Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 88
Like Tree87Likes

tema: Pilotski sat do 1200e

  1. #61
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Citat Goran88 kaže: Pregled poruke
    Sad sam otvorio na amazonu taj model H64715535 i pogledao utiske kupaca i jedan od njih je slikao sat sa prednje i zadnje strane, i na tom satu isti stoji kao i kod mene, oznaka mehanizma 2836-2 i referentni broj 647150.

    Evo koga ne mrzi moze da pogleda...
    https://www.amazon.com/Hamilton-H64715535-Khaki-Pilot-Black/product-reviews/B0038YY92K/ref=cm_cr_dp_d_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_review s&sortBy=recent#ROHLCN2INB9PJ
    Gorane koliko vidim na tvojim fotkama kod tebe je H30 mehanizam. Na linku koji si postavio vidi se Eta 2836. Ti mehanizmi se lako razlikuju. Dovoljno je samo pogledati most balansnog tocka ili sok zastitu.
    Napravi jednu kvalitetnu makro fotku mehanizma bez blica . Sve ce biti jasno sto se tice toga koji je mehanizam u tvom satu.

  2. #62
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Evo ovde se dosta bolje vidi mehanizam

    Pilotski sat do 1200e-wp_20170913_016.jpg Pilotski sat do 1200e-wp_20170913_014.jpg
    No42 likes this.

  3. #63
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    To je H30.
    piksi and No42 like this.

  4. #64
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Sačekajmo odgovor.

    Dear Hamilton team,
    Please let me know, how it is possible that on your complete new item refference number H647150 is stated type of movement ETA 2836-2, but actually movement H30 is put instead? On crystal caseback it is clearly engraved ETA 2836-2, but when you take a look on movement, it is evident, that it is H30. This is a significant deviation. Don't you think? 2836-2 has power reserve of 38 hours, H 30 of 80 hours. I inttend to purchase this item, but now I'm totally confused and do not have idea what to think about it. Even chinese cheap brands do not afford such failure.
    Awaiting for your answer.
    Best regards,
    piksi likes this.

  5. #65
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kolega svaka cast na mail-u. Videcemo kako ce objasniti to. Mozda sledece godine u ovo vreme postanem milioner... Salu na stranu, sacekajmo odgovor pa da stavimo tacku na ovu misteriju.
    Poslednja ispravka: Goran88 (13.9.2017. u 20:18)

  6. #66
    Mlađi član Avatar korisnika Adzem
    Član od
    30.11.2014.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    138
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Hajde sada iskreno reci, jel si u ovoj agoniji prizeljkivao stariju etu, ili H30?

    Citat Goran88 kaže: Pregled poruke
    Onda je to to. Misterija je razresena. Sto se tice referentnog broja koji je na kucistu sata (H647150) verovatno da taj broj definise model, a da drugi deo tog broja H64715535 po kome su i pisali garanciju i racun da definise tip narukvice. Taj broj je visio zakacen na narukvici od sata i po tom broju i vode model koji sam kupio.

    Hvala svim kolegama na srdacnoj pomoci u izboru sata kao i na pomoci u resavanju ove misterije.

  7. #67
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Ne znam, iskreno. Laik sam i nemam iskustva sa ovakvim satovima. Oba mehanizma imaju i boljih i losijih stvari, recimo h30 ima vecu rezervu snage a vise plasticnih delova, dok ovaj drugi ima manje plastike ali i manju rezervu. To za plasticne delove sam ovde u temi cuo, nisam to znao. Tako da ne znam sta bi rekao. Bilo mi je bitno da se razresi ta misterija zbog papirologije, u slucaju servisa, reklamacije, prodaje da ne dodjem u problem. Takodje i zbog sebe, zeleo sam da znam sta sam kupio posto ja kao laik to nisam mogao zakljuciti po satu dok u papirima stoji drugacije...

  8. #68
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kao što sam već više puta pisao, powermatic mehanizmi su se za sada pokazali za sasvim pouzdane, mada su pri tome razdelili čak i stručnjake na one, koji ih potpuno odobravaju i na one, koji na njih gledaju sa velikom dozom sumnje. To je sve zbog toga, što im je osnova ETA C07.111, koji u sebi sadrži nekoliko plastičnih delova. Nisam stručan, da kažem, koji su to tačno ali imao sam sreću, da upoznam nekoliko odličnih stručnjaka i oni su dosta skeptični. Kada im pomeneš plastiku u Lemaniiji 1873, koja važi za jednog od boljih mehanizama uopšte (osnova za Omegu 1861), doživeo sam odmahivanje rukom, da ne mešam legendu sa Swatchom.
    Sa druge strane, proizvođači raznih verzija powermatic mehanizama su se zaštitili na taj način, da je zbog specifike onemogućeno servisiranje u masovnom smislu, nego je potrebno servis i kvarove popravljati kod njih odnosno kod njihovih zvaničnih servisera. Gore pomenuti kažu, da se to uopšte ne popravlja, nego se jednostavno menja i to je za njih neke vrste uvrede njihovog zanata...pa valjda odatle dolazi taj skepticizam.

    Dok se još dalo doći na Hamilton University sajt, uspeo sam, da skinem promene, koje su uneli u svoj H trio:
    H-10, H-30and H-40, a trio of new Hamilton movements developed with ETA , boasts atypical power reserve of 80 hours.
    The following elements have been modified:

    - The entire kinematic chain has been refined, from the barrel to the escapement
    - The escapement regulator has been suppressed, facilitating optimalreliability and precision
    - The main spring has been improved to increase a typical power reserve of 80hours.
    - The mono-block rotor is distinctively skeletonized with an “H” shape andaviation-inspired cut-outs, a signature of individualization.


    H-10 Hours, Minutes, Seconds, Date function
    H-30 Hours, Minutes, Seconds, Weekday and Date function
    H-40 Hours, Minutes, Seconds, Weekday and Date function
    --

    As others have mentioned, this modified H-10 has a lower frequency than thestandard ETA it's based on, but personally, I'd much rather have the H-10'srare 80 hour power reserve over the ETA's higher frequency.

    Ovo je prevod jednog tipičnog zapisa, kada su u pitanju Powermatic kalibri. Prevod je iz poljskog u engleski.

    Wyjątkowy mechanizm. Certina DS Powermatic 80 | Zegarki


    Modern mechanisms and the use of uniquematerials are more and more common in this conservative, mechanical part of thewatch industry. Among the companies that use such solutions in their watches,Certina has joined with the mechanism used for the first time in the DSPowermatic 80 model marked C07.111

    Despite the development and ubiquity ofelectronics, for watches - watches, the broad and most prestigious part of themarket is mechanical watches. Among them, the most appreciated are those whichare characterized by an unusual mechanism construction, additional equipment -used to measure various sizes associated with the passage of time, or anextensive array of indications, allowing reading calendars, astronomical orother data.

    Unusual design of the watch mechanism canimprove its functionality, accuracy or enhance the visual impression.

    In view of the functioning of the watch asan item of clothing, it is necessary to change the watch when changing clothes.Usually we use another style during the week and another on Saturdays andSundays, so we also change the watch type at this time. For this reason, a veryinteresting and useful property of watches is the longer walk reserve. Itconsists of the ability to maintain the mechanism in continuous operation forthree or more days without the need to turn it (also without the need for awatch with automatic tension).

    This precisely designed, untypicalstructure features the C07.111 watch of the Certina DS Powermatic 80. With thehelp of capture elements (snapper and anchor) made of synthetic material, the energy loss of this module, due tofriction forces, was reduced. A much weaker driving spring. Such a spring ismade of thinner steel tape, and this, in turn, allows the longer spring to befitted - providing a longer running mechanism,

    Suma sumarum. Ništa konkretno nije loše napisano protiv ovih noviteta. Jedino je to, što sam na svakoga, koji zna više od mene o satovima, došao do zaključka, da prednost daju klasičnim formama. Zapravo nešto slično, kao usporredba ETA sa Selittom. Niko od njih nije ništa loše rekao protiv Selitte. Poznato je, da je Selitta preko 40 godina pravila Etine mehanizme, zato imaju sav know-how i tu nema nikakve dileme. Ali kada bi mogli da biraju, svako od njih bi posegnuo za Etom, jer ETA ima za nijansu bolje materijale. Ali radi se samo o nijansi.

    Zato i ja, pod uticajem onih, koji više znaju od mene, uvek radije uzimam nešto što je provereno i dugo godina prisutno. To ne znači, da je i bolje. Ali, kad je Hamilton ove godine reizdao legendarni diver Frogman, koji sadrži H10 - nisam imao nikakvu dilemu. Sada je kod mene.





  9. #69
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Bilo bi interesantno saznati da li H10 ima plastične delove. Neki kažu ima, neki nisu sigurni itd. (H movements inferior to ETA? - Page 2). Recimo u temi sa linka može se videti i skeleton verzija H10 mehanizma gde anker i zupčanik ankera izgledaju kao da su od metala a na te delove se sumnja da su plastični (ako sam dobro razumeo priču oko tih plastičnih delova).

    Pilotski sat do 1200e-attachment.jpg
    Inače u temi sa linka neko je poslao upit Hamiltonu da li H10 ima plastičnih delova ali nigde u temi ne piše da li je stigao odgovor.

  10. #70
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Više puta sam gledao tu sliku. I meni isto izgleda, da u H10 nema plastike.
    Evo, zanimljiv je i odgovor od Mida na pitanje o plastičnim delovima u njihovim powermatic mehanizmima.
    Is Mido Caliber 80 movement serviceability and lifespan
    Kako sada stvari stoje, čini se, da postoji osnovni powermatic mehanizam na kojem članovi Swatch grupacije prave neke sopstvene izmene.
    Kod Tissot i Certine su očigledno anker i njegov zupčanik ostali plastični a kod Mida i po svemu sudeći Hamiltona, zamenjeni su metalom.
    Više tačnih informacija će biti dostupnih za godinu dve, kada dolaze na red prvi servisi ovih kalibara.

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •