Strana 39 od 74 PrvaPrva ... 2935363738394041424349 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 381 do 390 od ukupno 734
Like Tree2947Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #381
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    bokanegra and Haifisch23 like this.
    Omega rules !!!

  2. #382
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Prosečno oko 8 godina.

    Sada je situacija takva, da moraš imati sreću, da te uopšte upišu u red za čekanje, jer je većina AD prekinula sa tim načinom, jer je postao besmislen. Koliko sam obavešten, deo AD u Nemačkoj jpš ponekog stavi na listu ali je uslov, da dolaziš iz istoga grada, kao AD.

    Naziv: 7C38D494-1E37-4CFB-9C1C-998565CCFF7D.jpg, pregleda: 427, veličina: 261,7 KB

    Ovako ćemo: ja sutra palim mašinu i zuljam zlato, znam da ga ne voliš nije red da čekaš 8 god.
    Iskreno nisam ni pomislio da ćeš reci Daytona, ali posto imam taj sat ( na žalost sa jednim djelom žutila) mogu da razumijem zašto si bas njega izabrao.
    Daytona jednostavno ima to nešto. Kao sto si primjetio nakon nekog vremena zasitim se, prodam neke satove pa kupim druge i tako u krug. Daytona nikad nije bila ni dovedena u pitanje da se proda i kad mi prodje misao kroz glavu nestane brzinom svjetlosti. Jednostavno sat ima to nešto.
    Mislio sam da ćeš izabrati sat sa nekom od komplikacija koje bas nisu uobičajene.
    Sad si postigao da mi je Daytona još draža.
    Pozdrav.
    bokanegra and Haifisch23 like this.

  3. #383
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    486
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ivke, nisam nikad imao prilike staviti Dejtonu na ruku, reci mi da li si nekad poželeo da ima 1-1,5 mm veći prečnik ili je tih klasičnih 40 mm ono što Dejtonu čini tako poželjnom?

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

  4. #384
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat milek kaže: Pregled poruke
    Ivke, nisam nikad imao prilike staviti Dejtonu na ruku, reci mi da li si nekad poželeo da ima 1-1,5 mm veći prečnik ili je tih klasičnih 40 mm ono što Dejtonu čini tako poželjnom?

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
    Moj zglob je nešto preko 20cm i uglavnom mi odgovaraju veći satovi. Probao sam metalnu Daytonu i ne bi škodilo da je malo veća. Moja Daytona zbog zlata izgleda pomalo kao narukvica. Izgubilo bi se na eleganciji da je sat veći zbog količine zlata. Mislim da bi bilo previše. Dvobojna i zlatna ni slučajno, 40mm je idealno. Metalna možda milimetar max dva jer virtualno izgleda manja.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (12.10.2020. u 21:00)

  5. #385
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Sa vetrom u kosi

    HAMILTON PAN EUROP AUTO CHRONO H35756735

    Naziv: 20200626_101837_HDR.jpg, pregleda: 331, veličina: 193,4 KB


    Kućište

    Prečnik: 45,0 mm
    Visina: 15,0 mm
    L to L: 49,0 mm
    L - L: 22,0 mm
    WR: 10 ATM - 100 metara
    Težina: 130 g

    Nerđajući čelik, Brušena završna obrada, gornji spoljni delovi lugova i nosilac lunete finiširani visokim poliranjem

    Naziv: 20200626_102329_HDR.jpg, pregleda: 333, veličina: 134,3 KB


    Bezel: Aluminijum, jednosmerno rotirajući, 120 klikova

    Naziv: 20200626_102208_HDR.jpg, pregleda: 359, veličina: 193,5 KB


    Poklopac kućišta: Transparentno (mineralno staklo), ušarafljiv, čelične površine obrađene grubim brušenjem

    Naziv: 20200626_102620_HDR.jpg, pregleda: 341, veličina: 207,8 KB


    +
    Masivno, kompaktno kućište sa visokim stepenom kvaliteta obrade
    Cushion oblika je garancija sportskog izgleda sata
    Kratki lugovi strmom završnicom smanjuju izgled, inače prilično velikog sata

    -
    Otežano upravljanje bezelom, koji ne omogućava solidan prihvat

    Naziv: 20200626_102432_HDR.jpg, pregleda: 364, veličina: 118,6 KB



    Krunica

    Pozicija 3
    Ušarafljiva
    Prečnik: 7,5 mm
    Završnica urađena visokim poliranjem

    Naziv: 20200626_102301_HDR.jpg, pregleda: 337, veličina: 124,1 KB


    +
    Potpisana
    Homogena proporcionalnost veličine sa dimenzijama kućišta

    Staklo

    Safirno
    Prečnik: 35,0 mm
    Oblik: Ravan (Flat)

    Naziv: 20200626_101706_HDR.jpg, pregleda: 322, veličina: 184,5 KB


    +
    Unutrašnji AR premaz


    Brojčanik

    Naziv: 20200626_102057_HDR.jpg, pregleda: 319, veličina: 203,5 KB


    Reverse Panda
    Datum na poziciji 6
    Podrbrojčanik malog sekundnika na poziciji 9, podbrojčanik štopera do 30 minuta na poziciji 3
    Markeri u obliku barova (luminirani)
    Kazaljke: Baton (luminirane)

    +
    Pozicioniranje podbrojčanika duboko u osnovnu površinu, što dočarava izuzetnu dubinu sata
    Aplicirani markeri na površinu podloge
    Pozicioniranje markera na način izlaska iz sekundno / minutne kružne skale. Kao bolidi pred startom trke.
    Tachymetarska skala, koja se pod uglom 45 stepeni uzdiže prema staklu. Kao takva, predstavlja upečatljiv zaključak sportskog koncepta brojčanika

    -
    Manja prmedba se odnosi na veličinu minutne i sekundne kazaljke. Iako su odlično razlikuju od osnove, one se svojom uzinom pomalo gube u moćnom konceptu svih elemenata brojčanika. Svaki elemenat na nejmu je izuzetno istaknut, zato je i snaga njegovog efekta potpuna. Sa ovom debljinom su idelane za izvorno stanje Pan Europa iz 1971 godine, koji je imao prečnik 40,0 mm. Imam utisak, da 5,0 mm veći prečnik sata iziskuje nešto šire dimenzije kazaljki

    Naziv: 20200626_103750_HDR.jpg, pregleda: 338, veličina: 94,8 KB


    Mehanizam


    Hamilton H31
    Automatik sa mogućnosti ručnog navijanja
    Baza: ETA Valjoux 7753
    Cam Switching
    Dimenzije: 30,0 mm x 7,9 mm
    27 rubina / 28.800 b/h / 60 sati rezerve snage
    Smer samonavijanja: jednosmerna - u smeru kretanja satnih kazaljka
    Opcija Hackinga
    Antishock sistem: Incabloc
    Nemirnica (Balance Wheel): Glucydor
    Glavna opruga (Mainspring): Nivaflex
    Spirala (Hairspring): Nivarox 2
    Regulator: Etachron
    Preciznost hronografa: 1/10 sekunde
    ISO certifikovana dnevna preciznost: +- 5 sec / d, maksimalno odstpuanje +- 20 sec / d
    Komplikacije: Mali sekundnik, Datum, hronograf sa štoperom do 30 minuta


    Kaiš

    Koža
    22,0 mm
    Kopča: klacična (Pin Buckle)
    Brušeno-polirana obrada čelika

    Naziv: 20200626_102905_HDR.jpg, pregleda: 318, veličina: 134,6 KB


    +
    Ručno urađen kaiš
    Potpisana kopča

    -
    Modelu bi mnogo više priličio Rally perforisan kaiš

    Naziv: 20200626_102827_HDR.jpg, pregleda: 321, veličina: 114,2 KB



    Pakovanje

    Dve kutije sa različitim stepenom tvrdoće. Sadržaju sve ono, što bi moralo, da bude sastavni deo šireg sastava proizvoda. Sat je sigurno smešten u uzak prostor na dnu donjeg dela unutrašnje kutije. Kvalitetna embalaža sa korektinim dizajnom, koja ni po čemu posebno ne istupa od proseka za ovaj cenovni razred sata.

    Naziv: 20200626_102936_HDR.jpg, pregleda: 344, veličina: 198,9 KB


    Naziv: 20200626_103152_HDR.jpg, pregleda: 370, veličina: 192,0 KB



    Dano / Dobijeno

    1.850,00 €

    Hamilton Pan Europ Auto Chrono H35756735 je reizdanje čuvenog istoimenskog modela iz Aprila, 1971 godine. Nakon prve, limitiranje serije sa plavim brojčanikom u 1971 primeraka, plasirane u čast 40-godišnjice prvog pojavljivanja na tržištu, u periodu od 2012 do 2016 godine, model je pravljen u crnoj i srebrnoj boji brojčanika.

    Pored izgleda, oba sata dele i poseban značaj, koji se odnosi na njegovu unutrašnjost. Kao, što je 1971 godine, prvi Pan Europ u sebi nosio legendarni automatski pokretač Calibre 12, tako i novodobna verzija sadrži jako bitan novitet u porodici Swatch Group - mehanizam H 31.

    Calibre 12 je bio dete projekta 99, sa kojim je društvo sačinjeno iz trustova mozgova Heuer, Breitling, Buren, Hamilton i Dubois Depraz vodilo nemilosrdnu bitku sa Zenithom i (na daljinu) sa Seikom, ko će, što pre očarati javnost sa prvim hronografom u istoriji, koji se pokreće na automatski pogon. Tako su krajem 1969 godine, svetlost dana ugledali Heuer Monaco i Heuer Autavia, te Breitlingov Chrono-Matic, noseći u sebi prvu verziju ovog pokretača, kalibar sa oznakom 11.
    On je u ekspresnom roku nadgrađen još jačom glavnom oprugom u vidiu kalibra 12, pa je tako i Hamilton svoj deo pogače stavio na sto, pod nazivom Pan Europ i Chrono-Matic.

    40 godina kasnije, Hamilton na sto Baselskog sajma, postavlja reizdanje Pan Europa. Ovaj put je sat pokretao usvojeni (In House) kalibar H31, odnosno ETA Valjoux 7753. H31 je doneo veliku novost - uvećanu rezerva snage rada iz 44 na 60 sati. Na prvi pogled je izgledalo, da je to vrlo prijatna i osvežavajuća novost ali zvezdanu prašinu je podignula činjenica, da za taj podvig nije bila potrebna žrtva u vidu snižavanja frekvencije kalibra. On je još uvek udarao sa 28.800 poluoscilacija i nosio epitet visokobrzinskog subjekta.
    Suština koncentracije Hamiltonovih i ETA inžinjera se usmerila u poboljšanje osobina glavne opruge, koja je u H31 (usput i u H21 - verzija ETA Valjoux 7750) duža i elastičnija nego klasična. Glavna osovina Berella je sada tanja, dok je sa promenom zupčanika i novim prenosnim sistemom unapređen i ceo kinemitčki sistem kalibra.
    60-časovni kapacitet nije veliki korak samo za Hamilton, nego i za ETU, pa time i za Swatch grupaciju. Njime su i u segmentu hronografa dobili sposobnost ažurnog odgovora na sve jači trend u modernom časovničarstvu., koji se svodi na uvećavanje neprekdinog rada potpuno navijenog mehanizma. Ako zatreba.
    ETA je još uvke kralj dostižnog, srednjeg i višeg razreda i jedinu,, koliko-toliko približnu konkurenciju predstavljaju klonovi, koji dolaze iz Sellite i Seikov 8R48, odnosno njegov komercijalni nazivi NE88, za kupce izvan korporacije.

    Naziv: 20200626_103642_HDR.jpg, pregleda: 334, veličina: 244,6 KB


    Pored kavlitetnog mehanizma i atraktivnog brojčanika, treći stub magnetičnosti Pan Europ-a se ogledava u Cushion kućištu.

    Otkako je Girard Perregaux 1880 godine, za potrebe nemačke mornarice, kao prvi u istoriji napravo muški ručni sat, oblika kućišta je vremenom dobijala sve veću ulogu u konačnom izgledu sata. Navedeni satovi GP, su imali okruglo kućište, sve dok Louis Cartier 1904 godine, priču okreće naglavačke. Model Cartier Santos dolazi u obliku kvadrata sa zaokruženim uglovima i naglašenim šrafovima. Baš onakav, kakav je danas.
    Samo dve godine kasnije, svet dobija prvi muški sat sa bačvastim kućištem (Tonneau). Ko će drugi, nega Louis Cartier. Ipak, ovaj oblik kućišta doživljajva istorijsku slavu, od kada ga je 1912 godie, prsvojio Vacheron Contstantin.
    1916 godine Louis Cartier, inspirisan snagom i pokretljivosti prvih tenkova u ratu, Renault F17, osećaje prenosi u pravougaono kućište sa potpuno ravnim lugovima, koji su predstavljali ultimativnu smesu kompaknosti kućišta i funkcionalnosti sata. Legendarni model Tank je i posle 100 godina skoro nepromenjen.
    1931 godine dolazi prvi sportski sat u istoriji. Jaeger-LeCoultre na presto Art Deco časovničarskog stila postavlja model Riverso. Prvi ručni sat, čije se kućište otvara i zatvara.
    1968 godine Patek Phillipe, prvi predstavlja još jednu važniju obliku kućišta - elipsu. Pedesete godine prošlog veka donose i takozvani Asimetrični oblik kućišta. Prvi je bio Hamilton sa modelom Ventura.

    Gde je ovde posle okruglog, u horologiji, drugo najčešće oblikovano kućište - Cushion?
    To kućište u obliku jastučića je prvi lansirao Rolex, 1928 godine sa modelom Oyster Case. Drugi vrhunac ovog stila Rolex dostiže 1940 godine, kada suradnju sa brendom Panerai kruniše sa kućištem, kojeg je dizajnirao za model Radiomir. Njegov dizajn je bio toliko upečatljiv, da je dobio zvaničan naziv Radiomir Case, što je i danas, jedna od većih odlika Panerai satova.

    Ovaj stil kućišta je najveću slavu doživeo u '60 i '70 godinama, kada je pokreato bezbroj divera i hronografa, pa je zato postao simbol za oblik sportskog sata. U današnjoj horologiji ima status egzotike ali zato nije ništa manje upečatljiv.
    Zar Hamilton Pan Europ nije najbolji dokaz za navedeno?

    Naziv: 20200626_103431_HDR.jpg, pregleda: 345, veličina: 169,1 KB
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (12.10.2020. u 21:14)
    eee, dule bg, taunus and 12 others like this.

  6. #386
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Nikad me Hamilton satovi nisu privlačili ali ovo je već klasa. Bas fin sat kolega. O tvojim recenzijama je sve rečeno, moje mišljenje je da razmišljaš o kanalu ili knjizi. Imam par knjiga o satovima, tvoje recenzije su bolje.
    Zagor, bokanegra and Haifisch23 like this.

  7. #387
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Ivke! Kada pišeš sa srcem, sve je lakše.

  8. #388
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    A je li, da li mora da se plati puna cena sata prilikom stavljanja na listu ili samo deo ( kapara)???
    Isto pitanje???
    Omega rules !!!

  9. #389
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Izvini, nisam primetio ranije.

    Ne treba ništa uplatiti unapred. Samo se upišeš na listu čekanja.

  10. #390
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ok A jel znaš možda koliko se čeka na submariner sa datumom???
    woodforest national
    Omega rules !!!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •