Strana 28 od 63 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 280 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #271
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Ma realno na KP je kategorija satovi-brendovi prepuna kopija i škart marki, i tek ponešto zaista satova sa resepektabilnim brendom. Ono neko treba ozbiljno da administrira. Više i ne gledam te oglase.
    eee, sdbiba and Diling like this.

  2. #272
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Realno,ljudi tvrde da je nesto original,a nemaju blage veze ili su jednostavno prevaranti.
    Diling likes this.

  3. #273
    Novi član
    Član od
    6.5.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Poštovani ljubitelji satova,
    nisu svi iskusni toliko da mogu odmah da vide da je nešto replika, a nekada smo skloni da verujemo više nego što treba...
    Zato evo nekoliko mojih razmišljanja:

    1. Prvi primer je malopre pomenuti Rolex koji je u stvari mrljava kopija.
    Zašto ne bismo iskoristili oglas iz KP da poučimo nekoga ko ne zna, da tačno objasnimo kako se vidi da je nešto bez veze, da to može da razume i neko ko nije duboko u temi?
    - Npr. "Rolex original koji ima japanski mehanizam" ---> nemoguće jer original Rolex se pravi samo u Švajcarskoj i to samo u Rolex-ovim fabrikama,
    - naslov oglasa "Rolex Chronograph" ---> na slikama nije prikazan hronograf (štoperica)
    - ne postoji Rolex koji ima izgraviranu 24-časovnu skalu na spoljnom obodu sata a da nema funkciju GMT (i drugu satnu kazaljku, sa strelicom na vrhu)...koliko ja znam, a ispravite me ako grešim.
    - prikazani sat bi valjda trebalo da izigrava model Explorer II, ali nema datum i lupu iznad datuma kao i onu drugu satnu kazaljku.
    - pravi sat ima automatski mehanički mehanizam, uopšte mu ne treba nikakva baterija,
    - Rolex ne može da ima onakvu zaštitu krunice koja na prikazanom satu izgleda kao Triglav...
    ...i verovatno još mnogo toga kada bi se iole detaljnije gledalo.

    2. Drugi primer je sat sa KP, Seiko Yachting - Velatura, za koji već ne mogu da budem onako siguran:
    Brojčanik sata na KP izgleda precizno urađen: podbrojčanik na 12 sati ima koncentrične gravure ispod natpisa "TIME, 5, 6, 10, ... LOC", to se vidi na slici 1 na oglasu. Na slici 5 se vidi da ispod natpisa "SEIKO Velatura" ima nešto kao ženevske talase; ne mogu da verujem da bi neko uspeo to da iskopira tako da iole valja.
    Našao sam na ebay.it praktično isti sat: Seiko Velatura Yachting Timer 7T84 Chronograph Alarm St Steel Man Watch | eBay .
    Korišćen, ima metalnu narukvicu, košta oko 150EUR. Italijan u oglasu kaže da je original.
    Da li može da se pretpostavi da je sat sa KP, Seiko Yachting - Velatura Cronometar, neka starija verzija sata, pa su mu kazaljke drugačije, a još i po nešto?
    I drugi proizvodi imaju tokom vremena varijacije svoga izgleda (pade mi na pamet legendarna VW Buba i menjanje oblika npr. stop svetla, a i još mnogo toga).
    Očekujem da će neko da mi kaže da sam naivan, ali meni ovaj oglas na KP ne izgleda ipak toliko sumnjivo, osim onoga što je rečeno da su svi "chronometri" u funkciji (to koriste često prodavci jadnih satova gde je čudo da su svi brojčanici u funkciji, pa da naglase!)
    Dakle, da li neko sa sigurnošću zna da Seiko nije mogao da napravi ovakav sat / kazaljke / šrafove / nešto drugo?

    3. Koliko vidim sajt KP ne haje mnogo na upozorenja o pokušajima prodaje lažnih satova (po cenama kao da su pravi).
    ...
    Naravno, uvek važi savet koji uvek daju iskusni članovi: pri kupovini otići kod časovničara na proveru tog sata.
    Ali je svakako korisno prethodno imati dovoljno znanja da se eliminišu satovi koji ne zaslužuju trošenje vremena.

    Pozdrav,
    Laki

  4. #274
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Eh, za onaj Rolex je očigledno da je kopija, iz navedenih razloga (najviše zbog hronografa koga nema, nepostojeće gmt kazaljke, japanskog mehanizma i cene) . Nego mene nešto drugo zanima; odnesemo onu Velaturu časovničaru, a on nikada nije video taj sat. Kako znamo da postoje verne kopije, da li je moguće da je ni časovničar ne prepozna?
    Poslednja ispravka: Petar012 (17.3.2016. u 20:15)
    sdbiba likes this.

  5. #275
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Da odgovorim samo na prethodne postove. Što se tiče one kante na kojoj piše Rolex, prema tekstu oglasa piše da je originalna baterija, a ne sat. Jeste da imam sumnje u pismenost postavljača oglasa, ali ja sam opis tako shvatio. Inače, oglasi se i koriste u edukativne svrhe, čega je bilo na forumu, a što se tiče predloga, on zavisi od forumaša, tj. koliko će neko želeti/moći da se time bavi. Ovoga je već bilo u starijim postovima i temama, a ko želi da pruži nešto više detalja, svakako da to može uraditi. Kod pomenute kante je dovolja cena od 3400 dinara da se vidi o čemu se radi, pa makar slika i opis bili preuzeti iz Rolexovog kataloga.

    Da budem iskren, ne verujem da bi iko pomislio da je pomenuta kanta original, a čini mi se da prodavac to i ne tvrdi. Ovakvi satovi imaju svoje kupce - iskompleksirane budale koji hoće da im na satu piše Rolex, ali da ga plate koliko i neki kaiš za normalan sat. Ne verujem da bi iko zaista pomislio da je Rolex od 3.400 dinara original, jer to bi bilo isto kao kada bi neko ponudio mercedes iz salona za 1000 €, kuću na Beverli Hilsu za 2000 $ ili put oko sveta za 5000 dinara. Možda bi u to poverovao neki pripadnik amazonskog plemena koji nikada nije video belca i ne poznaje vrednost novca, ali slabo da bi u to poverovala osoba koja ima elementarnu pismenost, može da koristi kompjuter ili koja nije odrasla u izolaciji od spoljnog sveta. Na forumu smo pre nekoliko godina spomenuli i jedan slučaj sa voćnog sajta, gde je neki lik dobio negativnu ocenu pošto je prodao breitling za 2000 dinara, a nezadovoljni kupac ga je tako ocenio jer je saznao da sat nije original. Jeste da je administracija voćnog sajta morala da ga prijavi policiji i uskrati mu prisustvo, ali šta da čovek pomisli o nezadovljnom kupcu? Ako neko ima toliko malo mozga da misli da sat od više hiljada evra može da kupi za 2000 dinara, to je druga priča. Pohlepa je čudo. Ako neko veruje u bajke, Deda Mraza ili u Mikija Mausa, onda je to njegov lični problem.

    Što se tiče provere kod časovničara, svakako da bi prvi izbor trebalo da bude kvalifikovani časovničar, tj. onaj koji radi kod uvoznika ili se specijalizovao za određeni model. Svaki normalni časovničar ili onaj koji ne pati od sujete će svakako reći da nije siguran, a oni koje smo do sada ovde preporučivali svakako da će to reći. Doduše, mnogi od njih su se susretali sa gomilom lažnjaka, tako da verujem da mogu da prepoznaju falš satove najpoznatijih proizvođača. Slika sa oglasa je samo prvi korak, ali ne i jedini. Prevarant može na oglas postaviti sliku nekog sata koji je zaista original, ali to ne znači da će prodati ono što je na slici.
    Poslednja ispravka: Neša (17.3.2016. u 21:38)
    sdbiba, Laki, Zagor and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #276
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Seiko apsolutno nema šanse da je original, jer postoji samo izvorni model i relativno nedavni remake, koji je prilično drugačiji po pitanju štitnika krunice i generalnog oblika kućišta. Varijacije na temu oba izdanja ne postoje.

    Sve i da postoje, kazaljke su uvek iste, a nabslici originala koju je sdbiba postavio jasno se vidi koliko je na originalu drugačiji oblik kazaljki a i sam lume na njima. Drugo, Velatura logo je identičan na svim modelima iz serije, a ovde se font vrlo jasno ne poklapa. O fontu izabranom za neke ostale segmente ne bih ni da pričam, jer se vidi da je kvalitet printa smešan i da je odabrani font pogrešan.

    Da li je to zbog toga što sam zaljubljen u Velatura seriju pa sam se nagledao fotografija svih modela, pogotovo iz te izvorne serije? Možda jeste, ali mirne duše mogu da tvrdim da nema šanse da je pomenuti Seiko bilo šta blizu originala.
    sdbiba, Laki and Zagor like this.

  7. #277
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Evo jos jedan vecerasnji primer .....

    Naziv: Capture.PNG, pregleda: 3464, veličina: 379,7 KB
    sdbiba and Zagor like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #278
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Pade mi na pamet da citiram jedan odgovor od pre pet godina koji sasvim dobro opisuje ovaj brajtling, pa još 'iz Nemačku':

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    mislio sam na one prve, tj. na te koje kupe nesto kao original... ima, npr., brdo seiko 5-ica, onih kung fu kvarcnih, koji su se prodavali kao originali, a verujem da masa ljudi tamo koji su to kupili do kraja zivota nece izvaliti da nosi kinesku kopiju, i koji su vrlo srecni sto su za 200 din kupili dobar sat, pa daju pozitivu ocenu.
    a ima, naravno, i gomila tih nesrecnika koje si pomenuo, ali stvarno treba biti pa pomisliti da od polupismenog prodavca iz donje prdushe mozes da za 20 eur kupis original rolex, slikan na masnom stolnjaku...
    Mislim da boldovani deo odlično opisuje i prodavca i sat. A još kad je 'stig'o iz Nemačku', pa 'ima natpis na mašinicu'...

    :povrać: :bljuv:
    sdbiba, VLADAN P, Zagor and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #279
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom

    Citat Laki kaže: Pregled poruke
    Poštovani ljubitelji satova,
    nisu svi iskusni toliko da mogu odmah da vide da je nešto replika, a nekada smo skloni da verujemo više nego što treba...
    Zato evo nekoliko mojih razmišljanja:

    1. Prvi primer je malopre pomenuti Rolex koji je u stvari mrljava kopija.
    Zašto ne bismo iskoristili oglas iz KP da poučimo nekoga ko ne zna, da tačno objasnimo kako se vidi da je nešto bez veze, da to može da razume i neko ko nije duboko u temi?
    - Npr. "Rolex original koji ima japanski mehanizam" ---> nemoguće jer original Rolex se pravi samo u Švajcarskoj i to samo u Rolex-ovim fabrikama,
    - naslov oglasa "Rolex Chronograph" ---> na slikama nije prikazan hronograf (štoperica)
    - ne postoji Rolex koji ima izgraviranu 24-časovnu skalu na spoljnom obodu sata a da nema funkciju GMT (i drugu satnu kazaljku, sa strelicom na vrhu)...koliko ja znam, a ispravite me ako grešim.
    - prikazani sat bi valjda trebalo da izigrava model Explorer II, ali nema datum i lupu iznad datuma kao i onu drugu satnu kazaljku.
    - pravi sat ima automatski mehanički mehanizam, uopšte mu ne treba nikakva baterija,
    - Rolex ne može da ima onakvu zaštitu krunice koja na prikazanom satu izgleda kao Triglav...
    ...i verovatno još mnogo toga kada bi se iole detaljnije gledalo.

    2. Drugi primer je sat sa KP, Seiko Yachting - Velatura, za koji već ne mogu da budem onako siguran:
    Brojčanik sata na KP izgleda precizno urađen: podbrojčanik na 12 sati ima koncentrične gravure ispod natpisa "TIME, 5, 6, 10, ... LOC", to se vidi na slici 1 na oglasu. Na slici 5 se vidi da ispod natpisa "SEIKO Velatura" ima nešto kao ženevske talase; ne mogu da verujem da bi neko uspeo to da iskopira tako da iole valja.
    Našao sam na ebay.it praktično isti sat: Seiko Velatura Yachting Timer 7T84 Chronograph Alarm St Steel Man Watch | eBay .
    Korišćen, ima metalnu narukvicu, košta oko 150EUR. Italijan u oglasu kaže da je original.
    Da li može da se pretpostavi da je sat sa KP, Seiko Yachting - Velatura Cronometar, neka starija verzija sata, pa su mu kazaljke drugačije, a još i po nešto?
    I drugi proizvodi imaju tokom vremena varijacije svoga izgleda (pade mi na pamet legendarna VW Buba i menjanje oblika npr. stop svetla, a i još mnogo toga).
    Očekujem da će neko da mi kaže da sam naivan, ali meni ovaj oglas na KP ne izgleda ipak toliko sumnjivo, osim onoga što je rečeno da su svi "chronometri" u funkciji (to koriste često prodavci jadnih satova gde je čudo da su svi brojčanici u funkciji, pa da naglase!)
    Dakle, da li neko sa sigurnošću zna da Seiko nije mogao da napravi ovakav sat / kazaljke / šrafove / nešto drugo?

    3. Koliko vidim sajt KP ne haje mnogo na upozorenja o pokušajima prodaje lažnih satova (po cenama kao da su pravi).
    ...
    Naravno, uvek važi savet koji uvek daju iskusni članovi: pri kupovini otići kod časovničara na proveru tog sata.
    Ali je svakako korisno prethodno imati dovoljno znanja da se eliminišu satovi koji ne zaslužuju trošenje vremena.

    Pozdrav,
    Laki
    Kolega Laki,ne postoji cak ni teoretska mogucnost da je navedeni sat Seiko Velatura original. Naime,zato sam i naveo font i kvalitet izrade u prvom planu,kao sto svi znate,imam nekoliko Velatura,kupljenih u Vitanovu i prosto sam bio zaprepascen kako je prodavac tvrdio da je sat original u garanciji a da su mu papiri u inostranstvu,verovatno kod tetke I dalje stoji sve sto je naveo cenjeni kolega araphel a u vezi Velature. Da,i jos jedna stvar,ne postoji Seiko Yachting - Velatura Cronometar, postoji Seiko Yachting - Velatura Chronograph.Navedeni sat na ebay-u je nazalost kopija za 163 dolara sot se i vidi po Seikovom fontu na narukvici nije kao sto je na slici.Zao mi je ako neko misli da navedeni sat moze biti original...
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	728095417_o.jpg
Viđeno:	3692
Veličina:	79,0 KB
ID:	121610

    Evo odlicnog primera,jedne kopije Seika Velature Yachting Timer

    https://www.youtube.com/watch?v=rGg_EDCj_xk

    pogledajte.

    I primer originala:

    https://www.youtube.com/watch?v=CFib-0PA3DY

    razlika je ocigledna.
    Poslednja ispravka: RUS (18.3.2016. u 7:42)
    VLADAN P, Laki, taunus and 1 others like this.

  10. #280
    Novi član
    Član od
    6.5.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Hvala članovima Araphel i Sdbiba:
    - objasnili su zašto nema šanse da je Velatura iz oglasa original;
    - dali uporedne slike i linkove za video materijal;
    - naveli su koliko su upoznati sa konkretnim modelom, što njihovom sudu daje težinu.
    sdbiba likes this.

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •