Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree13Likes

tema: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Pozdrav svima,
    Posto sam diplomirao prije par dana a vec od samog upisa na fakultet sam "zazelio" da za diplomu dobijem jedan stvarno kvalitetan vrhunski sat. Ali sada mi treba savjet koji?

    Licno se razumijem malo vise u satove od obicnog korisnik ali ipak ne toliko u detalje kada su pitanju razlika izmedju proizvodjaca.
    Konkretno se ovdje ne radi o dvojbi izmedju kupovine Puma sata ili Swatch-a vec ciljam na satove (kako je to ovdje na forumu podjeljeno) iz kategorije Hi-end i Luksuznih satova.

    Nekoliko stvari koje bi mogle biti od pomoci prilikom savjetovanja su:
    1) Obavezno automatic
    2) Chronograph ili ne, nisam ni sam siguran. Ali to moze biti i sporedni kriterij
    3) Obavezno klasicni izgled kucista. Pod klasicnim izgledom mislim "okrugli" satovi. Nisam zainteresiran za kockaste, ovalne itd...
    4) Sto se tice velicine, mislim da je nesto kao Tag Heuerov Link ili Carera dobar primjer
    5) Kad su u pitanju komplikacije, takodjer nisam siguran. Ali kao i Chornograph nije toliko ni bitno ako se ostali kriteriji ispunjeni

    Za Hi-end satove sam siguran da budjet do nekih 3000 - 4000€ je sasvim ok, za luksuzne neci nista da pricam da se ne provalim (tipa da kazem hocu da uzmem BMW novi ali raspolazem sa nekih 2-3 hiljade eura ). Budjet je klizni i moze ici gore-dole tako da slobodno pisite prijedloge a ja cu onda za svaki konkretan slucaj probat procjeniti da li sam zainteresiran ili ne

    Da ne duzim dalje i pisem post od pola kilometra. Ovdje cu zavrsit a ako bude zainteresiranih za pomoci onda cemo u hodu utvrdjivati dodatne kriterije i stvari.

    Unaprijed hvala svima!

  2. #2
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom

    Predlog za manji budžet (pošto si naposao da može da ide i niže) bi bio neki Longines po tvom ukusu:

    L2.628.4.78.3 - The Longines Master Collection - Watchmaking Tradition - Watches - Longines Swiss Watchmakers since 1832

    Sledeći je Zenith Elite:

    Zenith Elite

    Onda recimo ovaj IWC:

    IWC Schaffhausen | Fine Timepieces From Switzerland | Collection | Pilot's Watches | Spitfire Mark XVI

    Pa Eterna Reveil:

    Eterna Reveil

    Onda Chopard Mille Miglia GMT Chrono:

    Chopard - Mille Miglia GMT Chrono 158992-3002

    To bi bili neki moji predlozi ...

    Pored navedenih pogledaj i satove Jeager LeCoultre i Glasshutte Original.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (30.9.2011. u 12:27) Razlog: spojene uzastopne poruke

  3. #3
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Hvala ti na odgovoru, bacio sam pogled na prijedloge i ima tu zanimljivih primjeraka.
    Ja sam isto malo u medjuvremenu razmisljao i nekako sam se ponovno zagrijao za Omegu i to konkretno za speedmaster pro.

    Kao sto sam rekao u prvom postu o satovima znam po nesto ali nista previse. Tako me interesuje kada je u pitanju Patek Philippe, a konkretno sat pod oznakom 5146 G na njihovoj web stranici. Kojim budjetom bi se trebalo raspolagati da se priusti jedan takav sat? Ovo pitam cisto informativno jer Patek-a inace cijenim ali ne znam puno o njemu... nije da je u uzem izboru za ovaj povod ali nekad u buducnosti ko zna

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    33420 dolara.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Hvala na informaciji

    E sad ne znam da li je bolje da otvorim novu temu ili da ovdje pitam....

    Znaci kao sto sam rekao u prethodnom postu, najverovatnije da cu uzeti omegu ali me samo malo brine rucno navijanje tog sata. Tj. moze li taj mehanizam izdrzati svakodnevnu upotrebu kroz duzi niz godina? Posto bi taj sat imao i nematerijalnu vrijednost za mene vrlo je vjerovatno da ce cijeli (barem moj) zivotni vijek biti poprilicno koristen.
    Ne brine mene tacnost tj. potreba da sat navijam svakih 2 dana (jer bih inace kupio digitalni sat) vec da li materijal to moze sve da podnese?

    Druga stvar koju bih volio pitati ovdje je ovo:
    Ako sam se odlucio za omegu i recimo Speedmaster model da li onda ici na "rucno navijanje" ili automatic? Takodjer me interesuje pojam co-axal (valjda sam dobro napisao). Sat sa tim mehanizom ili ne?

    Hvala i sorry ako smaram sa budalastinjama

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Jedini pravi Speedmaster je Speedmaster Professional. Dakle, navijač.

    Izabrao si najbolji model odličnog proizvođača. Sat koji ima priču i koji je izuzetno poštovan među WIS-ovcima i jedan od retkih hronografa koji je, po mom mišljenju, savršen u svakom pogledu.

    Ne brini se za kvalitet i trajnost mehanizma i sata, to je sat koji se prenosi iz generacije u generaciju. Izdržaće Speedy sve ako ga budeš redovno servisirao. Kada budeš u prilici, kupi jedan jeftiniji sat koji ćeš nositi u situacijama u kojima ne želiš previše da paziš na njega i to je to.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    ....
    Ne brini se za kvalitet i trajnost mehanizma i sata, to je sat koji se prenosi iz generacije u generaciju.
    ...
    E bas sam na umu i imao ovo gore podebljano... Upravo bih volio da taj sat mogu nasljediti moja djeca i eventualno unuci. Znam da je sada malo smijesno pricati o tome ali jednostavno volio bih tako jer takvi predmeti u svakom slucaju u takvim situacijama postaju neprocjenjivi.


    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Kada budeš u prilici, kupi jedan jeftiniji sat koji ćeš nositi u situacijama u kojima ne želiš previše da paziš na njega i to je to.
    Pozdrav
    Da u svakom slucaju se mislim da je to dobar prijedlog. Trenutno svakako imam Swatch Noir de Noir automatic koji mi je i pored relativno male vrijednosti u poredjenju sa Speedmasterom posebno prirastao srcu i mislim da ce posluziti upravo svrsi sporednog sata.

    U svakom slucaju hvala ti (ali i ostalim ucesnicima) na savjetima !

  8. #8
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Evo Omega je "legla"
    Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela-2011-10-17-19.46.55.jpg
    Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela-2011-10-17-19.47.19.jpg

    Eh samo mi jedna stvar nije skroz jasna iz uputstva tj. dvije stvari:
    1) Kako TACNO treba sat navijati. U uputstvu pise da se "krunica okrece prema naprijed dok se ne osjeti otpor...". Ja sam do sada dva puta navijao sat (jer je stao) i ali nisam osjetio niti jednom da se krunica teze okrece tj. taj otpor. E posto sam procitao ono podebljanim slovima da ako se pretjera sa navijanjem moze ostetiti mehanizam ja nisam smio dalje testirati hoce li se taj otpor ikad pojaviti tj. hocu li doci do toga da krunica dalje ne ide glat...

    Interesuje me vasi savjeti kako znaci efikasno i sigurno navijati sat. Npr svaki dan okrenuti X puta ili nesto slicno.

    2)Drugo pitanje se tice servisa. Nisam siguran tj. nisam zapamtio od uzbudjenja sta su mi rekli u prodavnic nakon koliko vremena bi bilo pozenjo poslati sat na podmazivanje itd...
    vladas, jagos, sima hrabri and 4 others like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    Čestitke na odličnom satu, napravio si zaista jako dobar izbor. Neka te služi dugo i da ga u zdravlju nosiš.

    Sve zavisi od mehanizma do mehanizma ali mislim da će ti trebati između 40 i 50 okretaja krunicom da bi mehanizam navio u potpunosti. Samo ti to navijaj dok ne naviješ oprugu u potpunosti. Veruj mi, osetićeš otpor i nećeš više moći da navijaš mehanizam odnosno da okrećeš krunicu, čak ni uz malo jaču silu.

    Preporuka je da se satovi servisiraju na svakih 4-5 godina a možda ne bi bilo loše da prvi servis odradiš malo ranije, recimo posle druge ili treće godine nošenja.

    Uzgred, nemoj da štediš fotoaparat. Napravi još koju fotografiju.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru proizvodjaca i modela

    JosMalo svaka cast stvarno si napravio pravi izbor.ovo je sat za sva vremana.u zdravlju da ga nosis.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sat do 200 evra - POMOC u izboru
    By vitez koja in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 9.10.2011., 14:36
  2. Pomoc pri izboru sata do 200e
    By Radovan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.3.2011., 8:04
  3. Pomoc pri pronalazenju odredjenog modela/dizajna..
    By Boris Lozac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.7.2010., 20:04
  4. Pomoc pri izboru
    By sergio_bg in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 9:12
  5. Pomoc pri izboru sata
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 18:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •