Strana 46 od 60 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 460 od ukupno 592
Like Tree3307Likes

tema: Iggy Tee Space Age Kolekcija

  1. #451
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Jos jedan stoni Digitalac - Rhythm.
    Rhythm su japanski satovi koji su 70tih imali svoje zlatno doba, puno modela je na trziste izbacio ovaj proizvodjac , takodje bilo je tu raznih tipova od analognih navijaca , elektronik i quartz modela.Mnogi modeli ovog proizvodjaca karakteristicni su i po specificnom nekonvencijalnom dizajnu.
    Ovaj sto vam sada predstavljam je Elektronik sa balansom koji kuca kao obican sat na navijanje.
    Za napajanje koristi bateriju od 1.5V koja traje oko 1god , alarm je mehanicki tj klasicno zvonce.
    Ovaj sat spada u mehanicke Digitalne FLIP satove (flip clock) , brojevi su ispisani na karticama i kako prolaze minuti kartice padaju jedna preko druge i tako se ocitava vreme - bas pravi retro digitalac -ako se secate na isti nacin su nekada radili oni veliki paneli na aerodromima.
    Kuciste je od kvalitetne debele plastike dok je napred pravo staklo, sa desne strane se nalazi mali prozorcic kroz koji se vidi balans kako radi , dok je sa leve podesavanje za alarm.
    Inace ovi Flip satovi su u vecini slucajeva pravljeni tako da se napajaju na 220v , pa ste time uslovljeni da sat stoji blizu mesta za napajanje, medjutim ovaj spada u redje modele koji rade na bateriju...

    Na poslednjoj fotki sam ga slikao pored rucnog sata cisto da bi imali predstavu o dimenzijama.

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9661_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9662_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9663_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9664_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9665_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9666_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9667_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9669_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9670_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9673_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9677_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9684_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9689_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9690_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9691_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9693_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9701_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9710_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9716_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9723_exposure_resize.jpg
    Djordje, milan zmaj, RUS and 18 others like this.

  2. #452
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ovo je prelepo,kao da gledam neki film Hickoka (Alfred Jozef Hitchcock),pa kako sam kazes spadaju...
    Voleo bi da imam jedan ovakav za dnevnu sobu

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #453
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Copal Flip Japanac.
    Copal satovi spadaju u dosta kvalitetne , ovaj sto vam prikazujem datira sa pocetka 70-tih.
    Tinjalica osvetljava brojeve non-stop, daje toplo narandzasto svetlo koje u mraku izgleda kao plamen sto uzivo deluje jos bolje nego na slikama, takodje kvalitetna crna plastika uradjena u "Piano Hi Gloss" stilu daje ovom satu totalnu eleganciju.
    Kada neko kod mene prvi put vidi ovaj sat uzivo , impresije i pitanja su neizostavni...
    Sat se napaja sa 220v a pokrece ga mali elektromotor ciji se rad moze videti u krajnje levom prozorcicu dok krajnje desni sluzi ze podesavanje alarma.
    Dimenzije sata nisu velike sto se moze videti iz poslednje dve slike.
    Za mene je ovo jedan od lepsih retro satova...

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9728_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9730_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9734_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9736_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9737_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9738_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9740_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9743_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9747_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9748_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9750_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9751_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9752_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9753_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9756_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9757_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9758_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9760_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9766_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9767_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9770_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9775_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9778_resize.jpg

    sledeci sat koji cu vam predstaviti , 100% sam siguran da niko do sada na forumu nije predstavio nista slicno , a mislim da taj tip satova takodje apsolutno mora biti pomenut.
    uskoro sledi iznenadjenje

  4. #454
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58515
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Bravo Iggy zao mi je sto ni moji roditelji a ni niko od rodbine gastarbajtera nije sacuvao ove stone digitalce.Secam se dasmo ih pocetkom 80tih imali.Sto se tice iznenadjenja JEDVA CEKAM.
    anbeast and iggy tee like this.

  5. #455
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Odlican sat
    IGGY postavljaj to, nemoj da nas drzis na vatri.
    iggy tee likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #456
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Baš leo i zanimljiv sat koji me vraća u detinjstvo.

    Kada ćemo imati prilike da vidimo i tog ručnog japanca što mu pravi društvo na poslednje dve slike?
    iggy tee likes this.

  7. #457
    Banned
    Član od
    15.11.2012.
    Lokacija
    Vojvodina
    Poruke
    7
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Jao,koliko vidim tu je i crni Bull san skoro svakog kolekcionara.
    iggy tee likes this.

  8. #458
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    ...i ja se radujem iznenadjenju , svakako !
    iggy tee likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #459
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Evo ga !

    sat koji nemoze nikada da se pokvari - Pescani Sat.
    Najraniji satovi pored suncanih su Pescanici, koji i dan danas imaju svoju primenu... npr sauna...
    Mislim da ih netreba zaobici jer je i ovaj tip satova bitna karika u teznji coveka da meri vreme, oni su za mene neka vrsta drevnih Chronografa ...svet satova nesme biti uskracen za makar jedan pescanik ,
    zato evo ga ...

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9862_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9865_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9866_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9869_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9873_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9874_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9878_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9879_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9880_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9881_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9882_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9885_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9886_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9887_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9888_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9889_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9890_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9891_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9897_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9904_exposure_resize.jpg
    Djordje, milan zmaj, RUS and 16 others like this.

  10. #460
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Moz' tom cudu da se zbudzi neki kais? Ja bih to nosio....
    RUS, vladas, 83stojan and 3 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Kolekcija by Lastor ;)
    By Lastor in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 20.9.2014., 7:05
  2. Aleksa - kolekcija
    By AleksaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 14:15
  3. Refresh - ova kolekcija
    By Refresh in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2011., 9:09
  4. supercaliber - kolekcija
    By supercaliber in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •