Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree5Likes

tema: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

  1. #1
    Novi član
    Član od
    26.8.2013.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Poštovani ljubitelji satova,

    Prvo želim da se zahvalim svima Vama koji ste svojim učešćem doprineli stvaranju ovog fantastičnog i u pogledu informacija vrlo iscrpnog mesta, koje u poslednjih nekoliko dana predstavlja pravo otkrovenje za mene.


    Prvo nosim se mišlju da li da za 200 i kusur evra uzmem jedan dobar i kvalitetan sat ili 2 ili 3 solidna sata...
    Trenutno sam bliži ovoj drugoj opciji i u tom pogledu bih voleo da mi date vaš sud o ovih nekoliko modela (naravno, ne znači da je opcija sa kupovinom jednog sata potpuno odbačena).

    1. Casio - jeftini, sigurni, ništa ekstravagantno

    Casio BEM-505L-1A

    Casio BEM-505L-7A

    Casio EF-129D-1A

    Casio Beside BEM-506GL-1A CHRONOGRAPH - ovo je sa nekog bugarskog sajta, nisam siguran ima li ovog modela kod nas, ali je vrlo efektan vizuelno

    2. Citizen - neki od ovih jeftinijih modela, čini mi se da oni nisu eco - drive, ali je kvalitet na mestu

    Citizen BH1240-57E

    Citizen AN7020-57E

    3. Seiko - nekoliko baš jeftinih automatika, nisu baš rolex, ali ipak to automatik zvuči prefinjenije od onog odvratnog "QUARZ"

    Seiko SSB059P1

    Seiko SNK375K1

    Seiko SNX809K

    Seiko SNXF07K

    4. Sector

    BPM Satovi & Nakit. Sector muški satovi-3271689025 - možete predložiti još neki sektor, oni su lepi, elegantni i kvalitetni

    5. Ja znam da ove "modne" marke nisu previše popularne kod znalaca, ali naiđoh na jednu (čini mi se) sjajnu akciju gde za relativno male pare (100e) mogu uzeti ovaj sat:

    BPM Satovi & Nakit. Classic Watch Watch - svestan sam da nije neki bog zna kakav kvalitet, ali budimo realni, u tom cenovnom rangu ne može se dobiti nešto mnogo preko mijota mehanizama, koje (koliko znam) stavlja i armani, a priznaćete da je dizajn onako - italijanski , a i da to Emporio Armani lepše zvuči od Casio ili Seiko


    Neću mnogo dalje dužiti, dajte vaš sud i hvala.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Armani moze da zvuci lepo samo ako vozis porse i nosis njihovo odelo.

    Mislim da je od Casia, Citizena i Seika sve ovo sto si naveo ok, tako da kombinuj sta ti najvise odgovara.

    Ja bih iskreno napravio kombinaciju izmedju jednog od ova dva Citizen AN7020-57E Seiko SSB059P1 i bilo kog automatskog Seika, tako da imas jedan dobar kvarc i jedan dobar automatik.

    Dobro dosao na forum!
    zoran funduk likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    @buldožer

    da li si cuo za orient satove, pogledaj i njih, model mako, ja koliko sam dugo na forumu, tek sam pre desetak dana provalio za taj sat, mnogo lep i dobar sat, ne zna bas puno ljudi za njih, ne pripadaju mejnstrimu
    zoran funduk likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    26.8.2013.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Citat RUS. kaže: Pregled poruke
    Armani moze da zvuci lepo samo ako vozis porse i nosis njihovo odelo.
    Pa dobro, imam jedno njihovo odelo, nije da vozim Porše, ali ipak svi mi ponekad volimo da osetimo malo te ekstavagance, ipak su satovi pre svega muški nakit

    Citat RUS. kaže: Pregled poruke
    Mislim da je od Casia, Citizena i Seika sve ovo sto si naveo ok, tako da kombinuj sta ti najvise odgovara.

    Ja bih iskreno napravio kombinaciju izmedju jednog od ova dva Citizen AN7020-57E Seiko SSB059P1 i bilo kog automatskog Seika, tako da imas jedan dobar kvarc i jedan dobar automatik.

    Dobro dosao na forum!
    Citizen je i meni zapao za oko, mada sam malo sumnjičav zbog cene, obično su njihovi satovi ipak skuplji, ovaj nije eco drive (?!), a ne bih baš da uzmem sat koji će posle mesec dana biti izgreban. Kakva su iskustva po pitanju seikovog mehanizma, s obzirom da je automatik i koliko "maši" vreme, odnosno koliko često treba da se šteluje ?

    Hvala na dobrodošlici i dobrim savetima

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Pa kvarc baš i nije toliko "odvratan"... Seiko SSB059P1 nije automatik za razliku od ovih ostalih Seikovih modela koje si naveo. Možda da za početak uzmeš jedan model, pa kasnije kad vidiš šta i kako ti se sviđa pa pazariš još nešto. Za 200€ ima finih Seiko, Citizen, i Casio kvarcnih modela, dok u tom cenovnom rangu od automatika uglavnom Seiko ili Orient koji je Milan već pomenuo, na tebi je izbor.
    Ipak što se tiče automatika u tom cenovnom rangu realno moraš biti spreman na dnevno odsutapanje mehanizma od -35 do +45 sekundi. Naravno to je u praksi mnogo manje, zavisno od modela i samog mehanizma...
    Sad kad sve presabereš, i vidiš gde si, ti odluči.
    Pozdrav.
    Poslednja ispravka: Misic M. (28.8.2013. u 0:52)
    aco pg likes this.
    Mišić M.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Citat RUS. kaže: Pregled poruke
    Armani moze da zvuci lepo samo ako vozis porse i nosis njihovo odelo.
    Potpisujem.
    Misic M. likes this.

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Meni se od svih najvise Sector svidja. A Armani satovi - mislim da ces ovde tesko naci istomisljenika. Ma koliko se ti dobro osecao u njihovom odelu, sat je druga prica. Nije bas da je Armani cuvena casovnicarska firma...

  8. #8
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Dobrodošao na forum!
    Ja bih se ipak prije odlučio za jedan kvalitetniji nego za više manje kvalitetnih. Složio bih se sa Milanom Milanovićem da pogledaš i Orijent ( ne samo mako ), oni su brend koji je pod Seikom i jako su kvalitetni tj., pružaju mnogo za relativno malo uloženog novca. Ja bih ti preporučio da odustaneš od modnih satova ( iako i ja imam jedan armani mada je sa ETA mehanizmom). Pogledaj Casio edifice i Citizen eco drive satove nema greške.
    Na osnovu ovoga što si predstavio zaključujem da malo više preferiraš satove da tako kažem pravougaonog oblika.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    26.8.2013.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    @buldožer

    da li si cuo za orient satove, pogledaj i njih, model mako, ja koliko sam dugo na forumu, tek sam pre desetak dana provalio za taj sat, mnogo lep i dobar sat, ne zna bas puno ljudi za njih, ne pripadaju mejnstrimu
    Hvala na, po onome što vidim, odličnom predlogu, samo nmg baš da pronađem neki naš sajt sa dosta njihovih satova, a nisam baš siguran da li želim da se kockam sa stranim sajtovima.

    Citat Misic M. kaže: Pregled poruke
    Pa kvarc baš i nije toliko "odvratan"... Seiko SSB059P1 nije automatik za razliku od ovih ostalih Seikovih modela koje si naveo. Možda da za početak uzmeš jedan model, pa kasnije kad vidiš šta i kako ti se sviđa pa pazariš još nešto. Za 200€ ima finih Seiko, Citizen, i Casio kvarcnih modela, dok u tom cenovnom rangu od automatika uglavnom Seiko ili Orient koji je Milan već pomenuo, na tebi je izbor.
    Ipak što se tiče automatika u tom cenovnom rangu realno moraš biti spreman na dnevno odsutapanje mehanizma od -35 do +45 sekundi. Naravno to je u praksi mnogo manje, zavisno od modela i samog mehanizma...
    Sad kad sve presabereš, i vidiš gde si, ti odluči.
    Pozdrav.
    Da, da, video sam da sam ovaj sat stavio u "pogrešan koš", hvala na primedbi. Sad malo gledam gorespomenute oriente i ljudi zapravo tvrde da je vrlo-vrlo precizan za svoj cenovni rang...

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Meni se od svih najvise Sector svidja. A Armani satovi - mislim da ces ovde tesko naci istomisljenika. Ma koliko se ti dobro osecao u njihovom odelu, sat je druga prica. Nije bas da je Armani cuvena casovnicarska firma...
    Sad kad se malo udubim i sam vidim da je prelep, ali tamo kaže da je narukvica od tkanine, pa me to malo odbija, nzm koliko uopšte košta kvalitetna kožna narukvica kada se sama kupuje.
    Što se tiče armanija, ubedili ste me, Italijani šiju odela, ne prave satove .

    Citat aco pg kaže: Pregled poruke
    Dobrodošao na forum!
    Ja bih se ipak prije odlučio za jedan kvalitetniji nego za više manje kvalitetnih. Složio bih se sa Milanom Milanovićem da pogledaš i Orijent ( ne samo mako ), oni su brend koji je pod Seikom i jako su kvalitetni tj., pružaju mnogo za relativno malo uloženog novca. Ja bih ti preporučio da odustaneš od modnih satova ( iako i ja imam jedan armani mada je sa ETA mehanizmom). Pogledaj Casio edifice i Citizen eco drive satove nema greške.
    Na osnovu ovoga što si predstavio zaključujem da malo više preferiraš satove da tako kažem pravougaonog oblika.
    Pa početna ideja mi je bila da uzmem jedan pravougaoni elegantni sat na kaišu za specijalne prilike i jedan sa metalnom narukvicom, verovatno neki pouzdani japanski kvarc ili pak jedan od ovih orient ili seiko automatika...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Jedan dobar ili više solidnih satova za isti novac

    Citat Buldožer kaže: Pregled poruke
    Citizen je i meni zapao za oko, mada sam malo sumnjičav zbog cene, obično su njihovi satovi ipak skuplji, ovaj nije eco drive (?!), a ne bih baš da uzmem sat koji će posle mesec dana biti izgreban.
    Eco-drive je naziv za mehanizme koji koriste punjivu bateriju i pune je kada su na svetlu (solarni). Grebu se jednako kao i ostali satovi.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •