-2 koja je zatim modifikovana u određenoj meri te je mehanizam dobio naziv Oris kalibar 668. U Orisovom slučaju to znači da su ubacili svoj rotor i verujem da se tu priča završava.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #50
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki King Automatic Day/Date H64455133

    ne tek pocinje....Oris bolji do Fortisa???
    neeeeeeeeeeee dragi moj gde to moze da bude hahaha

Slične teme

  1. [PRODATO] Hamilton khaki aviation ETO
    By grenendal in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2011., 20:48
  2. Hamilton Khaki King Scuba sat
    By Templar in forum Hamilton
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.11.2010., 15:48
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 12:19
  4. Hamilton KHAKI X-WIND H77676733
    By madness99 in forum Hamilton
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 12:03
  5. [PRODATO] - Hamilton Khaki king scuba automatic
    By grenendal in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 13:23

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •