Strana 40 od 71 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 400 od ukupno 708
Like Tree2889Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #391
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Preko godinu dana, možda i 1,5 godina. I ništa ne ukazuje na to, da će biti bolje.
    don Alberto likes this.

  2. #392
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ok. Tako sam i mislio, još mi se vrzmala po glavi informacija da se za sub čeka oko 2 godine, tako da nisam puno pogrešio.
    Omega rules !!!

  3. #393
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Kolega, imas li kakvih informacija o novom mehanizmu Breitlinga B20 (Tudor MT5612). Tražio sam po drugim forumima ali nema puno. Znam da je nov mehanizam ali reko čisto da vidim da nisi slučajno došao do nekakvih informacijama.

  4. #394
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Na dosta tekstova sam naišao u kojima hvale taj Tudor MT5612 mehanizam.
    Ivke1 likes this.
    Omega rules !!!

  5. #395
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Na dosta tekstova sam naišao u kojima hvale taj Tudor MT5612 mehanizam.
    Pročitao sam na dosta mjesta da čak Rolex dobrim djelom stoji iza tog mehanizma. Pokušao sam da nadjem sliku sa djelovima, uporedim sa postojećim Rolex mehanizmima i vidim da li ima sličnosti. Na žalost nisam ništa našao. Ja to uzimam sve kao nagadjanje, sve je sa foruma i nisam vidio ni jedan ozbiljan tekst.

  6. #396
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ivke,

    Kao i za svime što dolazi iz Tudora, tako i za ovim mehanizmom stoji Rolex. Legenda kaže, da su ga razvili Tudorovi inžinjeri 2015 godine, ali to su Rolexovi ljudi, jer svi znamo, da Tudor pre te godine, nije raspolagao sa In House mehanizmima. Osim toga, razvoj mehanizama MT5612, Rolexa 3255 i Rolex 3230 i 3235 je tekao istovremeno. Normalno je, da je bio sproveden na istom mestu, sa istim ljudima.
    I zamena sa Breitlingom je bila obavljena na osnovi odobrenja Rolexa. To je zato, što MTP612 ima dosta sličnosti sa Rolexovim 3235 ali je normalno, da Rolex nije pao sa drveta, pa da hrani konkuenciju sa jednakom kvalitetom mehanizma.
    Pored glavnih sličnosti između Manifacture Tudor5612 i Roleksa 3235, koje su 70 sati rezerve snage, bidierectional samonavijanja, frekvencija od 28.800 b/h i Rolex In House Microstella regulacije, razlike dolaze u protistresnom sistemu, koji je kod Tudora KIF, kod Rolexa je In House Paraflex, spirale (kod Tudor je silicijum, dok je kod Roleksa takoođe silicijum ali sa stepenom boljeg kvaliteta, tačnije najvišeg mogućeg - In House Blue Parachrom), Tudor je COSC certfikovana sa +- 4 sekunde dnevnog odstupanja, dok su svi Roleksovi mehanizmi takođe COSC certifkovani ali sa jedanput boljom preciznosšću od +-2 sekunde dnevnog odstupanja.

    To su najbitnije razlike. Postoje takođe i u upotrebi materijala, koji je kod Roleksovih mehanizama uopšteno bolji nego kod MT5612 i još većoj dekoraciji mehanizma, koja kod Roleksa znatnije bolja i preciznija.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (14.10.2020. u 9:41)
    don Alberto and bokanegra like this.

  7. #397
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ivke,

    Kao i za svime što dolazi iz Tudora, tako i za ovim mehanizmom stoji Rolex. Legenda kaže, da su ga razvili Tudorovi inžinjeri 2015 godine, ali to su Rolexovi ljudi, jer svi znamo, da Tudor pre te godine, nije raspolagao sa In House mehanizmima. Osim toga, razvoj mehanizama MT5612, Rolexa 3255 i Rolex 3230 i 3235 je tekao istovremeno. Normalno je, da je bio sproveden na istom mestu, sa istim ljudima.
    I zamena sa Breitlingom je bila obavljena na osnovi odobrenja Rolexa. To je zato, što MTP612 ima dosta sličnosti sa Rolexovim 3235 ali je normalno, da Rolex nije pao sa drveta, pa da hrani konkuenciju sa jednakom kvalitetom mehanizma.
    Pored glavnih sličnosti između Manifacture Tudor5612 i Roleksa 3235, koje su 70 sati rezerve snage, bidierectional samonavijanja, frekvencija od 28.800 b/h i Rolex In House Microstella regulacije, razlike dolaze u protistresnom sistemu, koji je kod Tudora KIF, kod Rolexa je In House Paraflex, spirale (kod Tudor je silicijum, dok je kod Roleksa takoođe silicijum ali sa stepenom boljeg kvaliteta, tačnije najvišeg mogućeg - In House Blue Parachrom), Tudor je COSC certfikovana sa +- 4 sekunde dnevnog odstupanja, dok su svi Roleksovi mehanizmi takođe COSC certifkovani ali sa jedanput boljom preciznosšću od +-2 sekunde dnevnog odstupanja.

    To su najbitnije razlike. Postoje takođe i u upotrebi materijala, koji je kod Roleksovih mehanizama uopšteno bolji nego kod MT5612 i još većoj dekoraciji mehanizma, koja kod Roleksa znatnije bolja i preciznija.
    Hvala na odgovoru. Zakljucujem da bi vremenom trebalo da se pokaze da je mehanizam sasvim uredu. Ne znam koliko Breitling doradjuje mehanizam, pretpostavljam da je to najvise dekorativno.

    Lijep pozdrav Haifisch23

  8. #398
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Da, oprema ga svojim poklopcem rotora.

    Mehanizam je super i za ovih 5 godina je pokazao svu svoju raskoš.
    don Alberto and Ivke1 like this.

  9. #399
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Jeste off, ali moram. Nikad te Roleksove mehnizme nisam gledao sa odusevljenjem, smatrao sam da su bez razloga 5x skuplji od cosc Eta. Misljenje mi se promenilo nakon jednog klipa od pre mecec dana, klip je ovde na forumu, clan Branislav ga je okacio, nas clan NickH je radio servis Roleksa koji im skoro 50godina, i na kraju radi podesavanje sata u 5 pozicija, ima takav timegrapher sa glvom koja se obrce. Dobijeni rezultat je kao kod kvarcnog sata, u svim pozicijama skoro na 0S/d, beat error 0-0.1ms u svim pozicijama, i sto je neverovatno, amplituda se skoro ne menja kad se sat obrce. Koliko mi je poznato, balans komplet nikad nije menjan. Ako u tom Braji ima 1% takvih gena, a ima ih sigurno mnogo vise, ja nikad ne bih izabrao Etu pored toga. Ok, znam, sat je bio skroz navijen na sobnoj temperaturi, al bez obzira, to je za odusevljenje.
    Poslednja ispravka: bezbi (14.10.2020. u 10:31)
    Ivke1 likes this.

  10. #400
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala vam na odgovorima. Haifisch23 izvini sto sam upao u temu.
    don Alberto likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •