Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 39
Like Tree80Likes

tema: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Serb druže svaka čast na tekstu i fotografijama... Seiko sad baš ima dosta lepih modela u tom cenovnom rangu i ja sam se jako teško i dugo odlučivao koji da uzmem. Što se tiče "Made in Japan" natpisa imaš moju podršku, ja recimo imam neki neopisiv iracionalan osećaj da je Seiko sa tom oznakom potpun... A za preciznost bez regulacije te serije mehanizama sve pohvale moj 4r37 je na +2s/-4s se ustalio posle dva meseca nošenja... A slična odstupanja je imao Srp127... Još jednom
    Serb likes this.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Bravo Serb.Svaki tvoj tekst me odusevi.Odlicne slike,odlican review.Kozni kais mu mnogo dobro lezi.
    Serb likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Jedan od (naj)lepsih 5-ica koje sam video...odlicno mu je legao kais...jako lep sat!
    Serb likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Hvala Ni meni nije jasno sto sve odrade perfektno a narukvicu odrade tako slabo

    @Tiho Slobodno , napisi demant i daj link, valja da se razjasne neke stvari, o kojima imamo pogresne informacije
    Poslednja ispravka: Serb (11.1.2013. u 12:36)
    vladas likes this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Ukratko, problem je nastao posto razne drzave imaju razlicite zakone kako se odredjuje poreklo robe. Satovi za USA (mislim i Japan) moraju da imaju oznacenu pravu zemlju proizvodnje. Tako sam vidjao Monstere za USA pa cak i JDM Monstere sa natpisom "Made in Malaysia". Za neka trzista zemlja proizvodnje nije obavezna a to su K modeli koje obicno srecemo kod nas - ne pise nista. Za neka trzista je izgleda dovoljna oznaka zemlje odakle je proizvodjac. To su svi J modeli koje sam video i oni se prepoznaju i po tome sto im je jezik za dan arapski (uz standardni engleski). Lepo je videti Made in Japan na satu (ali samo ako su i dani na japanskom ). Prodavci to koriste da malo podignu cenu ali niko od njih ne pominje zemlju proizvodnje. Moguce je da neke drzave traze i druge oznake, recimo broj rubina itd.

    Inace ta diskusija se vodila i na WUS-u i ovde sa istim zakljuckom a evo manje-vise zvanicnog odgovora Seika koji ovo potvrdjuje:
    In answer to the question, "What are the differences between SKX007J and SKX007K?," Seiko Japan said: "The watch ref.#SKX007J and SKX007K are completely same watch model. The shipping route is slightly different. We are not able to inform you of the details" (email from Seiko Japan Service Group, 10/28/02). (na Svet Satova ga je preneo clan sremac022 pre oko godinu dana).
    Poslednja ispravka: tiha (11.1.2013. u 13:40)
    RUS, vladas, 23jewels and 3 others like this.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    K sam stavio zato sto se kod nas oni pojavljuju Poenta price, koliko sam shvatio je da mogu da imaju oznaku J, a da nisu proizvedeni bas u japanu? I obrnuto da imaju npr oznaku K a da su proizvedeni u Japanu? Hvala tiho za info, nisam znao za ovo , ne bezim ja od novog znanja , pa cak iako napravim gresku
    vladas likes this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Da, ali to su uglavnom sve jeftiniji modeli sa jeftinijim mehanizmima za koje su male sanse da se proizvode u Japanu - to je odavno izmesteno u zemlje gde je jeftina radna snaga. Mozda eventualno prve serije dok se ne popeglaju bube u proizvodnom procesu. Cak i srednja klasa kao npr. Alpinist ima delova na kojima pise Made in China a sat se ipak vodi kao Made in Japan (prakticno ista prica kao i sa Svajcarcima).
    vladas and Serb like this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Ovaj moj je 100 posto Japanac , cak jedno vreme se nije prodavao van japana, sad ne znam Ako ti nije tesko posalji mi linkove o ovoj problematici na pp

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Prelazem da moderatori ove K/J postove prebace u posebnu temu ili mozda sticky da ne kvarimo coveku opis sata.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Opis - Seiko 5 Sport Ref: SARZ005

    Serb moram da pohvalim odlican tekst o zaista sjajnom satu!

    No - jos vise moram da pohvalim i tebe i tihu za izvanredno kulturnu komunikaciju. Nije cest slucaj da neko iznese tvrdnju i da iza toga ovako trezveno reaguje i prihvati mogucnost da nije u pravu a i da ovako stalozeno i argumentovano budu izneti i kontra-argumenti. Svaka cast momci !
    EDIT: I tiha je sasvim u pravu sto se tice ove konstatacije oko K i J verzija.


    Sto se tice tihinog predloga - mislim da vasi postovi ne moraju da budu sklonjeni (doprinose razjasnjenju originalne tvrdnje) ali bi bilo jako dobro i mod tim ce organizovati da se u podforumu za japanske satove napravi lepljiva tema sa pitanjem K vs. J kako bismo izbegli cesta ponavljanja istih pitanja.
    Poslednja ispravka: vladas (11.1.2013. u 15:29)
    sima hrabri and Serb like this.
    No time to lose

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •