Strana 54 od 123 PrvaPrva ... 44450515253545556575864104 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 531 do 540 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #531
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ovaj Timex je već prava stvar i vrlo lep sat.

  2. #532
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pozdravljam drugari.

    Ako može mala pomoć i mišljenje da li je ovaj sat orginal () i i koliko je po vama realno dati za njega?

    Buni me što podatke o tom satu nalazim samo na nekim rusko-poljsko-češkim sajtovima, sa raznim specifikacijama, pogotovo u pogledu prečnika sata... Uopšte ne mogu da uklavirim da li je prečnik 38 ili 39, i da li je to mereno sa ili bez krunice... Prodavac kaže da je prečnik 39 bez, a 42 sa krunicom...

    Kako vam se čini generalno?

    Mehanizam bi trebao biti Ronda 715... Šta mislite o mehanizmu?

    Meni u biti trenutno treba jedan klasik sat, mada me baš i ne oduševljava ovaj braon brojčanik u kombinaciji sa metalnom narukvicom, ali na braon koži izgleda sasvim pristojno...

    EDIT: E da, još me zanima da li neko zna da li je moguće ukloniti posvetu i koliko bi to koštalo?
    nokru likes this.

  3. #533
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Meni ovo deluje kao original. Ronda su u globalu sasvim korektni mehanizmi, sa povremenim izletima u fantasticno.

    Generalno, meni se boja cifera ne dopada, ali je to subjektivno. To sto podatke o satu nalazis samo na nekim levim sajtovima... Ne znam sta da ti kazem. Ja za moj Edifice takodje ne nalazim podatke sem na nekim... Levim sajtovima. Sat je definitivno original, otvaran, Miyota FS60 van svake sumnje, nema cudnih artefakata/nekvalitetnih delova.

    Precnik, veze nemam. Od meraca do meraca. Ovaj bi trebalo da deluje nesto vece na ruci zbog odnosa cifera/okvira
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #534
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Meni u biti trenutno treba jedan klasik sat, mada me baš i ne oduševljava ovaj braon brojčanik u kombinaciji sa metalnom narukvicom, ?
    Ja bih samo ,ako dozvoliš, podario jedan savet-
    Nemoj da kupuješ sat koji te ne oduševljava izgledom.

    Sledeća rečenica se ne odnosi na tebe i tvoje pitanje već je mala digresija uslovljena ukazanom prilikom

    Nikada mi nisu bili jasni oni koji sat kupuju samo zato što je neke ''marke''
    "Kupio sam Rolex. Ne sviđa mi se boja i to što ima onu lupu ali ..."
    Pa što si ga ,bre, kupovao?
    Da bi imao Rolex pa i ako ti se ne sviđa!?
    Bolesno.
    (Umesto "Rolex" može biti i G-Shock ili bilo šta drugo)



    Inače gravura (posveta) može da se skine i verujem da košta kao jednostavnije poliranje.
    nokru likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #535
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ja mislim da je to Original sat.

    Za podatke i sajtove, taj model je radjen verovatno za trziste istocne evrope, pa se zbog toga moze naci uglavnom na takvim sajtovima.

    Za mnoge satove se mogu naci razliciti podaci o precniku,nije to nista toliko cudno.
    nokru likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #536
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Doxa ima sub liniju koju gura na usa i eu trziste i doxa asia liniju koju gura na trziste azije i istocne europe po uglavnom puno nizim cijenama. Ja sam imao doxa aquaman-a (rhonda quartz) koji se rabljen prodavao po 200-300 dolara dok je sub linija rabljena kostala cca 1500$. Potraznja za asia modelima nije bas neka.. probaj tu pregledati modele:
    www.doxa-in-asia.com

  7. #537
    Novi član
    Član od
    29.3.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pozdrav svima od starog posetioca, a novog člana. A za početak - potrebna mi je pomoć. Razmišljam već neko vreme da li da uzmem jedan od ova dva Tissot T-Classic Tradition Chronograph, koji se nude po ceni koja je oko 50% cene u radnji. Osnovna dilema je, naravno - original ili ne?

    PRVI
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-01.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-02.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-03.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-04.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-05.jpg

    DRUGI
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-01.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-02.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-03.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-04.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-05.jpg

    Ja sam istražio koliko je u mojoj moći, ali nemam siguran zaključak, zato bih bio zahvalan makar za savet da li uopšte vredi cimati se do časovničara na proveru... Hvala unapred!

  8. #538
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Uvek je nezgodno reci takko nesto samo sa slika i biti 100% siguran.

    MOj ti je savet da odneses sat do casovnicara i ne razmiljsas.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #539
    Novi član
    Član od
    29.3.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Hvala na odgovoru. Naravno, nisam ni mislio da neko može samo na osnovu slika da kaže 100% da li je jedno ili drugo, hteo sam samo savet da li se na prvu loptu vidi nešto zbog čega ne bi ni trebalo ići do časovničara.

    Kad smo več kod časovničara, može preporuka za nekog ko radi procenu za Tissot? Od ovih iz spiska servisa rekao bih Kostić-Dojčinović... Još neko?

  10. #540
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pored Kostica, svakako je tu i Bojovic, ma u ostalom trebalo bi svako ko sebe naziva cosovnicarom da to moze da prepozna.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •