Strana 51 od 63 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 501 do 510 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #501
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Grka dobro došao na forum.

    Prvi put čujem da Casio pravi neke jeftinije (jeftiniji mehanizmi) i skuplje G Shock-ove. Druga priča su neke ograničene serije.
    Drugo, prodavac kaže: "Casio G-Shock satovi koji su u oglasu nisu MADE IN THAILAND (koji se prodaju u radnji) vec su MADE IN JAPAN – Povoljnija verzija" Međutim na satu koji prodaje lepo piše Cased in Thailand (Japan Movt). Dakle, piše sklopljeno na Tajlandu , japanski mehanizam, tako da priča o proizvodnji u Japanu nije tačna. Sat je sklopljen na Tajlandu, bar tako piše.
    Treće, mislim da postoji razlika u fontu slova na poklopcu sata a takođe na spojevima plastike sa donje strane postoji zazor koji se na orginalu ne vidi.
    Pogledati sliku poklopca sa oglasa i YT video:
    Kako prepoznati kopije (replike) satova-1.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-2..jpg



    Cena od 60 evra je suviše niska za taj sat. Sense prodaje te modele od 17000 din pa na više, na KP se mogu naći i jeftinije ali ne toliko jeftinije.
    Sve u svemu zaobiđi. Postoji nekoliko proverenih prodavaca Casio satova na KP.
    Poslednja ispravka: skydrummer (17.8.2018. u 22:01)
    Neša likes this.

  2. #502
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Da pojasnim prvu rečenicu
    Hteo sam reći da prvi put čujem da od jednog istog modela sata, u ovom slučaju GA110, Casio pravi jeftiniju verziju sa jeftinijim mehanizmom i skuplju verziju sa boljim mehanizmom.
    Inače prodavac u oglasu kaže: "ZBOG CEGA JE OVOLIKO JEFTINIJI ● U njemu se nalazi vrhunski mehanizam ali je malo prostiji u odnosu na onaj koji se nalazi kod Tajlandskih"
    Neša likes this.

  3. #503
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Ne kupuj, to je obicna kopija, kinesko djubre..."prodavac" pokusava da hipnotise sire narodne mase i ubedio je sebe da je uspesan u tome, cak je i sam podlegao hipnozi!
    G Shock je jedan jedini i jedino original...ne postoje nikakvi jeftiniji i skuplji, sa losijim ili boljim mehanizmom, postoje samo originalni i kopije, nema trece.
    Poslednja ispravka: stanis (17.8.2018. u 22:57)

  4. #504
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Pošto sam dao veoma kratak odgovor, mogao bih i ja da ga pojasnim. Ukoliko je cena bilo koje robe previše niska, to je uvek signal za uzbunu. Provera cene novog proizvoda se može relativno lako izvršiti. Dovoljno je pogledati koliko košta u EU, SAD i kod nas, uz ogradu da to treba da bude zvanični distributer. Cene u SAD su obično nešto niže, jer je u pitanju veliko tržište koje uvozi dosta proizvoda, dosta toga se kupuje i prodaje, a zbog količine se svakako može očekivati da cena bude niža. Za početak može biti zgodan Amazon ili eBay, kao i online prodavnice registrovane u zemljama EU, a obično imaju domen države članice, npr. de, fr, nl, uk i slično. Naravno, online prodavnice se uvek mogu proveriti i naknadno, ali to je već druga priča.

    Da se vratimo na ovaj Casio... Iako je Sky već rekao dosta o mestu proizvodnje, evo delova oglasa koji su sami po sebi kontradiktorni:

    ●Casio G-Shock satovi koji su u oglasu nisu MADE IN THAILAND (koji se prodaju u radnji) vec su MADE IN JAPAN – Povoljnija verzija
    ●ZBOG CEGA JE OVOLIKO JEFTINIJI ● U njemu se nalazi vrhunski mehanizam ali je malo prostiji u odnosu na onaj koji se nalazi kod Tajlandskih
    Iako ima još kontradiktornosti, hajde da razmislimo o ove dve stavke. Casio je japanska firma, a svima je poznato da su mnoge kompanije izmestile proizvodnju u zemlje gde je jeftinija radna snaga. Nije mi jasno kako to da proizvod koji proizvodi dobro plaćeni japanski radnik, kome kontrolori kvaliteta vise nad glavom, može da bude jeftiniji i lošiji od onoga sa Tajlanda. Proizvodnja se izmešta u siromašnije zemlje upravo da bi se manje potrošilo na radnu snagu i da bi proizvod bio jeftiniji, a samim tim i konkurentniji. Kada bi Casio poslovao kako je opisano u oglasu, već odavno bi bankrotirao.

    Ukoliko neki sat košta npr. 100 € u EU, a kod nas u legalnoj radnji 120 €, cene na oglasima ne mogu baš mnogo da osciliraju. Ako neko kupi više ovakvih satova u Mađarskoj i dobije povrat PDV-a, sat može da ima istu cenu kao u Mađarskoj, tako da prodavac radi za razliku koju čini PDV i ima zaradu, a kupac ga plaća kao da je i sam otišao u Segedin. Ukoliko je u pitanju sat koji je kupljen i eventualno malo nošen, cena bi trebalo da bude nešto niža u prodavnici, mada će prodavac morati da je pristojno snizi ukoliko želi da ga proda ukoliko ne želi da mu onaj koji ga je kupio u Mađarskoj bude direktna konkurencija.

    Ukoliko se sat iz ovog primera prodaje za 50-60 €, onda bi trebalo debelo razmisliti. Svako ko nešto prodaje na oglasima želi da zaradi, eventualno da pokrpi rupe u finansijama, a ne zato što želi da se bavi humanitarnim radom.

    Naravno, postoji i mogućnost prevare, što se već dešavalo, tj. da ljudi uplate novac i nikada ne dobiju predmet ili dobiju ciglu, ili da je roba kradena, mada ovde zaista ne verujem da je to slučaj pošto KP ima podatke prodavaca i IP adresu, pa bi lopov bio lud da sve to ostavi policiji na tacni.
    eee, skydrummer and StariAS like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #505
    Novi član
    Član od
    17.8.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Talking Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Prvo sto sam primetio je bas to sto covek prica da je sat Made in Japan, a na kucistu pise da je sklopljen na Tajlandu. Na kaisu pise da je Japan.. Moj drugar ima original gshock i njemu je i kuciste i kais tajland.. I konkretno sam i ovo primetio takodje:
    Kako prepoznati kopije (replike) satova-opera-snapshot_2018-08-18_165651_www.kupujemprodajem.com.pngKako prepoznati kopije (replike) satova-opera-snapshot_2018-08-18_165850_www.discountshop.com.png
    Sa KP Original
    Nema 3 tackice, kazaljka kao da je izduzenija i ovaj ram gde pise CASIO WR20BAR je dosta uzi kod originala..
    Hvala svima na pomoci

  6. #506
    Novi član
    Član od
    24.3.2019.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Isto imam i ja , vidim da je post jako zastareo ne mogu da se snadjem da postavim nov ali da li moze neko da mi se javi na pm da mu posaljem slike? Hvvala u napred

  7. #507
    Novi član
    Član od
    20.11.2018.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Molio bih iskusnije na ovom forumu mi kazu sta misle o ovom citizen modelu, kao i to da li vredi ova kupovina preko ovog KP oglasa za relativno povoljan novac (u bomaru npr ovaj sat kosta na popustu cak 38000):

    https://www.kupujemprodajem.com/Naki...s.htm#photoBig

    Svaki savet je dobrodosao.

  8. #508
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Po meni ne vredi 38K (cena u Bomaru). Jeste super sto je kuciste i narukvica od titanijuma, stvarno je lagana, ali to je sve. Za tu cenu bih ocekivao makar i safirno staklo a i da se bezel malo lepse okrexe.

    Inace isao sam da ga probam kad se pojavio u Bomaru, svidela mi se boja na slikama. Uzivo drugacije izgleda.

    Cena od 210e sa kp mi je vec prihvatljiva.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  9. #509
    Novi član
    Član od
    20.11.2018.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Po meni ne vredi 38K (cena u Bomaru). Jeste super sto je kuciste i narukvica od titanijuma, stvarno je lagana, ali to je sve. Za tu cenu bih ocekivao makar i safirno staklo a i da se bezel malo lepse okrexe.

    Inace isao sam da ga probam kad se pojavio u Bomaru, svidela mi se boja na slikama. Uzivo drugacije izgleda.

    Cena od 210e sa kp mi je vec prihvatljiva.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    A sta mislite da li je moguce da se radi o plagijatu, obzirom na to da prodavac prodaje sat bez kutije i bez ikakvih papira? Opet brine me da se ne zeznem prilikom kupovine.

  10. #510
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Obzirom da je u pitanju sat od titanijuma, prilicno je laksi od celicnog stoga ponesi vagu, taj model treba da tezi tacno 116gr pa proveri...celicni bi tezio oko 150grama.
    https://www.uhrcenter.de/en/product/...er-bn0201-88l/

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •