Strana 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 140
Like Tree99Likes

tema: Pomoć oko kupovine

  1. #71
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Odlicno, sada koliko sam shvatio ako me vec greje ljubav da pronadjem i kupim taj sat treba jednostavno da budem svestan da je uzaludno preplacivati ga nego jednostavno naci neki jeftiniji primerak koji radi. Jer ovo sta se s njima desava nije normalno. Satovi po netu 400-500-600-700€, na Chrono Portugalac prodaje za 1450€. Uzas


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #72
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Jos jedan zanimljiv sat za razmisljanje
    Yema Flygraf sa calibrom 2000







    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zagor and don Alberto like this.

  3. #73
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7473
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Tebe baš drma satitis. I tačno mogu da se vide faze kroz koje je većina nas prošla

    Squale, Sinn, Strela, Yema,...

    Da ne pominjem Hamilton i tako te

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bnovica and BucaJr. like this.

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat Petao kaže: Pregled poruke
    ma to nije sat za 500 evra, za taj novac mozes uzeti sat sa 7750 mehanizmom i to skoro da biras koji ces, dobro legendarni modeli su vise ali ne mnogo vise, po meni mozda najlegendarniji sat i prvi sat sa 7750 Orfina Porsche Design je oko 1000 evra, ref 7750 i to je maksimum

    a za ove sa 3133 mehanizmom, po meni to su satovi maksimalne cene od 200 evra i zaista ih se mogu naci za taj novac, mislim pre svega na Sturmanskie modele i to one najbolje, ne na neke bezvezne modele


    inace lepo imati u kolekciji ali treba bti realan, ovi u celiku sastavljani kasnije su ko zna kakvog porekla i takoreci nisu Poljotovi, a stari su od mesinga i nisu bas za stalno nosenje jer se ljuste
    E to sam hteo da cujem. Glas razuma

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

  5. #75
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Tebe baš drma satitis. I tačno mogu da se vide faze kroz koje je većina nas prošla

    Squale, Sinn, Strela, Yema,...

    Da ne pominjem Hamilton i tako te

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Mnogo mi se satova svidja, al retko da hocu bas taj da kupim. Da sam kuci verovatno da bih zeleo da ga vidim uzivo, stavim na ruku, pogledaj kako to izgleda iz svih uglova. Ovo ovako kad nemam pristup samo me lupa po glavi i po dzepu. Lakse bi mi bilo da sam kuci. Evo recimo ja sam bio lud za Pan Europ dok ga nisam video uzivo, sad ce neko glavu da mi skine al meni nije legao. Kao ni vecina njihovih modela. Dok mi se Traveller uvek dopadao. Od mnogo mnogo satova sam odustao ksd sam video uzivo. Zato je Aqua Terra bila ljubav na prvi pogled. Moonwatch mi se nije nikako svidjao dok ga nisam stavio na ruku. Tad je to bilo to.
    Zato bih voleo da sam kuci, pa da se vidimo, druzimo, pogledamo malo satove, vidimo uzivo neke lepe modele. Suzimo pretragu za licnu kolekciju. Ovako ja imam na Chrono24 i KP preko 200 sacuvanih oglasa koje pratim. A realno pitanje dal bih jedan odlucio da uzmem kad bih video uzivo

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

  6. #76
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Meni sutra stiže: G Shock, Orient i Seiko !!!

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока
    eee likes this.

  7. #77
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat Petao kaže: Pregled poruke
    ma ko to jos kupuje kakav crni pan europ, pa svim dilerima takvi satovi stoje po nekoliko godina u izlogu, cak sam osvedocio da longinesi stoje ovlascenim distributerima neprodati i po 5 godina u izlogu

    nakon godina u ovome mogu reci da od novih satova tesko da i 1 posto vredi imati u kolekciji i dati novac, a od vintage dosta vise ali i tu samo mamipare iskacu, tu bih se ogranicio na jedno 5 posto od svih modela ikad napravljenih ali to su bukvalno modeli nad modelima

    inace vrlo je upitno i od tih novih koliko njih su kopije, rolexi, tag heueri, longinesi, seiko ovi novi, garantujem da je 90 posto replike su, falsifikuju se fiskalni racuni, kese, ubacuju originalni mehanizmi i slicno, poznati sajtovi prodaju seiko replike i seiko druge i trece klase, seiko nov model samo kod ovlascenog dilera bih smeo da kupim

    turski rolex submariner ima rolex mehanizam koji ne moze ni ovlasceni servis vise da oceni da li je replika, a kosta 1000 evra, kako je onda original 15 puta skuplji?
    Evo u Bomar Promenadi stoji Pan Europ od otvaranja, nikad nije prodat. Cak stoji i akcijska cena

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
    don Alberto likes this.

  8. #78
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Dakle, ja sam početnik u svetu satova. Ne znam mnogo odnosno vrlo malo znam. Slažem se za nove satove što ste rekli. U vintage se ne razumem smatram da treba biti stručnjak. Ja kupujem satove novije proizvodnje ali polovne. Na KP. Sa jednim likom imam zaista dobru saradnju. Prekosutra mi od njega stižu dva sata, ukupno od njega ću imati četiri sata. A još od dva lika sa KP sam kupio.

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока

  9. #79
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Milane,

    Taj tvoj dar, da svaku debatu svedeš na nivo i kvalitet šankerske priče je zaista neprikosnoven. I to ne one obične šankerske žvake, nego one nakon sedamnaeste runde. Obično borci za džihad u ruci drže knjigu ili mač a ti prevrnutu čašu. Šteta.

    Kada je 2011 godine Hamilton Pan Europ Chrono, povodom 40 godišnjice originalnog modela bio reizdan, limitirana količina u 1971 primeraka je bilo rasprodana u 14 dana nakon najave na Baselworldu. 90 % posto te serije nije nikad došlo u prodavnice a onih 10 % samo privremeno u nekoliko većih salona u SAD, da bi se mogli videti uživo. Za Hamilton, koji je tada na godišnjem nivou prodavao oko 110.000 satova, količina od 1978 komada nikako nije bila zanemariva.
    Koliki je "neuspeh" te serije govori činjenica, da se hronograf u crnoj i srebrnoj kombinaciji pravio sledećih 8 godina a day-date verzija od 2014 do 2020 godine. To što se nađe još neki primerak, koji stoji u izlozima ne znači, da se slabo prodavao. Ima puno poznatijih modela renomiranih brendova, koji se ne prodaju do zadnjeg komada. Kada se za nekoliko godina bude ponegde našao usamljeni primerak današnjeg hronografa Intramatic Panda, koji se već dve godine odlično prodaje, ti ćeš tvrditi da to niko ne kupuje. Bože dragi, šta sve ovde čovek ne može pročitati.

    "Kampmannovi" satovi se ništa više ne kvare, kao i original Poljoti. Iako je 3133 po svom DNK Valjoux 7733, to ne znači, da je istog kvaliteta. Jedno je arhitektura mehanizma a drugo njegov fizički performans odnosno struktura materijala i kvalitet izrade. Poljot je u '80 godinama ušao u veliku krizu i time se kvalitet izrade znatno smanjio. Od pozlate, koja se smanjila sa 20 na 4 mikrona, do kvalitete materijala, stepena obrade mehanizama i tako dalje. Najbolji Okeani i Sturmanskie su bili pravljeni u kratkom periodu od 1976 do 1982 godine a te je nemoguće dobiti na tržištu, jer nisu bili namenjeni komercijalnoj prodaji. Kada uporediš Volmaxov mehanizam i Poljotov 3133 iz kasnih osamdesetih ili 2000 godine, vidi se da je stepen finiširanja jednak. Znam, da znaš, da finiširanje ne znači ukrašavanje mehanizma, pa me čudi, da pišeš koještarije po forumu. Nije jednako, kada je stepen poliranja zupčanika različit, jer oni koji su slabije polirani prilikom eksplotacije prave veće trenje, zbog robusnije površine nastaje više mikročestica, koje se zavlače u mehanizam i utiču na preciznost i dužinu kvalitetnog rada. Vrhunsko poliranje utiče i na stepen korozivnosti površine, koje može biti oku nevidljivo ali isto utiče na performans rada. Npr. zato uvek ističem i kolegama preporučujem, da se odlučuju za top i hronometar verziju mehanizama, jer se ne radi samo o različitom kvlaitetu materijala u spirali, glavnoj oprugi i antišok sistemu nego i stepenu finiširanja odnosno završne obrade mehanizama - pre svega poliranja i (ako im je u mogućnosti kupovine), angliranja. Elabore ETA 2824 i Top i COSC ETA 2824, Elabore 2892-A2 vs COSC ETA 2892-A2, Elabore 7750 vs COSC 7750 su sasvim različite priče i zbog toga je takva razlika u ceni satova sa različitim gradacijama. Zbog toga većina novih entry Seika, Orienta i Citizena prilikom sobnog merenja rade u hronometar granicama, a priča nakon određenog doba dobija sasvim drugu sliku, jer su to mehanizmi, koji su rezultat nikakve završne obrade mehanizama, poliranje je osnovno, površine su hrapave i sve rezultira u poznatom -45 +35 tandemu.
    Znam da znaš o čemu pričam, pa zato jednostavno napravi uporedbu čuvenog Omega 321 kalibra (odnosno Lemania 2310) sa verzijom, koja se našla u Vacheron Constantinu kao VC 1142 ili Patek Philippu kao CH 27-70. Šta znači normalan stepen finiširanja, a šta znači, kada ga u ruke dobije Haute Hologerie razred.
    bnovica, BucaJr. and Zorg like this.

  10. #80
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Boga mi kad dodjem morace da se povede debata uz pivo i cevape


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    eee likes this.

Strana 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •