Strana 17 od 69 PrvaPrva ... 71314151617181920212767 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 170 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #161
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Da nije unutra možda valjoux? Koliko sam uspeo da nađem na internetu, bilo je darwila sa ovim mehanizmom, ali sam video i jedan potpisan, gde piše 'Darwil'.

    Edit: uspeo sam da nađem i podatak da su na onaj sa potpisanom mašinom ugrađivali i mehanizam S234.
    Poslednja ispravka: Neša (26.1.2012. u 16:37)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #162
    Član Avatar korisnika bajker01
    Član od
    24.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    302
    Lajkovi
    863
    Reputacioni uticaj
    31

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Satovi su prelepi,pozdrav!

  3. #163
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Upozorenje

    ''Darwil Mars 71'' chronograph sa Valjoux mehanizmom calibar 7734 isti kalibar kao sto imaju mnogi modeli iz serije Heuera kao sto su Heuer Carrera, Heuer Autavia, Heuer Monza, Heuer Camaro, Heuer Ref 12, kao i Breitlinh Datora, Breitling Wakmann, Tudor Oster Date, Tissot Navigator, Zodiac, i drugi, verujete lepsi je od vecina njih a mozda za moj ukus i najepsi ovaj model je nazvan u cast prvog satelita kojeg su amerikanci lansirali u orbitu da kruzi oko planete Mars 1971 pa tako je i model sata dobio ime "Mars 71". Fantasticnih je pastelnih boja koje mu daju unikatnost veliko celicno kuciste i izuzetno dobar mehanicki mehanizam na rucno navijnje samo je plus za ovog lepotana . Bila je muka dok sam ga pazario do njega sam stigo preko "Treceg" coveka ali se isplatilo !











    E sad mi jos ovo fali ova Corvetica i bice sve u tonu !

    popovac 76, RUS, vladas and 18 others like this.

  4. #164
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Ma,jeste LEP!
    Pa još Valjoux.

    Imaš li slike još nekih primeraka iz te serije?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #165
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Upozorenje

    svaka cas zemo,kade samo gi naogas prekrasen sat kolku vreme se pazarese

  6. #166
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Prelijep sat, boje prelijepo uklopljene!

  7. #167
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Ovaj sat može komotno u izbor za najlepše satove na forumu.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #168
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Ovaj sat može komotno u izbor za najlepše satove na forumu.
    Neša je to već obavio juče
    vlajo likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #169
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Sad videh.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #170
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Evo jos jednog Chronographa u mojoj kolekciji radi se o “Kelek” automatic chronograph sa mikro rotorom sto bi se reklo ekstremno redak primerak, potice po mojoj proceni iz sredine sedamdesetih. Pokrece ga automatski mehanizam sa mikro rotorom” JRGK” odnosno Caliber 15, je jedan kalibar iz popularne generacije calibra kao sto su bili cal 11 cal 12 i cal 15 konkretno cal 15 se ugradjivao u nekoliko popularnih modela Heuera kao sto su Autavia, Carrera, Monaco, Monza, Skipper, Calkulator, Mnogo je mali broj satova koji su napravljeni sa ovim mehanizmom , mehanizam na ovom Kelek Chronographu je obelezan sa JRGK I on je ugradjivan u mali broj satova koji nisu bile Heueri.

    Evo i sema mehanizma





    Ko hoce da sazna nesto vise o ovoj izuzetno dobroj manufakturi, spremio sam tekst koji sam sastavio istrazujuci po netu.





    Manufaktura Kelek potice iz daleke 1896 godine I od samog osnivanja bavila se visokim casovnicarstvom a posebna specijalnost su im bili komplicirani mehanizmi chronographi kasnijesa vecitim kalendarom hronografi meseceve komplikacije I druge komplikacije koje odlikuje visoko casovnicarstvo

    Verovali ili ne Kelekov prvi saradnik odnosno klijent bio je HATTORI (SEIKOSHA) kasnije SEIKO.

    Kelek je sardjivao I sa DUBOIS-DEPRAZ firma koja je sa Burenom bila ucesnik u Proektu 99 za izradu prvo automatskog chronographa. Dokaz da je Kelek bio vrhunska manufaktura je I cinjenica da Kelek nadgradjuje “Valojux i ETA” mehanizme u savrsenije mehanizme najvisih komplikacija.

    Sedamdesetih godina kad je Svajcarsku industriju zahvatila Quartzna kriza prvi covek “Keleka”- Gabriel Feuvrier skoncetrisao se na proizvodnju sto preziznijih mehanickih mehanizma za satove, uopste ne plaseci se da ce qvarzne furije koja je nadolazila sa istoka, njegova hrabrost urodila je plodom pa je pocetkom devedesetih godina Kelek bio jedan od najvecih I najboljih proizvodjaca slozenih kompliciranih mehanizma za satove.

    Dugogodisnja saradnja sa Bretlingom je proizvela da se 1996 godine Kelek prispoi sa Bretlingom pa tako danas vecinski paket akcija poseduje Breitling ali ipak to su dve posebne firme stime sto je danasnje ime “Keleka” preimenovano u “ Breitlig Chronoskopie”


    U vremenu kad je Kelek proizvodio I kompletne satove bili su to vrhunsko napravljeni satovi . vrlo malih serija koji se I danas mogu naci na trzistu po cenma koji se krecu u zavisnost od modela I komplikacija od nekoliko hiljada pa sve do 25-30 000 dolara

    Vredan fakt je I cinjenica da u Internationalnom muzeju za satove izlozena su cak 4 mehanizma koja je Kelek proizveo i unapredio savremeno casovnicarstvo !

    Ovo dole j jedan lik, gde se mnogu videti lepotani koji su izradjeni u manufakturi Keleka

    Forum Horloger, forum sur les montres • KELEK, un peu d'histoire

    E sad, moj "Kelek", ovaj sat sam ulovio uz mnogo srece sta reci imao sam mnogo srece ovog puta, ovo je sat koji je nedelju dana bio medju Skopskim prekupcima ali na srecu, nekako svi su bili zainteresovani ali na moju srecu i ne odlucni, pa je tako ovaj sat malo prosetao, a malo ih je bunilo to, eto Kelek na nasem podnebju nepoznati brend, onda njegov mehanizam totalna nepoznanica, onda cinjenica je i to da Skopske prekupce vise interesuju elegantni satovi, i sreca moja je bila u tome da niko nije prepoznao pravu vrednost ovo sata, onda su price o ovom satu dosle do moje usi, onda odem vidim ovaj sat i odmah se zaljubim na prvi pogled, doduse uslov je bio da zrtvujem jednog svog Seiko Bellmatica koji mi je bio jako drag jer je bio medju prvima u moju kolekciju ali imam isti takav Belmatic taj je dupli razlikovala se samo boja ploce tako da sam brzo reagovao jos iste veceri sam dogovorio trampu vec narednog dana Kelek je bio na mojoj ruci i mislim da nisam pogresio.
    Sto se tice ovog sata izuzetno sacuvan sat, mozda moze malo da se poradi na kucistu ali to cu prepustiti Simovicu iz NS,
    Ovo je sat sportske verzije izuzetno naglasenih boja posebno na stoperici sekundari i skazaljki koja pokazuje minute u intervalu od 30 minuta Cifer unikatni u nekoliko nijnsa plave boje kuciste celicno, unutrasnji tachymeter i dosta je price neka slike govore !












Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •