Strana 64 od 123 PrvaPrva ... 145460616263646566676874114 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 631 do 640 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #631
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    kpija

  2. #632
    Novi član
    Član od
    9.9.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav,

    Imam 2 sata jedan je PP koji sam našao, a drugi je Empori Armani, pa me interesuje da li su orginali ili kopije i ako može procena.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-ea1.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-ea4.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-ea5.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-ea2.jpg
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-pp2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-pp1.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-pp3.jpg

    Hvala.

  3. #633
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Patek je kopija i ne vrijedi ništa,a Armani vjerovatno nije(što i nije bitno).
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (9.9.2015. u 14:28)

  4. #634
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0015.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0016.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0017.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0014.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0013.jpg
    Imam lanco sat koji je kupljen 1979.godine.Ja sam ga nosio par godina dok nisam razbio staklo.Otac ga je odneo nekom svom poznaniku koji je ugradio drugačije staklo,i nešto je radio sa kazaljkama ,čini mi se da je kazaljku za minute promenio,a malu izbrusio da ima oblik strelice.Taj sat mi je izgledao unakaženo i nisam ga više nosio.Posle ga je otac nosio godinama,i čini mi se da je sat išao posle kod časovničara dok je bio kod njega u posedu,ali on se ne seća ništa,znam samo da je ranije jednom prilikom rekao da je neki časovničar gledao sat i rekao da je sat odličan i da se takvi danas ne prave,e sad koji je bio povod da poseti časovničara kad mu je to rekao otac se ne seća,zapravo ne seća se ni događaja uopšte.Pošto je sat kupljen u srećna vremena i mislim da je prodavnica bila državna(drušvena)i plaćen lepe pare ne sumnjam da je u tom trenutku bio originalan,ali bojim se da je neko izvarao oca i zamenio mu mehanizam.
    Kažem to jer sam sat nosio kod lokalnog časovničara da promeni staklo(nije imao po obliku originalni)pa ga zamolih da otvori da vidi jel dobar mehanizam i da uslikam,sve je to urađeno na brzinu jer nisam hteo da mnogo smaram čoveka.Ono što sam mogao na brzinu primetiti da nisam na mehanizmu video nikakvu oznaku,a pročitao sam da bi trebao biti tissot mehanizam.Slika u prilogu.
    Moje je pitanje jel se takav mehanizam ugrađivao u taj sat i da li mi možete nešto više reći o tom modelu.

    zaboravih da postavim i sliku mehanizma koju sam nabrzinu napravio kod časovničara,slika je malo nejasna jer nokia asha 302 nema autofokus...
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0005.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (13.9.2015. u 16:25)

  5. #635
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Fotke su jako lose, na njima je fokus na svemu sem na satu, tako da je skoro nemoguce videti koji je sat uopste u pitanju.

    Iskreno sumnjam da bi neko menjao mehanizam. Prvo zato sto to nije tako mali posao, ako se radi kako treba, a drugo sto ni cene Tossotovih mehanizama ne idu bas u nebo.

    Mislim da je za svaki ozbiljniji komentar potrebno postaviti dosta bolje fotke, ovako mozemo samo da lupamo i nagadjamo.
    Poslednja ispravka: RUS (13.9.2015. u 16:27)
    Djordje Sugaris likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #636
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    navatah android evo fotki
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_20150913_174702.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_20150913_174807.jpg

  7. #637
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    ma verovatno je sve ok,nisam neki paranaoik,ali to što su promenjene kazaljke prilikom davne zamene stakla pre više decenija malo mi ulilo crv sumnje.Staklo sam sad promenio ponovo,jest da nije original ali sat lepo izgleda i radi.Jedino bi hteo da saznam nešto više o satu jer sliku ovog modela nisam našao uopšte na netu,jedinu sliku istog sata je postavi jedan član foruma(i to original staklom).U ove oznake na poleđini sata se ne razumem.Ako neko nešto zna o ovom satu,neki link ,bilo kakav podatak....
    U svakom slučaju kad odlučim da ga generalno sredim,staklo,kazaljke,servis ,pre toga ću autentičnost istog proveriti uživo sa majstorom.Još jednom zna li neko nešto o ovom modelu Lanco sata?
    Pozdrav!

  8. #638
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    ...dosta sam ovih dana češljao po netu i mislim da je kalibar 2481,jedino me zbunjuje boja mehanizma i rotora kao da je po boji rotor omegin iz 1481,a ostali delovi mehanizma 2481 za lanco...evo primer lanco sata sa 2481 i omege 1481,kod mene kao da je rotor po boji iz omege ili su to tako pravili,nigde nisam našao kombinaciju da je rotor zlatne ili mesing boje,a ostali delovi boje čelika....
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-originalslika_lanco-automatik-cal-2481-ronilacki-perfektan-78520109.jpg

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-fotografija0005.jpgovo sam ja slikao neki dan kod časovničara usput dok sam menjao kaiš,ali nisam se nadao ovako lošoj(mutnoj) slici,sad me sramota da ponovo idem da otvaram sat i slikam,ali po memoriji 99% sam siguran da je cal 2841,jel moguća ta kombinacija rotora i ostalog mehanizma?

  9. #639
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Slika je zaista mutna, ali to ne bi trebao da je problem. Taj Tissot-ov mehanizam je istovjetan Omeginom, pa to i ako su se i javljale odredjene kombinacije ne treba da cudi kad se zna vremenski raspon te razni modeli, prije svega Tissot-ovi, koji su opremani ovim mehanizmom. Nisam ni znao da je Lanco koristio taj mehanizam.

    Elem, to ti je sasvim u redu, nemoj oko toga da brines. Ako radi kako treba - s tim si miran.

    Samo jos te kazaljke i to je to.
    Он сказал: "Поехали!"

  10. #640
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    hvala na odgovoru,deluje kao melem....
    ...jedino me kopka zašto bi neko kod zamene sata zamenio kazalke,staklo nije bilo polomljeno nego napuklo?

    evo svežih jasnih slika,mehanizam nije 2481,već 784-2
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco1-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco2-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco3-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco4-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco5-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco6-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco7-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco8-784-2.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-lanco9-784-2.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (19.9.2015. u 0:02)

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •