Strana 86 od 108 PrvaPrva ... 367682838485868788899096 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 851 do 860 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #851
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Vozim ovog BMWa 530xd.Prvi sam vlasnik. Auto ima samo 94000km i izuzetno je uščuvan (2009g). Mislim da je na odlasku i da 2017 dolazi novi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #852
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Naziv: icons-on-dashboard.jpg, pregleda: 3019, veličina: 236,5 KB

  3. #853
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat Vladimir NS kaže: Pregled poruke
    @Ralesd
    To je prava bembara.
    Što kažu poslednji pravi BMW, kvalitet, udobnost...

    Ja sam do prošle godine vozio E46, a sada teram:

    Prilog 126572

    1,9MJ/120 KS
    Sačuvaj me bože rata i ispred kuće Fijata ))

  4. #854
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Sačuvaj me bože rata i ispred kuće Fijata ))
    Haha, dobro, dobro...
    Ovo jos nisam cuo.

    Ali, iskreno, slatko se ja navozam Fiatom.
    Vozio Ladu standard, Fiću, Yuga, Floridu (sve Fiatova škola),
    pa Punta 1,3 MJ, Stila benzinca i sada Bravo...
    Svi oni dobro služe
    VLADAN P and nele like this.
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

  5. #855
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Inace vozim Toyotu Corolu XL, mada imam(o) jos jednog Fiata Stila, 1.9. JTD, vec 7 god. Redovan servis i hvala Bogu nema nekih problema sa njim.
    Vladimir NS and VLADAN P like this.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  6. #856
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Pa da počnem od svog starog... vozio je između ostalih 2 izuzetno zanimljiva auta 80ih. Jedan je bio BMW 525 e12 iz 78. čija je slika ispod, a drugi je Renault 5 Alpine. Slike od Alpine nažalost nemam jer se dosta toga pogubilo s godinama i seljenjima.



    Moj vozački staž je počeo ovom četvorkom, slika je od prošle godine iz Dalmacije gdje još vjerno služi strica po poljima.



    Sljedeća je bila ova Opel Corsa



    Nakon Corse je na red došao polo koji je svoj život završio puknućem zupčastog remena i havarijom motora nakon koje je prodan.



    E, nakon toga je kriza debelo zagrizla Hrvatsku pa tako i mene i onda sam kupio Twingo.



    Usporedno s Twingom sam imao svoju najveću ljubav Renault 4 TL iz 79. godine koja je zbog trulih pragova i svega ikad prodana. Sad tražim drugu, ali su se u Hrv cijene popele u nebo. Ako ne vjerujete, pogledajte na Njuškalu. Ovaj link je konkretno za moju cetvorku, 2013. http://www.njuskalo.hr/auti/renault-4-oglas-11040185



    Trenutno, nadam se privremeno, vozim ovaj Clio. RXT oprema, dakle sve što se moglo staviti u Clio 2001. godine, zadnja serija prije redizajna. Ima klimu, sve na struju, 4 zračna jastuka, ABS, putni komp, prednju šajbu sa UV zaštitom, namještanje sjedala po visini, lumbalnu potporu sjedala, ugl sve što je danas standard, a prije 15ak god se masno plaćalo. Kupio sam ga od nekog starijeg gospodina, 1. vlasnika sa 102000 km. Napisao sam da se nadam da je privremen auto zato jer je plan u bližoj budućnosti kupiti Clio sport.



    Uz ove navedene aute su se povremeno pojavile 2 četvorke (Renault, jel ), jedan BMW 524 iz 1984. sa donje slike i a vrlo kratko jedan nadobudno kupljeni porsche 912 iz 1968. koji je prodan u roku 2 tjedna čovjeku kojem sam ga kupio ispred nosa jer sam jednostavno uzeo prevelik zalogaj, a ni papiri nisu bili najčišći.



    Poslednja ispravka: Katramaniac (12.1.2017. u 18:27)

  7. #857
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Imao sam BMW 525 isto godište samo tamno plave boje.
    ...a imao sam i Renault 4 iz poslednje serije

    Teško je sada naći očuvanu''Četvorku'' za normalne pare.
    Možda je greška što si svoju prodao
    Katramaniac likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #858
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Porsche je vrh!!!

    Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  9. #859
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    zašto ti je porše bio veliki zalogaj

    u hrvatskoj je vozni park u rangu nekih razvijenijih EU država ja bih rekao, a i u vreme Jugoslavije isto se u Hrvatskoj vozila bolja vozila, jesam u pravu ili grešim, meni se tako činilo, stariji znaju


    imao sam četvorke, na njima sam sve o kolima naučio, rasturio ih do poslednjeg šrafa, imao sam i taj BMW e 28 ako se ne varam ta oznaka, 528i, nije bio vozan, bio je stranac, CH table, šestak, uzeo ga sa razmontiranom glavom motora, zelena maslina metalik, bež unutra, bio je kao milion dolara, lepotan, nikad nije upalio

    imao sam i fiću, on je bio vozan, neregistrovan, kad mu skinete glavu skidate i razvodnik i njega nisam znao da uštelujem i nije ni on upalio

    posle sam naučio kako se to radi, na četvorku rasturim glavu da vidim kakvi su klipovi, vratim glavu i on radi, paljenje se ne dira, bregasta u bloku pa se lanac ne remeti....to sve do 17 godine, posle nisam ništa radio više hehe

    tako sam i silne satove zeznuo, rasturim ih i ne mogu da sklopim nikako, pa sam i to batalio, sad u slobodno vreme rasturam optiku kad naleti

  10. #860
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Imao sam BMW 525 isto godište samo tamno plave boje.
    ...a imao sam i Renault 4 iz poslednje serije

    Teško je sada naći očuvanu''Četvorku'' za normalne pare.
    Možda je greška što si svoju prodao
    Da, možda je greška, ali tada mi se činilo suludim utrpavat novce u auto koji je postao rupa bez dna. Motor je bio relativno loš i šasija varena sa svih strana, puna rupa. Izvana je izgledao dobro, ali ispod je bio kaos. Sad su cijene takve kave jesu, vani još i više, ali i dalje se može naletjeti na dobar primjerak za pristojne novce iz Istre i Dalmacije gdje nema soli po cestama.

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    zašto ti je porše bio veliki zalogaj

    u hrvatskoj je vozni park u rangu nekih razvijenijih EU država ja bih rekao, a i u vreme Jugoslavije isto se u Hrvatskoj vozila bolja vozila, jesam u pravu ili grešim, meni se tako činilo, stariji znaju


    imao sam četvorke, na njima sam sve o kolima naučio, rasturio ih do poslednjeg šrafa, imao sam i taj BMW e 28 ako se ne varam ta oznaka, 528i, nije bio vozan, bio je stranac, CH table, šestak, uzeo ga sa razmontiranom glavom motora, zelena maslina metalik, bež unutra, bio je kao milion dolara, lepotan, nikad nije upalio

    imao sam i fiću, on je bio vozan, neregistrovan, kad mu skinete glavu skidate i razvodnik i njega nisam znao da uštelujem i nije ni on upalio

    posle sam naučio kako se to radi, na četvorku rasturim glavu da vidim kakvi su klipovi, vratim glavu i on radi, paljenje se ne dira, bregasta u bloku pa se lanac ne remeti....to sve do 17 godine, posle nisam ništa radio više hehe

    tako sam i silne satove zeznuo, rasturim ih i ne mogu da sklopim nikako, pa sam i to batalio, sad u slobodno vreme rasturam optiku kad naleti
    Porsche je bio velik zalogaj jer nisam bio spreman na to. Uletio sam u neku, sa ovim odmakom vremena mogu reći, glupu kombinaciju pa su mi oči bile veće od mogućnosti. Auto je bio iz uvoza i imao je neriješene papire, homologacija nije u tom trenutku bila moguća i motor je bio loš. Limarija je bila tip top, ali dijelovi teško nabavljivi, a i ono kaj se moglo nabavit je koštalo ko suho zlato.
    Što se tiče voznog parka u Hrvatskoj, da, nije loš, ali je i relativno star. Početkom 2000ih su ljudi masovno počeli dizati kredite i mijenjati aute u famoznim staro za novo akcijama pa je puno dobrih starih primjeraka zdrobljeno. Znam osobno čovjeka koji je mijenjao žabu za tada novi bezlični Berlingo. Problem je u mentalitetu i doseljenicima (govorim konkretno za Zagreb) koji su dovozili razne aute "upitnog morala" samo da bi se pokazalo da se ima. To je i danas slučaj. Nerijetko se može svjedočiti ljudima kojima pola plaće odlazi na kredit za neki BMW, Audi, Mercedes, a ostatak mjeseca žive na luku i vodi.
    Uz sve to, situacija nije nimalo bajna bila u vrijeme krize kad smo imali lopovsku vlast koja je uništila državu i dovela ljude pred bankrot. Nakon ulaska u EU je otvoreno tržište i vozni par je ostario uvozom starijih modela po relativno povoljnim cijenama. Kod nas jako puno ljudi živi iznad svojih mogućnosti pa se stvara lažna slika dobrostojećeg stanovništva, a realna sitaucija je bitno drugačija. Sada je ova vlast podignula trošarine na uvoz pa se više ne isplati uvoziti išta. Vidjet ćemo kakve će to rezultate dati, ali nisam nimalo optimističan.
    Još dok je bio živ je onaj kreten rekao da je Hrvatskoj dosta 200 bogatih obitelji. Ta se razlika nije toliko vidjela do prije 10 godina, a danas je itekako vidljiva. 200 obitelji voze skupocjene aute i može si ih priuštiti bez problem, 200 ih voze skupocjene aute iznad svojih mogućnosti, a ostali narod se guši u dugovima i svojim starim autima.
    Mislim da se vani stvara kriva slika. Automobili su jedan dobar pokazatelj statusa nekog naroda, a kod nas je to iskrivljeno, valjda da bi sami sebe zavarali. Zlatna su vremena bila kad je direktor imao stojadina, radnik fiću, a i jedan i drugi su otišli svaki u svoju vikendicu na more. Danas direktor ima BMW X6 i 4 nekretnine na moru, a radnik Astru staru 15 godina i kredit za stan od 60 kvadrata.
    Možda sam malo otišao izvan teme i ispričavam se radi toga, ali htio sam objasniti zašto kolega misli da je hrv vozni park razvijen.

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •