Strana 22 od 63 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 220 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #211
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Nemam iskustva sa kupovinom satova freko fb, ali taj isti sat u proverenoj i pouzdanoj radnji kosta nekih 5e vise, a znas 100% da je sat original, imas garanciju i sat mozes da odes i probas kako ti stoji.

    Dobro dosla na forum!
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #212
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Longines replika ili ne?

    Pozdrav svima,nov sam na forumu i zanima me da li je ovaj sat replika ili ne i koja mu je vrednost? Hvala unapred uz izvinjenje ako sam u necemu prekrsio pravila ove teme.
    Priložene slike Priložene slike Kako prepoznati kopije (replike) satova-1-6-2015-10-49-55-pm.jpg   Kako prepoznati kopije (replike) satova-1-6-2015-10-50-12-pm.jpg   Kako prepoznati kopije (replike) satova-1-6-2015-10-50-24-pm.jpg   Kako prepoznati kopije (replike) satova-1-6-2015-10-50-41-pm.jpg   Kako prepoznati kopije (replike) satova-1-6-2015-10-50-57-pm.jpg  
    arch_m likes this.

  3. #213
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Longines replika ili ne?

    Sat je original, iz perioda kraljevine Juge, srpske državne željeznice , kvalitetnog kućišta koje sam možeš sam lijepo očistiti utore drvetom i ispolirati finijom pastom do visokog sjaja. Na današnjem tržištu prodaje se več od 150- 200 eura, iako osobno mislim da sa boljim brojčanikom i potpuno ispravan vrijedi oko 400 e, eto vrijedi onoliko koliko uspiješ izvući kod prodaje.

  4. #214
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines replika ili ne?

    Hvala puno na odgovoru i savetima.

  5. #215
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Nikola888, dobro došao na forum.
    Moje mišljenje je da kazaljke nisu orginalne ( možda čak i sve tri kazaljke ). Tvoj primerak je koristila Srpska državna železnica (SDŽ) , mehanizam bi trebao biti oznake 21.54 ( to se lako proveri, pogledaj ispod balansnog točka-krug sa spiralom ). Tabela sa linka mogla bi pomoći da odrediš starost sata LONGINESSERIAL. Mislim da su u pitanju serijski brojevi kućišta ( to je broj ugraviran sa unutrašnje strane poklopca kućišta ) ako nije to onda su serijski brojevi mehanizma.

  6. #216
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Sky, samo da se ukljucim i malo pomognem, jer se sjetih slicne teme na britanskom forumu, od prije koju godnu, i problema bas sa dzepnim satovima, koji cesto nisu imali nikakve serijske oznake.

    Sto se tice ovih Longinesovih serijskih brojeva s linka, radi se upravo o brojevima koji bi se trebali nalaziti - ako se uopste nalaze - na mehanizmu, ne na unutrasnjem dijelu poklopca kucista.
    Poslednja ispravka: arch_m (7.1.2015. u 4:34)
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #217
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom

    Kazaljke su sasvim sigurno original , jedino na nekim modelima minutna zna biti u zadnjoj trećini nešto sužena

    Što se tiče kućišta ja ih imam nekoliko koje podaci na linku ne poznaju. Ne bavim se ovom tematikom niti me ozbiljno interesira, ali da priupitam gornju dvojicu, što je i kako su bile obilježene slovenske državne željeznice?
    Poslednja ispravka: RUS (7.1.2015. u 8:40)

  8. #218
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Sto se tice dzepnih satova, sasvim sigurno ima v3ecih poznavaoca od mene, ali znam jednu stvar, a to je da sam vidjao takve longines satove u odlicnom stanju, skoro kao novec sto se kaze da se prodaju ne za vise od 150e.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #219
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Meni, da budem iskren, ta sekundara djeluje kao da nije od tog sata, dok mi ostale dvije djeluju sasvim ok, rekao bih - tipicno za dzepni sat tog perioda.

    Kruno, kako mislis Slovenske zeljeznice? Koliko znam, osim danasnje Slovenacke zeljeznice, nastale raspadom bivse Yuge, nema druge. Ne znam kako su se, i da li uopste imale neku posebnu oznaku tokom kraljevine ili bivse nam drzave, ali prije toga je to sve bio cuveni austrijski "Südbahn", koji i danas postoji i koji je jedna od najbitnijih austrijskih i regionalnih linija, uz ciji se tok i danas daju prepoznati tragovi monarhije, bez obzira da li se radilo o Austriji, Sloveniji ili talijanskom dijelu... tako da ne znam da li su slovenci uopste imali neke svoje oznake. Mislim da nisu.
    Poslednja ispravka: arch_m (7.1.2015. u 11:15)
    Он сказал: "Поехали!"

  10. #220
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Nisam mogao ranije da odgovorim.

    Što se kazaljki tiče, mislim da nisu od tog modela sata. Evo nekoliko fotografija satova koji se trenutno prodaju na ebay-u :
    Kako prepoznati kopije (replike) satova-1_f.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-2.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-3.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-4.jpg

    Može se pronaći još takvih modela sa identičnim kazaljkama.

    Što se tiče železnice u Sloveniji. Srbija je u tom periodu ( pre izbijanja Prvog svetskog rata ) bila samostalna država pa je mogla i da ima svoju železnicu. Slovenija je bila deo Austrougarske te je mogla imati samo austrougarsku železnicu a ne Slovenačku državnu železnicu.
    U Sloveniji je zvanično pismo latinica a ne ćirilica.
    Kada je stvorena zajednička država satovi su označavani sa JDŽ.
    Kako prepoznati kopije (replike) satova-zenith-jdz.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-zenith-jdz-.jpg
    Pretpostavljam da je JDŽ oznaka u opticaju kada je stvorena Kraljevina Jugoslavija ali to bi se moglo proveriti preko serijskih brojeva satova.

    Arch- moguće je. Zato kažem ili je serijski br. mehanizma ili kućišta.

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •