Strana 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 140
Like Tree99Likes

tema: Pomoć oko kupovine

  1. #31
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Da, ovaj plavi sa linka iznad. Neobičan je

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Taj plavi ću dobiti za 70€

    Samo taj plavi nije Citizen

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: eee (15.8.2021. u 21:01)

  2. #32
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Meni je najneobicnije, da ne kazem smesno, sto tacnost navode kao +/- 1 sekunda u milion godina

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #33
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Ja sam stvarno početnik. Ali koliko sam shvatio ovo je radio controled. Valjda je zato ta tačnost. Jel može neko da kaže nešto više o tom mehanizmu?

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: eee (15.8.2021. u 21:01)

  4. #34
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.651
    Lajkovi
    7478
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat drjugovic kaže: Pregled poruke
    Samo taj plavi nije Citizen

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока
    Da, sad vidim, moja greška

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  5. #35
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Jeste, prima signal preko radio talasa, ali to nije nuzno garancija za tacnost, a ovo sa milion godina je bas neozbiljno, ko jos pise takve stvari u specifikacijama.
    Nema sta posebno da se kaze o mehanizmu, kao ni o samom satu. Jeste neobican, ali ja ga licno ne bih nikad ni pogledao.
    Moj savet bi bio da ne tracis pare i gomilas jeftine krseve (sorry, ali iz najbolje namere), nego ustedi jedno par stotina € i pocasti se necim kvalitetnim, sto ce ti ostati duze vreme.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  6. #36
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Da li dobro radim što dajem Citizen za Festinu uz doplatu? To radim zato što sam kupio drugi Citizen po meni mnogo lepši. Evo slika novog Citizen koga ću zadržati.

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока

  7. #37
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Citat Al_Capone kaže: Pregled poruke
    Jeste, prima signal preko radio talasa, ali to nije nuzno garancija za tacnost, a ovo sa milion godina je bas neozbiljno, ko jos pise takve stvari u specifikacijama.
    Nema sta posebno da se kaze o mehanizmu, kao ni o samom satu. Jeste neobican, ali ja ga licno ne bih nikad ni pogledao.
    Moj savet bi bio da ne tracis pare i gomilas jeftine krseve (sorry, ali iz najbolje namere), nego ustedi jedno par stotina € i pocasti se necim kvalitetnim, sto ce ti ostati duze vreme.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ako sam dobro shvatio, ovo ne vredi 70€? Nije kasno da otkažem kupovinu. Vi ste stručnjaci poslušaću vas. Kažete da je krš?

    Послато са SM-G780G помоћу Тапатока

  8. #38
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13
    Poslednja ispravka: drjugovic (15.8.2021. u 21:55)

  9. #39
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    Pojam vrednosti je jedna jako relativna stvar u svetu satova. Da li taj sat vredi 70€, zavisi od toga da li si ti spreman dati te pare za njega. Ja licno nisam. To ne znaci nuzno da je sam sat krs, ali svako ima svoj ukus i ceni razlicite stvari. Nisam licno nikad drzao Ett sat u ruci, ali mi je sasvim dovoljno to sto sam procitao na njihovom sajtu. Rec je o jednoj relativno anonimnoj firmi iz Nemacke, koja je orijentisana ekologiji i ko zna sta trpaju u svoje proizvode. Mene u startu odbija ta preciznost iz opisa od +/- 1 sek u milion godina. Tako nesto ne moze Bog da ti garantuje.
    Ali opet cu napomenuti, stvar je licne prirode. Mozda tebi ovo nista ne znaci i sat ti se jako dopada, zbog ovoga ili onoga. Tvoje su pare, tvoja odluka. Ja bih iskreno na tvom mestu malo pricekao i stedeo za neki dobar mehanicki sat.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    drjugovic likes this.

  10. #40
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine

    ETT Solar radio controlled watches

    With ETT radio solar watches, the light enters the watch through the transparent dial. Both natural and artificial light is converted into electricity by a silicon solar cell. This current is stored in a rechargeable microcell, which serves the watch as an energy store. The daily reception of the radio signal is ensured by a miniature radio receiver. This ensures the highest level of accuracy. Of course, the summer and winter time as well as the calendar are changed automatically. The clock is driven by a modern quartz movement. The accuracy of ETT radio-controlled solar clocks, such as the Solar Drive Radio, is radio-controlled even over a very long period of time (+/- 1 second / 1 million years). The watches have a dark power reserve of up to 6 months. You thus enjoy complete independence. The energy stores are fed by the sun. The time setting takes place fully automatically by radio signal. In addition, ETT radio solar clocks are extremely energy-saving. If the watch is left in the dark for a longer period of time, the function switches off (sleep function) in order to save energy. As soon as the watch comes to light again, the search for the radio signal begins and it adjusts itself automatically after reception.

    Sat radi do ponoći kad se isključuje. Onda ga treba uključiti i on se automatski radio poveže i podesi sve parametre i počne da radi ponovo do ponoći. Dakle, oni ne tvrde da sat kasni/žuri jednu sekundu na milion godina, u smislu da sat radi milion godina bez prekida pa kasni/žuri toliko. Radi dan po dan. Oni tvrde da je kvalitet takav da kada tako radi dan po dan milion godina tada sat gubi preciznost jednu sekundu. Ja sam tako shvatio, ako grešim ispravite me.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •