Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree24Likes

tema: bili - mala kolekcija

  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.11.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom bili - mala kolekcija

    Poštovani ljubitelji satova,

    Nisam neki veliki obožavalac, niti kolekcionar, ali volim da vidim dobar sat, još kada ga taj koji nosi, zna da ga nosi kako treba i uz šta treba...


    Na ovaj forum došao sam pre nekog vremena u potrazi za informacijama, a sada bih postavio i neka pitanja pa sam rešio da se registrujem i prikažem moje satove koje su kao nove kupovali moji preci.


    Da počnem od najstarijeg:

    bili - mala kolekcija-1.jpg
    Prilog 127702

    za koga sam još dok se moglo za džabe, od Omega muzeja dobio sledeće podatke:

    bili - mala kolekcija-p61125-213849.jpg

    Inače sat je ispravan i funkcionalan.

    Sledeći je takođe Omega, za koji sam zakasnio da dobijem izvod iz muzeja, jer ubrzo posle prijema za prethodni sat ovu opciju su privremeno isključili sa sajta, a kada su je vratili više nije bilo besplatno, sada se plaća 120 franaka.

    bili - mala kolekcija-p61125-203501.jpg

    Geneve, solid gold, 552 kalibar, tadašnja preporučena prodajna cena 495 franaka, po broju 27 i nešto miliona proizveden negde 1968. Oštro oko će primetiti da ima oštećenje cifera nastalo lomom stakla, tako da staklo nije original. Ni krunica nije original, ne znam iz kog razloga, original je nabavljenan treba da se montira. Kaiš razumljivo nije original. Poseduje original kopču i kutiju.

    Tu bi bilo i prvo pitanje, kakva je kod nas mogućnost nabavke kožne narukvice 17mm, trenutno je na satu od 18mm malo sužena, na koju ne može da se stavi original kopča.

    Treći je Seiko:

    bili - mala kolekcija-p61125-202027.jpg bili - mala kolekcija-p61125-202205.jpg


    Nije 5, ali je 7005! Po broju proizveden u januaru 1971. Original narukvica, koja je bila nekompletna, ali na svu sreću nađeni nedostajeći delovi. Pre nekoliko dana prvi put ikada otvoren i kompletno očišćen i podmazan, doduše nije korišćen poslednjih 20-tak god.

    I poslednja dolazi Doxa:

    bili - mala kolekcija-p61125-213607.jpgbili - mala kolekcija-p61125-213631.jpg

    U principu, ovaj sat je meni velika nepoznanica i najviše zbog njega sam i došao na ovaj forum. Ne mogu nigde da nađem ništa o ovom satu. Ono što znam sat je dobijen krajem 70-tih ili početkom 80-tih. Rekao bih da je pozlaćen. Narukvica naravno nije original. Sat kao što vidite na prvoj slici od gore jako dobro izgleda, međutim sa zadnje strane je u prilično lošem stanju, vidna su velika oštećenja, meni deluje kao neka vrsta korozije... Postoji problem i u radu, užasno mnogo žuri, 3-4 min na sat!

    Pitanja su:

    Da li neko nešto zna o ovom satu, kalibar, osnovni podaci, približna godina proizvodnje, istorijat...
    Da li je sat vredan ulaganja s obzirom na probleme, ili ga prosto ostaviti u kutiji (ima original) kao neku sentimentalnu vrednost?



    Veliki pozdrav!
    Poslednja ispravka: VLADAN P (28.11.2016. u 9:45) Razlog: ubacivanje slike
    vladas, VLADAN P, nele and 13 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.850
    Lajkovi
    16296
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Pozdrav. Satovi su bombe. Ja imam uz ostalo i Seiko 7006 i jako volim vintage Seikace.

    Doxa dok se ne otvori I ne vidi mehanizam moze biti bilo sto. Da li se isplati ulagati? Ni u jedan sat se ne isplati ulagati ako nije za prodaju sa profitom. Ako ce biti nosen onda da.

    Btw.krasna Omega. 552 je vrhunski kalibar.

    sent from my LV using Gucci

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    bili
    Dobro ti nama došao!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Bili dobro došao na forum.
    Lepa kolekcija (prvu fotku iz nekog razloga ne vidim).
    Kaiš od 17 mm bi trebalo da imaju časovničari.
    Što se Doxe tiče,kao što je već rečeno, tek kada otvoriš sat videćeš tačno koji je mehanizam unutra. Okvirnu starost znaš, tačnu ćeš teško saznati. Ako misliš zadržati Doxu vrlo verovatno se može srediti (servis, zamena kućišta ili reparacija postojećeg).

  5. #5
    Novi član
    Član od
    16.4.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Predpostavljam da je u pitanju Doxa cal.103,solidan sat navijac.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Jeste da si rekao da nisi kolekcionar, ali ja bih ipak te nazvao i kolekcionarem i ljubiteljem satova. Ukus ti je odličan, a to važi i za satove.

    Dobro nam došao na forum i očekujemo da na njemu učestvuješ.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    25.11.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Hvala svima na lepim rečima.

    Ne znam zašto se prva slika ne vidi, evo je ponovo:

    bili - mala kolekcija-1.jpg

    Što se tiče Omege 552, zaista sjajan sat. Kaiš 17mm u Novom Sadu nisam uspeo da nađem, doduše nisam sigurno obišao sve časovničare, koliko sam shvatio to nije standard (16 i 18 mm) već je Omega to smislila baš da bi umanjila mogućnost ugradnje neoriginalnih kaiša, barem u ono vreme.

    Što se Seika tiče, tek se navikavam na njega, ali ga sa uživanjem nosim.

    Doxa, i dalje me muči. Hvala na info koje ste dali. Jeste, sat je navijač, ne brine me toliko mehanizam jer znam časovničara u koga imam poverenje, već ta oštećenja kućišta... Proučavaću materiju svakako. Za sada ostaje u kutiji, jer pored svega vizuelno je potpuno ista kao i Omega, jedino razmišljam ako bi se stavio crni kaiš...
    Neša likes this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Što se tiče kućišta, možda je najjednostavnije rešenje da potražiš isti takav pokvaren sat na kupujemprodajem.com, Limundu ili na nekom buvljaku, pa da se prepakuje. Jeste da ga treba čekati, ali sat je zaista lep primerak, pa to i zaslužuje. Neka oštećenja se mogu reparirati, premda nisam kompetentan da kažem da li se to može uraditi i u ovom slučaju.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.850
    Lajkovi
    16296
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Prekomplicirano.

    sent from my LV using Gucci

  10. #10
    Novi član
    Član od
    25.11.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: bili - mala kolekcija

    Doxa je otvorena. Mehanizam je Doxa 160 Synchron 40.

    Ono što je zanimljivo je da je bila tri puta kod časovničara. '80., '85. i '91. Pored toga guglajući našao sam nekoliko takvih sa serijskim brojevima jako blizu mojoj, a imaju posvete iz '72-73. Tako da je moja Doxa ipak starija nego što sam mislio, odnosno početak sedamdesetih.

    Takođe, meni zanimljivo je to što smo moj deda i ja odabrali istog časovničara, iako ja nisam imao pojma da je on išao kod njega, jer dva od tri potpisa su upravo od časovničara kod koga ja idem.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •