Strana 27 od 69 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #261
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    ja mislim za brend ovog sata da je hauer

  2. #262
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    EEEEE...... voleo bi da je Heuer ali nije !

  3. #263
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    koja je nagrada ako pogodim

  4. #264
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Kafica sok caj ili u carsiji ili kod Lepi evo jos jedna fotka

    RUS, jagos, Neša and 7 others like this.

  5. #265
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    vidi se da je dobra kafa,mi ovde je zovemo dojc kafa.walter vidim da imamo slican ukus za kafu,satove ramonu itd

  6. #266
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Vracamo se u 60-70 godine proslog veka i evo jednog klasicnog "Tanisa" sa platnenim kaisima koji su bili popularni u ono vreme, inace sat je dobro ocuvan nikad nije nosen sto bi se reklo NOS, masina sa 17 rubina, navijac incabloc, po meni jedan jako simpaticni klasicni sat svajcarske proizvodnje.









    RUS, vladas, jagos and 10 others like this.

  7. #267
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Da vam pretstavim moj prvi ruski chronograph, kupio sam ga od prekupaca solidno ocuvan, radi se o satu koji je proizveo Volmax odnosno njegov brend "Aviator" Ovo je sat koji je radjen tematski odnosno sat ja nazvan "Aviator Sikorsky" ovaj sat je napravljen u cast velikog pronalazaca Igora Sikorskiya koji je konstruirao prvi Helikopter isto tako bio je i pilot pa tako se i smatra da je Sikorsky otac Helikoptera. Ovaj sat je napravljen u limitranoj seriji od 999 kom koji su napravljeni u cetiri razlicita cifera, odnosno dva crna cifera jedan sa rimskim i drugi sa obicnim brojevima i dva bela od kjih jedan je sa rimskim a drugi sa obicnim brojevima sto znaci da je od svake serije napravljeno samo po 250 komada, sto je na neki nacin ekskluzivitet. Sto se tice ovog sata sto sam ja kupio, on je serija koja je pravljena od seriskog broja 250 do 500 moj sat je br 443. Opsti utisak ovo je jedan veliki sat koji izgleda jako mocno i dominantno kutija je celicna kockastog oblika sa zaobljenim stranama puseri su veliki kao i kruna i daju satu jedan posebni smek jer se vide i federi na puserima a mogu slobodno reci da su izuzetno dobri jer kad se pritisnu jako su precizni i proizvode specifican zvuk kruna je velika i lako se upravlja. Sat ima spoljasni bazel koji se rotira na bazelu su ugravirani brojevi i to veliki brojevi od 1 do 15 a izmedju njih su manji brojevi i to 15- 30 -45 posle svakog velikog broja, ovo vidim prvi put i neznam zasto je tako ? Unutra je tachimetar onda crni cifer sa rimskim brojevima koji su jako lepo napravljeni jer su metalni a unutar njih je svetla zelena boja ispod broja12 je logo Avijatora isto metalno a ispod svakog rimskog broja su brojevi postavljeni od 15 do 180 i mislim da su to stepeni ali nisam siguran.U sredini gde je osovina za skazaljke su mali crveni brojevi na poziciji 12 je broj 15 a od poziciji 1 pocinje skalasa brojevima i kao sto sam napisao zavrsava sa 15. Sa leve strana je mali beli registar koji meri sekunde a sa desne strane je mali crveni registar koji meri minute kad se startira stoperica skazaljke za sate i minute su metalne sa zelenim fosforom dok je sekundara bela a skazaljka za sekunde crvena kao i mala skazalka za minute.Dole je postavljen datum a ispod datuma je natpis made in russia Sat je izuzetno lepo izradjen i mogu reci da me je Aviator prijatno iznenadio, i sto se tice zavrsne obrade svak preporuka za ovaj brend na poklopcu sat je izgraviran prvi helikopter kao i natpis za jubilej od sto godina 1903 - 2003 aeronautike sa ugraviranim slovima I. Sikorsky, mehanizam koji je ugradjen u ovaj sat je poljotov 3133 navijac poznat ljubiteljima satova, sta drugo reci jako tezak sat za slikanje mnogo je lepsi uzivo nego na slikama, za mene jedan prelep veliki sat napravljen u retro stilu sa primesima sportskog i pilotskog dizajna.














    Dok sam istrazivao po netu nasao sam i aviatorov sajt www.aviatorwatch.ru u kojem su pretstavljeni lepi modeli satova prijatno sam iznenadjen njihovim aktivnostima a sad imaju akciju gde na odredjenim modelima satova poklanjaju pilotsku kapu i naocare jedan simpatican suvenir
    milan zmaj, pablito, RUS and 20 others like this.

  8. #268
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Lep sat, dobro proveren i odlican mehanizam, sa istorijskom pozadinom, zaista odlicna kupovina
    Cestitam jos jednom.
    Walter likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #269
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Odličan.
    Sviđa mi se.
    Walter likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #270
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Jako lep sat, kvalitetno odrađen i još sa pričom.

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •