Strana 1 od 60 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 592
Like Tree3307Likes

tema: Iggy Tee Space Age Kolekcija

  1. #1
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Iggy Tee Space Age Kolekcija

    E evo konacno nadjoh malo vremena , pa da ovako grupno slikam moju kolekciju a kasnije cu I po naosob predstaviti svaki sat… prosto neznam od kog da pocnem…

    Sve je pocelo ovako…

    Kao dete pocetkom 70-tih godina prvi put sam ugledao takav sat I od tada ostao je urezan u moje secanje…
    radi se o LED satu za to vreme HI-END of technology-prvi sat na svetu u cvrstom stanju dakle bez pokretnih delova,
    Daleke 1973godine neki caletov prijatelj je dosao kod nas u posetu I na ruci je imao sat na kome se nista nije videlo, meni je kao detetu to bilo je fascinantno , a tek kada ga je upalio , I zasvetleli crveni brojevi… kao da ih I sada vidim
    ta slika mi se urezala u secanje sto ce kasnije prilicno uticati na formiranje moje kolekcije, koja je bazirana 99% na 70-tim godinama tj SPACE AGE.
    Moj prvi sat sam dobio u drugom razredu osnovne skole 1978godine , bio je to SELK LCD digitronac, kupljen u Knez Mihajlovoj ulici u parfimeriji Jasmin… bilo je to vreme ekspanzije LCD satova I tada imati sat te tehnologije bilo je meni fascinantno… Sledeci sat koji sam dobio bio je moj prvi SEIKO5 automatic 1984godine…

    Ja se zovem Igor iz Zemuna sam I bavim se audio produkcijom , snimanjem reklama za radio I televiziju,I naravno skupljam satove od 1994, u pocetku su to bili LED I LCD satovi da bi se kasnije bazirao uglavnom na 70-te godine proslog veka jer ih smatram najlepsim I najplodnijim u svetu satova.
    Sve satove koje imam sam popravljam poliram I kompletno restauriram, naravno pored ovih satova sto vidite imam jos 10x toliko u delovima, jer da bi popravio neki sat iz tog vremena trebaju mi donatori delova… sve to radim jer sam vrlo brzo , jos kada sam pocinjao , shvatio da ovi nasi casovnicari neznaju nista osim da menjaju baterije I kaiseve na satovima- cast izuzecima kojih ima vrlo malo.
    Ali da vas vise negusim , neka slike kazu sve…

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0591.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0592.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0593.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0596.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0599.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0601.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0602.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0603.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0604.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0605.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0606.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0607.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0608.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0610.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0611.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0612.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0613.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0614.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0623.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0626.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0630.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0634.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0638.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0640.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0641.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0645.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0648.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0649.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0650.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0651.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0653.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0656.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn0658.jpg

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Dobro nam došao!

    ... i samo da dodam KOLIKO SATOVAAAA!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Iggy,svaka čast na kolekciji
    Nadam se da ćeš naći vremena da nam pojedinačno predstaviš makar one najzanimljivije primerke.
    iggy tee likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Uuuu bre, e ovo se zove biti kolekcionar...!!
    Joj, koliko samo lepih primeraka...melem za oci i dusu....
    DrAgod and iggy tee like this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Svaka cat . . . Raznovrsnije ne moze da bude . . . PRELEPA KOLEKCIJA, PRELEPIH SATOVA . . .
    iggy tee likes this.

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Nema šta. Ozbiljna kolekcija. Čestitke !
    iggy tee likes this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Aaaauuuu kad porastem bicu ti!!!!!!!!!!!! ako ih budes stavljao pojedinacno ne znam koliko strana ce to biti,ali predlazem ti da zakupimo jednu porstoriju i da napravis mali muzej sa autobiografijom svakog sata ponaosob...a ja cu da naplacujem ulaznice za humanitarne svrhe...
    da,covek mora pipnuti ove satove
    anbeast, DrAgod and iggy tee like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #8
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Hvala,
    naravno da vecina satova iz moje kolekcije ima svoju pricu a i pricu kako sam do njih dosao...ali o tome kada bude pojedinacno predstavljanje...
    Sve u svemu za mene nije kolekcionar onaj koji se busa sa novim satovima koji puno vrede , vec onaj ko ima satove koje nemozes da imas tako sto ces otici u prodavnicu i iskesirati brdo love!!!
    Sto se moje kolekcije tice mislim da cu da je svedem na 100kultnih.Naravno bitno je reci da sve satove s vremena na vreme nosim, jer nije poenta imati sve to u fioci vec na ruci, neki satovi nerade jer nisu baterije u njima (ako ih nenosim duze baterije vadim).
    Ako vas nesto zanima u vezi nekog slobodno pitajte.
    vladas, anbeast, DrAgod and 5 others like this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Citat iggy tee kaže: Pregled poruke
    Sve u svemu za mene nije kolekcionar onaj koji se busa sa novim satovima koji puno vrede , vec onaj ko ima satove koje nemozes da imas tako sto ces otici u prodavnicu i iskesirati brdo love!!!
    apsolutno se slazem s ovim stavom!!!

    a za kolekciju - sta reci, fantasticno!
    ima veoma retkih i zanimljivih primeraka, pa cu ja biti slobodan da napravim jednu malu listu onih koji su meni posebno zanimljivi i da te zamolim da napises ponesto o njima kada budes mogao!

    veliki pozdrav, i nadam se da cemo na nekom od buducih okupljanja imati prilike da vidimo uzivo bar deo kolekcije!
    iggy tee likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Naravno,

    Posto su me neki kontaktirali preko PP i pitali u vezi restauriranja, setih se da sam svojevremeno na jednom od svetskih foruma No1 sto se tice digitalnih satova postavio slike procesa restauracije jednog od satova iz moje kolekcije, pa pogledajte...
    DWF - The Digital Watch Forum • View topic - restoration meister anker

    taj sat mozete videti na grupnoj fotografiji svih mojih satova, sada je sa belim kaisem...
    VLADAN P, bajker71, umbra and 1 others like this.

Strana 1 od 60 123451151 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kolekcija by Lastor ;)
    By Lastor in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 20.9.2014., 7:05
  2. Aleksa - kolekcija
    By AleksaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 14:15
  3. Refresh - ova kolekcija
    By Refresh in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2011., 9:09
  4. supercaliber - kolekcija
    By supercaliber in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •