Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree28Likes

tema: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.1.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Malo sam razocaran i cak sta vise mozda se i osecam prevrenim od strane proizvodjaca satova koji koriste ETA i druge mehanizme i naplacuju kao da je njihov mehanizam.Retko ko ima svoje mehanizme u svojim satovima tu mislim na satove do nekih 5-6000e.Vole bih da kupim sat koji ima i svoju licnost i ako kasni 10s. dnevno!Nasao sam jedan interesantan tekst koji me je jos vise ucvrstio u mojim razmisljanjima o kupovini buduceg sata.
    You grandfather’s Nautilus is a classic, cherish that. On to the Bell & Ross: They are good-looking watches and I know many people like them. However, they do something that is almost inexcusable in the eyes of the Watch Snob. Bell & Ross is a prime example of a company that is selling nothing more than a cool-looking case and a dynamite marketing plan. Every single one of its watches use nothing more than a stock, off-the-shelf ETA automatic movement, the same movement you can buy yourself for around $300. Yet, the price of the average Bell & Ross hovers around $4,500.

    You tell me: Are you OK paying that much money knowing how much the movement costs and that it’s not even its own? Hell, even its $163,000 Tourbillon Phantom watch uses a movement bought from somebody else.

    Watches are as much a craft as they are an accessory, and while I don’t find the looks of the Bell & Ross line to be tacky like your father, I do find everything else about them to be distasteful and utterly offensive. A watch is about the entire package, not just its appearance. Any large watch company not making its own movement is not making a watch at all; they’re just playing dress-up.
    Ko hoce da procita ceo tekst Watch Snob: The True Value Of Bell & Ross - AskMen
    Pazljivo sam ispratio dosta tema na forumu i mislim da ima clanova koji dele moje misljenje.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Uh, kako god da se bude razvijala tema, mislim da ćemo je završiti konstatacijama da svaka roba ima svog kupca i da je za sve kriva globalizacija
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    cone, evo ako želiš ok in-house i to pravi za "male pare", moj savet ti je: NOMOS Glashuette - Model Zürich Weltzeit prilično je ok, i ne košta 100 miliona, ne znam tačno koliko je ali mislim da je ispod 6000 evra koliko si napisao.
    anbeast likes this.

  4. #4
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Ehrmm, htedoh da se raspišem, no Neša je lepo zaključio raspravu pre nego je i počela. Moderatori - LOCK, gotova tema

    Ne´am koncentracije da pišem sad, ali zanimljiva tema bez obzira što već imamo zaključak
    Jasmin likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Nije lose imati ETA-ine mehanizme. Ima dijelova, urari je znaju popraviti itd. Predstavljaju standard s kojim se ostali usporedjuju.
    Ali placati 4-5 tisuca eura za sat sa 2824, 2892, 7750 ETA-om je malo teze za progutat.
    Iako ima izuzetaka.
    jagos and PedjaSD like this.

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Horologija je ogromna industrija i tu se svi bore za svoje mesto pod suncem u pokusaju da zarade.
    Posto su satovi luksuzna roba, (pri tom mislim na SVE preko najobicnijeg kvarcasa od 10 evra) i kako danas sluze pre kao izjava nekog zivotnog stila nego kao instrument za merenje vremena, tako se i reklamiraju i prodaju. Dakle, ne prodaju oni funkcionalnost nego projekciju odredjenog imidza. (To vazi i za proizvodjace modne odece, i za proizvodjace pica, cigareta, pa cak i automobila). SVI gledaju da nam "uvale" manje za vise, samo su neki alaviji od drugih. Zapravo, sami su jakim i odgovarajucim marketingom sebi omogucili datu poziciju. (da mogu da nam "otmu" pare) .
    Da se razumemo, 90% kupaca ne zanima sta je u njihovim satovima dok god marka i stil odgovaraju. Oni kupuju ime. Ja nikada ne bih dao par hiljada za sat sa 2824, pa makar se on zvao i Tudor Black Bay (njam, njam!) jer me niko nece ubediti (ustvari, otvoren sam za argumentaciju ali ne verujem da iko poseduje dovoljno jake argumente) da to vredi tih 3000 - 4000 dolara. Ne vidim gde su troškovi za razvoj neke nove tehnologije, ne vidim gde su troskovi razvoja mehanizma, ne vidim troskove nekih ultra-mega-giga materijala, ne vidim da je posebno limitirana serija (klasičan zakon ponude i potražnje kaže da ako je ponuda mala, a tražnja velika - cena ide gore, pa šta god da je u pitanju), dakle, kupujemo fantastičan izgled (sto ipak zavisi od posmatraca) i brend (mada je opet upitno kolika je snaga Tudor brenda). Da imam strasno mnogo para, verovatno bih udovoljio svojim nagonima i kupio Black Bay, ali bih bio svestan da sam ovca koju su upravo osisali. (znam, napisao sam gore nikada, ali nikada u slucaju da iole moram da razmisljam o novcu).
    Ono sto mi mozemo da uradimo je da "provalimo" proizvodjace koji hoce da nas oderu i svoj novac damo nekom "postenom".

    I da, neka kupuje ko sta voli, a za sve je kriva globalizacija
    Poslednja ispravka: anbeast (15.9.2012. u 15:42)
    vladas and zoran funduk like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Dobar marketing i design se placa. nekome to vredi vise para nego drugome..
    vladas likes this.

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Da, placa se, samo je pitanje: koliko? Mislim, za mene bar, mora biti nesto sustine iza forme da bih je progutao. Ne znam kakav da je dizajn, ako hoce da me "oderu" zbog njega, nacicu nesto stilski slicno ali sa "postenijom" cenom...
    Imas odlicne dizajne kod modnih satova. Placas samo i jedino - imidz (koji je stvoren marketingom).

    Omega,prostom odlukom borda direktora ide u cenovno visu kategoriju, a kladim se da ce kvalitet ostati isti. Ali, sa visom cenom postace jos vise statusni simbol....

  9. #9
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    Ja uopste ne razumem koja je razlika izmedju sata od recimo 150e,i sata od recimo 5000e.Naravno da je onaj skuplji bolji,ali to su nijanse u odnosu na dati novac,oba pokazuju prilicno tacno vreme i dugo traju.A to je najbitnije za jedan sat,a da zaboravio sam i u dizajnu nema neke razlike,iako ima razlike u materijalu i mahanizmu,ali opet.....Licno da imam 1.000.000.e,nikad za sat ne bi dao 5-6000 e.nema potrebe,ako me razumete,sto rece pokojna Mileva.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sat kao konfekcijska roba ili kao odelo kod krojaca

    pa ima razlike izmedju sata od 150 eura i 5000 eura.sto duze budes pratio i gledo satove sve lakse ces uvidjati te razlike.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •