Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 41
Like Tree91Likes

tema: Pomoc pri kupovini sata..

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Primer neprofesionalnosti. I ako većina ljudi ne zna šta u koji sat ide, koji mehanizam, itd. ipak nije u redu. Trebalo bi znati nešto o onome što prodaješ!
    Mišić M.

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Ma rekao bih da je u pitanju samo dobra, stara aljkavost... Skoro svuda u opisu, pise: MIYOTA. Onaj ko je unosio podatke je radio po inerciji..... (Mislim, ovo nikako nije opravdanje...)

    Ljudi koji nisu satomani i satofili, ne poznajuci marke satova, traze sigurnost u brendu. Rolex, Omega, Breitling za koji su, verovatno culi, im nisu dostupni, a: Armani, Cavalli, DKN, bla,bla... su prepoznatljivi brendovi i asocirani su sa kvalitetom (sto eventualni kvalitet odece pomenutih, nema nikakave veze sa satovima druga je prica), tako da novajlije bivaju zavedene (ne pricam napamet, ubedjivah nekoliko njih ).
    Seiko i Casio su im kao Q&Q.... Ono, sat za decu...Vecina bi mozda i pomalo da poseduje neki statusni simbol te im ti japanci ne "zavrsavaju posao"...

    Zato smo mi tu da razvejemo magle marketinga i izvedemo na pravi put

    Ja sam, pre nego sam dosao ovde, bio skeptican prema markama koje nose imena proizvodjaca konfekcije, ali sam mislio da su Fossil i Timex nekakvi super satovi. Casio i Citizen sam postovao ali sam mislio da oni uglavnom prave digitalce. Takodje sam mislio da mehanicki satovi kostaju kesu zlata.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Ma ja ih skroz razumem, ta Miyota pogoni devedeset posto konfekcijskih satova i fejkova, tako da je dosta ljudi po difoltu naviklo da je taj mehanizam u satu. Naravno, primetio sam da je ponekad na forumu moderno pljuvati Swatch (čiji sam poštovalac) a Citizen veličati (a oni su negde pandani u proizvodnji mehanizama), meni je lično gotivan Citizen, pogotovo mehanički, ali me malo nervira ta Kineska hiperprodukcija mehanizama....Naravno da treba biti objektivan, ovde je verovatno nemar u pitanju.
    Poslednja ispravka: vlajo (16.9.2012. u 22:33)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Ovaj Armani ispada duplo skuplji od Monstera i skuplji od Nighthawka.
    Ovakvu glupost i neprofesionalizam necu ni da komentarisem.
    Svasta!

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Armani samo peca na ime, i ništa više. Više se isplati kupiti no name sat koji ima isti mehanizam i izgleda isto toliko elegantno, ali nema potpis bilo kog italijanskog (ili nekog drugog zapadnog) dizajnera, koji sigurno i ne može da nabroji svaki proizvod koji se prodaje pod njegovim prezimenom. Suština je ono što je napisao Bezbi:

    Ukoliko volis modne satove i ukoliko ti se taj model bas svidja uzmi ga, ali veruj mi da ces ga nositi na ruci samo kao modni detalj jer ukratko receno - to nije kvalitetan sat i u njegovoj ceni 1/4 ucestvuje kvalitet a 3/4 je ime, sto znaci da za mnogo manje para mozes dobiti kvalitetan sat koji ce dugo raditi.
    Bolje je kupiti neki no name sat koji je dizajnirao neki Li Kung Fu, ali koji u sebi ima pristojan mehanizam, nego platiti više samo zato što ga potpisuje prodavac fancy gaća i potkošulja. Najbolje bi bilo da se prodavac gaća drži prodaje gaća, al' šta se može, tržište je tržište, svaka roba ima svog kupca i to je to.
    majstor98, anbeast and nwolfe like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Najbolje bi bilo da se prodavac gaća drži prodaje gaća, al' šta se može, ...
    upravo tako, ili, sto bi prost narod reko: ne supra crepidam sutor iudicaret, ali je odavno trend da se prodaje ime, a sporedno je na cemu je ispisano: na gacama, patikama, satovima, wc solji... na srecu, tu smo da prosvet(l)imo.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (17.9.2012. u 12:40)
    anbeast, Neša and Jasmin like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Neko jednostavno voli da mu piše "Armani", "Versace"...sličan sat može da nađe na kp za desetinu cene i manje.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Naravno da je tako, jer tržište postavlja uslove igre. S druge strane, mislim da je grehota ne razmotriti sledeće modele:

    Pomoc pri kupovini sata..-mtp-1192e-1a__06295_zoom.jpgPomoc pri kupovini sata..-mtp-1191a-2a.jpgPomoc pri kupovini sata..-sndc09__83308_zoom.jpgPomoc pri kupovini sata..-snn079p2.jpg
    Prva dva koštaju oko 50€, treći oko 100, a poslednji oko 140.

    Da se razumemo, nemam ja ništa protiv toga što neko drugi kupuje Armanijeve satove, već zdušno podržavam. Mislim da je to čak i veoma korisno za društvo i državu u celini, ma koja država to bila. Na taj način se puni budžet (PDV, carina i sl. u zavisnosti od tržišta), održava se zaposlenost (u ovom slučaju kineska i italijanska, kao i u zemlji prodaje) i privreda radi. Štaviše - što skuplje, to bolje iz navedenih razloga. Isto tako, još više podržavam kada neko kupi i sat od 10.000€, jer time je dao čak 2.000€ za dalje obrtanje.

    Da ne bude zabune, ovde se uopšte ne zezam. Potrošnja je korisna za svako društvo i ovo podržavam sa ekonomske strane. Kao ljubitelj satova, i dalje stojim iza tvrdnje da Armani treba da pravi gaće, a ekonomski podržavam da neko plati i 200€ za dotični deo odeće koji će na kraju dana biti napred žut, a pozadi braon.
    sima hrabri and anbeast like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #19
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    i dalje stojim iza tvrdnje da Armani treba da pravi gaće,
    Da li bi imao isti rezolutan stav da Armani krene putem Bulgarija, recimo, i ozbiljno se posveti horologiji?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini sata..

    Uh, ne znam kako da odgovorim, osim onom izrekom - da je baba muško, zvala bi se Duško
    jagos, anbeast and Jasmin like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Pomoc pri kupovini sata...
    By Markoc in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.9.2012., 16:29
  3. Pomoc pri kupovini sata
    By Ognjen Juice Magud in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.12.2011., 12:08
  4. Pomoc pri kupovini sata od 50e do 80 e
    By Ash21 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 3.10.2011., 22:51
  5. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •