Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 54
Like Tree56Likes

tema: Pomoć oko izbora sata...

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Smile Pomoć oko izbora sata...

    E ovako, relativno sam nov na forumu ali sam izgleda postao pomalo zaljubljenik u satove pošto veoma često pregledam sve vaše postove i recenzije satova. Imam jedan "problem"...
    Rešio sam da kupim drugi sat al da bude automatik pošto već imam kvarcnog tissota. E sad ne raspolažem nekim većim novcem trenutno pa sam otprilike sve izbor na seiko 5-ice....
    molio bih ako neko od članova foruma ko se malo bolje razume da mi kaže koje su prednosti kog modela i koji je najbolji model od navedenih....interesuju me redom:
    black monster(njega sam već probao i za moj ukus je za nijansu mali) : Pomoć oko izbora sata...-skx779.jpg





    baby monster: (ali sam njim imam problem jer ovakav nema u sense satovima ili vitanovu pa bih jedino mogao da naručim preko interneta, al pošto to do sad nisam radio nzm kako bih i dal neko ima iskustva sa tim pa da poruči umesto mene a ja bih mu dao novac)
    Pomoć oko izbora sata...-snzf45k1.jpg

    seiko 5 (200m, malo veći prečnik, najskuplji od svih i mislim da je stariji model) : Pomoć oko izbora sata...-skz253k1.jpg


    inače obim zgloba mi je 19cm.

    Hvala unapred na svakoj pomoći, Shade
    NIKSHA likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Moj izbor bi bio Monster ili,rezervni, Frankenmonster(3.po redu).

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2012.
    Lokacija
    Ub, Serbia
    Poruke
    38
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    ja sam se jedno vreme zagrejao za seiko 5(klasicni) gotovo da sam odlucio da ga uzmem, pre toga sam pretrazio sve sto se pretraziti moglo. Kada sam otisao da vidim sat uzivo, zaprepastio sam se na njihovu velicinu, naime obim im je 38 sto nikako nije lezalo mojoj ruci (za koju ne znam obim), ali ovi koje si ti naveo nisu mali a siguran sam da ce ti ostali clanovi potvrditi da je odlican mehanizam u njima.. seiko monster je 45mm, baby monster 43mm
    Vise vredi vojska magaraca koju predvodi lav, nego vojska lavova koju predvodi magarac.
    Napoleon Bonaparta

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    I moj izbor bi bio monster.
    A za ono koji je najbolji model, svi su dobri, kvalitet izrade je na svima na dosta visokom nivou, mehanizam je isti u svim satovima.
    U svakom slucaju bi trebalo da odaberes ono sto ti se najvise svidja, posto ces sat ti nositi.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Prvo hvala svima na odgovoru...
    Meni se lično najviše sviđa baby monster al ga nema u Srbiji sa ovim belim ciferom, takođe mi se i frankenmonster sviđa baš ali je u Sense-u 55000din što je previše obzirom da je po inostranstvu 200$ što bih bio voljan da dam, ali 55000din nikako.
    Jel neko ima iskustva sa kupovinom preko interneta da me posavetuje kako to ide, da prođem što sigurnije a jeftinije jer bih voleo da nađem franken monstera ili belog baby monstera? Ili ako neko već nešto naručuje preko interneta da se dogovorimo da naruči i meni sat, pa da platim sat sa troškovima...častim pivo-dva-tri-koliko ko može da popije :-D

    Hadzi Dalibor: jel black monster najkvalitetnije odrađen od svih pa je zato prvi izbor ili nešto drugo?

    icar93: da ovi su većeg prečnika, ali black monster je 42mm (probao sam ga uživo i začudio se obzirom da je manji nego što sam očekivao. Moj tissot v8 je 42mm bez - 45mm sa krunicom i veći je od monstera)

    Rus_Pa: Ma i meni se monster na slikama najviše svideo al kad sam ga probao uživo imam utisak da to nije to....

  6. #6
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat icar93 kaže: Pregled poruke
    ja sam se jedno vreme zagrejao za seiko 5(klasicni) gotovo da sam odlucio da ga uzmem, pre toga sam pretrazio sve sto se pretraziti moglo. Kada sam otisao da vidim sat uzivo, zaprepastio sam se na njihovu velicinu, naime obim im je 38 sto nikako nije lezalo mojoj ruci (za koju ne znam obim), ali ovi koje si ti naveo nisu mali a siguran sam da ce ti ostali clanovi potvrditi da je odlican mehanizam u njima.. seiko monster je 45mm, baby monster 43mm
    Monster je sa krunicom 45mm, bez nje je 42mm...to treba naglasiti jer smatram da većina ljudi dimenziju bez krunice uzima kao glavnu. Za ostala dva ne znam. Što se izbora tiče, i ja sam za Monstera, nosim ga već godinu dana kao jedini sat i jako sam zadovoljan njime! Jednostavno rečeno, u moru sjajnih ronilačkih on je toliko svoj i poseban da ili ga voliš ili ne...sredine nema. Svakim danom me oduševljava i ne skidam ga čak ni kad spavam! Mislim da ni o jednom satu na ovom forumu nije više pisano! Što se dimenzije tiče ne sekiraj se, ja imam još širi zglob, u početku sam patio za još makar 2 mm, ali sad sam se već navikao. U njemu kuca legendarni SEIKO 7s26...jednostavan, proveren i pouzdan mehanizam, jedan od boljih u svojoj klasi i sigurno među najboljima što se tiče odnosa uloženih novaca i dobijenog kvaliteta! Moj savet ti je da ne razmišljaš puno, jer je već dobio naslednika i biće ga sve manje u ponudi. Sa cenom u sense to je sigurna kupovina sa garancijom, rezervnih delova biće još dugo jer taj mehanizam je sajdžijama poznat otprilike tako kako je golf dvojka bio automehaničarima.
    Poslednja ispravka: umbra (21.1.2013. u 7:24)
    vladas, vlajo, skydrummer and 3 others like this.
    ...požuri polako...

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    meni se monster veoma dopao na slikama ali uživo kad sam ga stavio na ruku uopšte nisam imao utisak da mi super stoji. oprosti sto ispravljam al njegovih 45mm sa krunicom koja je na broju 4, izgleda manje od 45mm tissota sa krunicom, možda zato što je krunica "sakrivena" i ušrafljujuća nemam pojma ali stoji da izgleda kao sat od 42mm. E sad ako je baby monster sa krunicom 43mm onda je jos manji i nema potrebe ni da ga gledam. Osim ajkulinih zuba na novom monsteru ja ne vidim neku razliku i nije mi uopšte jasno zašto je pravljen, čak mi stariji monster i izgleda lepše...

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat shade kaže: Pregled poruke
    takođe mi se i frankenmonster sviđa baš ali je u Sense-u 55000din što je previše obzirom da je po inostranstvu 200$ što bih bio voljan da dam, ali 55000din nikako.
    ....
    Računaj da se ovih 200$ pretvori u 200€ kada se plate carina,pdv,poštarina.....!

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    9.2.2011.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    293
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Računaj da se ovih 200$ pretvori u 200€ kada se plate carina,pdv,poštarina.....!
    opet je za 200€ to dobra ponuda, obzirom da kod nas košta 500€...jedini je problem što ne znam kako se to naručuje preko interneta, nisam imao iskustva do sada.
    kaži mi samo jel postoji neka razlika u mehanizmu monstera i franken monstera?

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata...

    ^ verovatno i malo više od 200 €

    Nije baš jedina razlika u markerima, tj "ajkulinim zubima". Novi monster ima drugačiji mehanizam od starog, sada imaš mogućnost ručnog navijanja sata, pored funkcije automatskog, a i imaš veći izbor modela, što se meni jako dopada. Nisu ostali na samo dve verzije, kao kod starog...
    vladas likes this.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •