Strana 51 od 123 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 501 do 510 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #501
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Aj da dodam moja zapažanja za kopiju Breitling-a...na ciferu prvo se uočava loš kvalitet izrade, veličina nekih natpisa i nejasnoća čitanja istih (nevezano za kvalitet slike). Kvalitet i izrada korone (bode u oči). Na originalnom poklopcu kućišta lepo piše "Continental GT" a na ovom drugom "Continental G7".

  2. #502
    Novi član
    Član od
    13.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da li mi mozete pomoci. Da li je ovaj sat original Q&QPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0436.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0437.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0438.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0439.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0440.jpg

  3. #503
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Dobro nam dosao!


    Nisam nikada imao priliku da vidim Q&Q satove uzivo, ali, uzevsi u obzir o kojem se cjenovnom rangu radi - bar ono sto se na vrti na internetu - te u kojim se kolicinama ovi satovi izbacuju na trziste, ne vidim neku zdrava racunica zasto bi ih se kopiralo.
    Djordje Sugaris and nokru like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  4. #504
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nažalost ima kopija Q&Q satova.
    Viđao sam ih.Ima ih po pijacama i Limundu.
    Zašto postoje njihove kopije?
    Pa zato što je Q&Q ipak firma i neki brend koji ima svoje standarde u izradi satova.Ti standardi nisu visoki (u skladu su sa pristupačnim cenama) ali postoje.

    E,pa proizvođači koji nemaju ni ime ni standarde i koji prave satove koje mogu da prodaju po dolar-dva imaju interes da iskopiraju Q&Q i podignu svoju zaradu do deset puta.


    PS-Sa ovih slika se ne može zaključiti da li je sat kopija.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #505
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sasvim moguce, Vladane.

    Ja moram da priznam da se nisam sretao s Q&Q, barem ne uzivo - mislim izbliza... ali ima smisla to sto kazes. Ipak tu postoji i ta "Citizen veza", a valjda paralelno s tom pricom i, kako si napisao, standard koji prati prihvatljivu cijenu.

    Mada i dalje mi je tesko da zamislim racunicu, osim ako se ne rado o zemljama gdje ovakve stvari lako prolaze.
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  6. #506
    Novi član
    Član od
    13.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    PS-Sa ovih slika se ne može zaključiti da li je sat kopija.
    Mogu ja da ga uslikam iz nekog drugog ako to moze olaksati procenu?

  7. #507
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Imao sam baš davno Q&q
    , pre 30tak godina. Plastičan, to je onda bilo in među klincima, kao sat bio je OK dok mu nije puklo kućište u spoju sa narukvicom. Posle sam uzeo Swatch, koji je ipak boljeg kvaliteta. Q&q je kvaliteta u skladu sa cenom.
    nokru likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #508
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat jane kaže: Pregled poruke
    Mogu ja da ga uslikam iz nekog drugog ako to moze olaksati procenu?
    Nije u pitanju ugao, već kvalitet fotografije. Na nekima imaš refleksije od blica, a druge su previše tamne. Probaj da slikaš sat na dnevnom svetlu, ali tako da sunce ne udara direktno u njega. Ne znam čime si slikao, ali ako moraš da slikaš sa blicem, ima dosta rešenja po principu štapa i kanapa, npr. da staviš papir ispred blica kako svetlost ne bi bila prejaka, premda je teško dati uputstvo za fotografisanje ako ne znam čime si slikao. Doduše, ako je u pitaju mobilni telefon, zamoli nekoga ko ima fotoaparat ili bar pristojan telefon da ti fotografiše sat.
    nokru likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #509
    Novi član
    Član od
    26.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0001.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0002.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dsc_0003.jpgOmega Geneve pozlacen pozadi nista ne pise . Znam da je star zanima me cena i gde se radi popravka jer kasni

    I naravno dali je original
    Poslednja ispravka: VLADAN P (16.2.2015. u 16:05)
    nokru likes this.

  10. #510
    Novi član
    Član od
    26.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    jel nema niko za procenu ili
    nokru likes this.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •