Strana 104 od 123 PrvaPrva ... 45494100101102103104105106107108114 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.031 do 1.040 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #1031
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Možeš li malo bolje da uslikaš poklopac kućišta zbog tog 'D'? Ako pogledaš bolje na slici koju je postavio Miloš, videćeš da oznaka na njegovoj slici zapravo ima dva slova: D 9080 H. Ovaj broj u sredini je serijski (9080), ali slova koja su simetrično urezana drugačijim fontom su skraćenica od Deutsches Heer, što označava nemačku kompnenu vojsku.

    Sat jeste definitivno star, a verujem da je pravljen za vreme ili pre II svetskog rata.

    Ako ti telefon pravi problema pri fotografisanju pokušaj da ne koristiš blic i da sat uslikaš na dnevnom svetlu ili zamoli nekoga sa boljom kamerom ili fotoaparatom da ga uslika.

    Mislim da imaš veoma zanimljiv i star sat, a verujem da ćemo iskopati još podataka.
    Milos G. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #1032
    Novi član
    Član od
    26.11.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Možeš li malo bolje da uslikaš poklopac kućišta zbog tog 'D'? Ako pogledaš bolje na slici koju je postavio Miloš, videćeš da oznaka na njegovoj slici zapravo ima dva slova: D 9080 H. Ovaj broj u sredini je serijski (9080), ali slova koja su simetrično urezana drugačijim fontom su skraćenica od Deutsches Heer, što označava nemačku kompnenu vojsku.

    Sat jeste definitivno star, a verujem da je pravljen za vreme ili pre II svetskog rata.

    Ako ti telefon pravi problema pri fotografisanju pokušaj da ne koristiš blic i da sat uslikaš na dnevnom svetlu ili zamoli nekoga sa boljom kamerom ili fotoaparatom da ga uslika.

    Mislim da imaš veoma zanimljiv i star sat, a verujem da ćemo iskopati još podataka.
    Evo bolje fotografije, prva fotografija je sad uslikana, a druga fotografija je sa sajta koji mi je poslao Miloš u prethodnom postu, na tom sajtu sam pronašao značenje oznaka. D = Dienstuhr Luftwaffe - Air forces
    DH = Dienstuhr Heer - Military land-forces
    DU = Dienstuhr (Verwaltung) - Government services and administration.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
    Milos G. likes this.

  3. #1033
    Novi član
    Član od
    26.11.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    Je l sat u funkciji?
    Sat je u funkciji, radi. Snimio sam kako radi, ali ne postoji mogućnost objavljivanja snimaka na forumu.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
    Milos G. likes this.

  4. #1034
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ako hoćeš da postaviš video snimak, možeš da ga linkuješ sa Youtubea.

    Pošto sat nije dugo čišćen predlažem da to odradiš kod časovničara. Ovo u proseku košta nekoliko hiljada, a biću slobodan da predložim da sat čuvaš i da ga ne prodaješ.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #1035
    Novi član
    Član od
    26.11.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Ako hoćeš da postaviš video snimak, možeš da ga linkuješ sa Youtubea.

    Pošto sat nije dugo čišćen predlažem da to odradiš kod časovničara. Ovo u proseku košta nekoliko hiljada, a biću slobodan da predložim da sat čuvaš i da ga ne prodaješ.
    Nešo, nisam planirao da ga prodajem svakako jer je to deda doneo sa sremskog fronta iz rata , a nemam predstavu ni koliko košta. Ono što me još interesuje jeste da li ovaj sat zrači jer sam negde pročitao da su kazaljke i brojevi premazani radijumom i da li je bezbedno da ga držim u kući.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  6. #1036
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Izvini, ovo za prodaju sam napisao maltene automatski jer uvek savetujem ljudima da čuvaju ovakve uspomene.

    Što se tiče radijacije, iako nisam fizičar niti lekar, mislim da nema razloga za brigu. Evo na brzinu jednog teksta o tome:
    https://www.nytimes.com/2006/04/11/health/11real.html

    Jeste da je u pitanju novinski članak, ali vidim da je zasnovan na medicinskom istraživanju.
    Milos G. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #1037
    Novi član
    Član od
    26.11.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Izvini, ovo za prodaju sam napisao maltene automatski jer uvek savetujem ljudima da čuvaju ovakve uspomene.

    Što se tiče radijacije, iako nisam fizičar niti lekar, mislim da nema razloga za brigu. Evo na brzinu jednog teksta o tome:
    https://www.nytimes.com/2006/04/11/health/11real.html

    Jeste da je u pitanju novinski članak, ali vidim da je zasnovan na medicinskom istraživanju.
    Nešo bilo bi lepo kad bi znao koliko vredi ovaj nemački sat, svakako ne planiram da ga prodajem, ali da znam informativno. Možda idem sad van teme sa pričom ali ako bi ti ili neko sa foruma mogao da mi predloži nekog časovničara koji može da odradi ciscenje ovog sata(ja sam iz Kraljeva, ali može časovničar i iz okoline, Čačak, Kragujevac, može i Bg, poenta je samo da se odradi kvalitetno). Inace imam, jedan atlantic bas mi se svidja ali je neispravan pa bih i njega popravio. A evo slike i od doxe iz kolekcije, doxa je ispravna.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  8. #1038
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Izvini što kasno odgovaram, ali evo me opet.

    Što se tiče časovničara, u BG mogu da preporučim servis Kostić Dojčinović (Časovničarska radnja Kostić-Dojčinović), a nadam se da će se još neko javiti pošto govorim o svom iskustvu.

    Što se tiče cene, bojim se da dam procenu za nešto što nisam kupovao, ali verujem da će se još neko javiti da pomogne. Naprosto, nisam kompetentan da dam procenu cene i to otvoreno priznajem.

    Doxa ti je prelepa
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #1039
    Novi član
    Član od
    4.12.2019.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Zdravo, imam ručni sat omega koji mi je poklonjen pre 18 godina pa me zanima da li je original bar glavni deo sata pošto na kaišu metalnom ili kako se već zove piše Hong Kong. Potpuni sam laik pa sam se zato i obratio vama ovde. Ručni sat mi je poklonio bogatiji čovek koji je živeo u Kanadi i verovatno je tamo i kupljen. Slike ću postaviti čim skapiram kako 😀
    Unapred zahvalan

  10. #1040
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Bez fotografije u visokoj rezoluciji niko ne može da ti kaže ništa o satu, a možeš je postaviti tako što ćeš kliknuti na treću ikonicu sa desne strane u prostoru za odgovor, a koju ćeš videti kada klikneš 'REPLY'. Kaiš ili narukvica su potrošni deo koji se lako menja i koji ne govori ništa o samom satu, otprilike kao gume na automobilu. Na BMW možeš da staviš gume na kojima piše Michelin, Dunlop ili Tigar, ali one same ne govore ništa o samom autu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •