Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 54
Like Tree56Likes

tema: Pomoć oko izbora sata...

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    ^ verovatno i malo više od 200 €

    Nije baš jedina razlika u markerima, tj "ajkulinim zubima". Novi monster ima drugačiji mehanizam od starog, sada imaš mogućnost ručnog navijanja sata, pored funkcije automatskog, a i imaš veći izbor modela, što se meni jako dopada. Nisu ostali na samo dve verzije, kao kod starog...
    ima više verzija al mene interesuje isključivo crni, ostali šareniš me ne zanima ;-)
    znači onda je najbolji izbor sačekati da se u sense pojavi crni noviji monster pa to uzeti, jel?
    pretpostavljam da je njegov noviji mehanizam bolji i od franken monstera.
    ovaj forum je čudo, najviše sam se bio zagrejao za baby monster al me očas posla ubediste da više i ne razmišljam o njemu :-DDDDD
    bokanegra likes this.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    I ja bi ti preporucio da sacekas novog, monstera. Taj mehanizam 4r36 je odlican, pisalo se o njemu na forumu, pa procitaj, to ce te jos vise ubediti

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Onda da čekam novog :-D
    ne isplati se poručivati seiko preko neta osim možda onog franken monstera ali ga je teško nabaviti a i koliko vidim niste oduševljeni njime...

  4. #14
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    jel moze neko da mi kaze o cemu jse ovde radi jos osim cene izmedju ova dva SEIKA ???
    Seiko SKX007J2
    Seiko SKX007K2
    Po meni, laiku za automatike, su isti, ali cena se razlikuje, pa sam hteo da pitam sve upucene clanove o cemu je rec?? Hvala unapred!

    I jos jedno pitanje.
    jel ovo taj novi MONSTER????
    Seiko SRP307J1 BLACK MONSTER II
    Poslednja ispravka: RUS (5.9.2013. u 7:04) Razlog: Spojene poruke

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Odgovor na prvo pitanje , nema tehničke razlike. Na ovom linku pročitaj malo detaljnije Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005 .

    Jeste to je jedan od novih Monstera .
    vladas and bokanegra like this.

  6. #16
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat bokanegra kaže: Pregled poruke
    jel moze neko da mi kaze o cemu jse ovde radi jos osim cene izmedju ova dva SEIKA ???
    Seiko SKX007J2
    Seiko SKX007K2
    Po meni, laiku za automatike, su isti, ali cena se razlikuje, pa sam hteo da pitam sve upucene clanove o cemu je rec?? Hvala unapred!
    prvi je sklapan u Japanu,a drugi u Kini!
    bokanegra likes this.

  7. #17
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    prvi je sklapan u Japanu,a drugi u Kini!


    Zapravo se oba sklapaju u Kini, a razlikuju se kanali preko kojih se satovi distribuiraju.
    Satovi su identicni, sto su iz Seika potvrdili.
    Poslednja ispravka: RUS (5.9.2013. u 7:17)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #18
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    hvala puno na odgovorima!

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Druže ja sam isto pre par meseci pitao za te modele (što se vidi u mom postu) i hteo da ih uzmem ali srećom nisam. Srećom ne zato što su to loši satovi ili lošeg kvaliteta, mehanizma, nedugotrajni i slično već baš naprotiv, to je Seiko, jako dobar brend, pouzdan, kvalitetan, dugotrajan, dobre izrade i sve što ide uz to ali ima jednu manu a to je da to nije sat koji može da te kupi na prvi pogled. Par puta sam išao po radnjama i probao, razmišljao i premišljao, to su satovi gde je estetika ne baš tako sjajno urađena, jeste on funkcionalan, izdržljiv i sve to al meni treba i onaj neki WOW efekat kad ga vidim da bih ga kupio a to nisam imao. Pritom cena za novog monstera od 30-ak hiljada din je po mom skromnom mišljenju prevelika....zakačićeš jednom malo jače taj sat i ostaće ogrebotina na staklu jer nije safirno i šta si onda uradio. Moje mišljenje je da su to radni satovi za ljude koji hoće pouzdanost, ne baš preterano lep izgled, dugovečnost i što je najbitnije da sa popravkama prođu što jeftinije i da zna svaki časovničar da ih odradi. Onda sam odlučio da sačekam par meseci, uštekam još novca i na kraju sam kupio nov longines hydroconquest automatic 41mm nov u bomaru i oduševljen sam satom jer ima sve što meni treba i pritom me kupuje izgledom!
    p.s.: i dalje stojim pri tome da su to odlični satovi i ljudi sa foruma ti ih sa punim pravom predlažu ali da je to baš sve tako onda bi svako od "nas" kupio seika i gotovo, niko ne bi jurio i balavio da nabavi neki zenith, omegu, rolexa, iwc i slično....a vidiš da svi to rade pa sam izvuci zaključak.
    uglavnom koliko novca toliko i muzike, moj ti je savet da prištediš još i kupiš nešto skuplje sa safirnim staklom, pouzdanim eta mehanizmom, dobrim imenom i tim WOW efektom koji ostavlja na tebe.
    Izvinjavam se zbog malo dužeg posta, nadam se da sam ti pomogao.
    pozdrav, shade
    HADzI DALIBOR and GIvan like this.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Ima ovo logike.
    Ja sam uvijek za bolji(skuplji) sat ili za onaj koji se kupcu baš sviđa(naravno,ukoliko to džep dozvoljava).
    bokanegra likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •