Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree20Likes
  • 2 Post By Bluesky
  • 1 Post By pripijat
  • 3 Post By KureNS
  • 1 Post By Bluesky
  • 4 Post By Bluesky
  • 5 Post By Bluesky
  • 1 Post By VLADAN P
  • 2 Post By Bluesky
  • 1 Post By lookic

tema: Cifer za Dzepnu molniju

  1. #1
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Cifer za Dzepnu molniju

    Postovano drustvo treba mi vasa pomoc, posto pravim konverziju iz dzepnog u rucni sat i za to koristim dzepnu molniju kalibra 3602 i posto sam nsao kuciste i resio sve probleme vezane za isto sada mi je ostao problem cifera, postoje dzepne molnije koje imaju poklopac i kod kojih je kljuc u polozaju 3 a sekundara na polozaju 9, nazalost ove koje ja imam kao donore su sa kljucem u polozaju 12 i sekundarom u polozaju 6, a na limundu su poprilicne cene za celu Molniju od koje mi je potreban samo cifer.
    Ako neko ima samo cifer neka me kontaktira pa da se dogovorimo, najbolje bi bilo da je jednobojan ravan ali ko sta ima nek se javi.

    Hvala vam puno unapred
    pripijat and arch_m like this.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika pripijat
    Član od
    22.6.2013.
    Lokacija
    Zajecar
    Poruke
    56
    Lajkovi
    278
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Postavi slike kad napravis . Duze vreme razmisljam o takvoj konverziji,napravicu i ja uskoro jedan.
    Bluesky likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Evo ja sam započeo, ali ne i završio...
    Nemam iskustva sa skraćivanjem ključa (pogotovo jer je krunica ušrafljujuća) pa ću malo proučiti tematiku...
    Iako izgleda jednostavno uopšte nije tako, i svako "budženje" ima svoje izazove.
    Mehanizam nije bio problem, robusni sovjet, lak za servis, izdržljiv ko konj, a ponekad i tačan kao švajcarac...
    Klasika je da je problem bio sa otkinutim nožicama brojčanika. Nepopularna metoda ali morao sam brojčanik zalepiti za most (naravno korišćen je neagresivan lepak u malim količinama da bi olakšao skidanje brojčanika kod nekog budućeg servisa)...
    Brojčanik sam morao brusiti na meru da bih ga upasovao u kućište i skraćivati minutnu kazaljku jer je kačila o unutrašnji rub kućišta...
    Šteta što brojčanik ima malu manu u vidu malo bleđeg M u natpisu "molnia", ostalo je perfektno...





    EDIT: Da li je moguće da Tapatalk ovako retardirano postavlja fotke?

    Kako smanjiti ovu nakaradu?
    Poslednja ispravka: KureNS (5.2.2016. u 18:01)
    Zagor, Bluesky and arch_m like this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Izvinite drustvo sto kasnim sa odgovorom, ali ja gledao danima i nista od odgovora pa sam malo digao ruke ali eto vas
    Sto se tice kacenja cifera za mehanizam koliko sam ja video cifer koji je za Molniju koja ima kljuc na polozaju 3 pase bez da se ista lepi, to je dzepni model sa poklopcem, e sada treba ti kljuc koji ima navoj pa ga onda mozes skratiti, prijatelj kome sam dao ideju i koji ce zavrsiti finalno sklapanje je imao jednu dzepnu molniju sa poklopcem i to je ona sa ruznim bordo ciferom koji ima neke rezbarije ili sta i taj mehanizam je cak i lep nije kao ovak gore vec je ukrasen kao na Unitas masinama, i imao je kluc sa navojem, svi ostali dzapni koje imamo ili smo nabavili nemaju sto je zanimljivo. Kutiju sam nasao od jedne replike IWC-a masivna je ali je bio problem sto je veca od cifera i zbog polozaja kljuca pa smo od druge replike nasli prsten koji ide do stakla, i sada je problem kljuci cifer jer mi to fali, vec danima obilazim casovnicarske radnje u potrazi za time. Inace lepo je to kuciste kupio si ga negde na netu ili? VIdeo sam i cifere ima lepih ali su poprilicno skupi pa cu to mozda drugi put, inace ideja za kacenej cifera dvostruka lepljiva traka? Tako da cifer mi je najneophodniji i kljuc da bi mogao da nastavim dalje, kutija je resena Okacicu kada bude gotovo. Sto se tice molnije ako nista moracu da kupim neku pa da skinem delove ali mi je kretenski zbog cifera da dam 2500 kinti koliko su nabile cenu sada
    arch_m likes this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Ima pomaka, uspeo sam da nabavim na buvljaku jedan primerak molnije za ne tolko puno para, samom mehanizmu je stradala osovina i anker pa je za delove. Trenutno je jedino kao problem ostalo sta uraditi sa kljucem pa cu tu ili naruciti novi ili naci nekoga da nareze navoje na njemu.

    Cifer za Dzepnu molniju-2016-02-21-12.55.02.jpgCifer za Dzepnu molniju-2016-02-24-21.56.26.jpg
    Zagor, Markoni BG, KureNS and 1 others like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Jos samo kljuci sve je gotovo

    Cifer za Dzepnu molniju-_mg_8017.jpg
    Cifer za Dzepnu molniju-_mg_8009.jpg
    VLADAN P, Zagor, pripijat and 2 others like this.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Sviđa mi se ova skalica ali je šteta što kućište ima te lažne pušere.
    Bluesky likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    pa puseri su bili pravi za to sto je bilo pre toga u kucistu
    E sada posto bi imao rupe sa te strane kada skinem pusere ostali su na kucistu, ovo je i dalje projekat u radu, kao i KureNS sto isto pravi svoj sat. Znaci sada je sklopljen sat i radi i jos fali kljuc i druga krunica i gotov je. Plan je da se kasnije uzme neko bolje kuciste, sve to prepakuje, mozda zameni i cifer i skazaljke. Ako neko ima ideju kako da zacepim rupe na kucistu rado cu ih cuti, inace sa druge strane su isto rupe ali imaju srafove, mozda tako resim.
    Inace bez skalice nije bilo moguce montirati unutra jer je precnik prednjeg dela kucista daleko veci od samog cifera, sa skalom koju sam uzeo tako sto sam na buvljaku natrcao na nesto sto ni iz aviona nije brajtling platio 50 dinara m uzeo skalu a resto poslao u kantu u vecna lovista, prvi put video, prvi put kupio i sve pasuje kao san ALi sve to mislite slobodno recite i dobro i lose, vise glava je pametnije od jedne uvek
    VLADAN P and Zagor like this.

  9. #9
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Vrlo lep i interesatan projekat. Koje je kućište u pitanju?

    Ja bih pušere zamenio šravovima (možda nekim sa imbus glavom) ili bih, ako tnaš ekog pedantnog i dobrog majstora, zavario sve rupe koje su viška i ispolirao.

    E da, i malo bih isekao i brunirao ili pocinkovao one limove na kojima su rubini, da se više vidi mehanizam.
    Poslednja ispravka: lookic (7.3.2016. u 21:38)
    Bluesky likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  10. #10
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cifer za Dzepnu molniju

    Hmm, pa kuciste je od nekog ICW al malo sutra, gde jedino kuciste je celicno i valja necemu, resto je zaista... za pod cekic, ali da nadjem nekog da zavari i polira tesko, jako tesko, mislim da bi pre ja sam to naucio posto je bilo skoro nemoguce naci nekoga da na kuciste dzepnog sata zavari dva luga i gotovo nego celo ovo cimanje prepakivanja.
    Sa druge strane na kucistu su bas takvi srafovi i kada bi mogao da nadjem iste pusere bi skinuo i to bi bilo to, za krunicu znam i koju bi ali moram da narucim iz Ukrajine pa cu videti kad pare dozvole.

    Inace 3602 kalibar ima niski i visoki, ako sam dobro shvatio niski je stariji i to je lepsi kalibar, i on je lep sam po sebi da se stavi u kuciste sa providnom pozadinim, moje kuciste nema takvu pozadinu pa je svejedno.

    Cifer za Dzepnu molniju-_mg_7993.jpg

    Cifer za Dzepnu molniju-_mg_8015.jpg

    http://www.ussrwatch.net/image.php?type=P&id=17555

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •