Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Prikaz rezultata 81 do 88 od ukupno 88
Like Tree87Likes

tema: Pilotski sat do 1200e

  1. #81
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    @BucaJr
    I pogotovu je to neprihvatljivo jer se radi o robi koju cesto kupuju kolekcionari. Kolekcionarima satova su mehanizmi cesto i najbitniji, kao i da oznake na kucistu odgovaraju onome sto je unutra. Nije sat dobijen na poklon, sat je placen. Meni su pre nekoliko godina kada sam kupovao telefon poslali onaj iz izloga. Telefon im je naravno vracen (jer sam ja platio nov uredjaj, a ne koriscen) i refundiran, a drugi je kupljen kod konkurentskog prodavca iako je bio skuplji. Neprofesionalnost ne treba nagradjivati.
    bolton and Nikola89 like this.

  2. #82
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kolega Haifisch23mnogo Vam hvala na srdačnoj pomoći i na poslatom upitu kojim smo konačno razrešili sve nedoumice. Naravno da me je vest o izostanku plastičnih delova veoma obradovala. Takodje, zahvaljujem se svim kolegama koji su pomogli oko izbora sata.

    Možda ova marketinška greška može još ispasti i dobra, jer kao što neko pomenu ovde u temi Tag Hauer sa pogrešno upisanim brojevima (tj.sa zamenjenim redosledom brojeva), i ovih satova verovatno nema mnogo u prodaji, pa mu to dođe kao ograničena serija. Možda ja samo fantaziram sad, ali ko zna, možda ovo i nije tako loše? Možda može biti interesantno kolekcionarima u nekom trenutku?

    Kontaktiraću Bomar i u prilogu ću im poslati ovaj odgovor Hamiltona pa da vidim šta će mi reći povodom toga.
    eee, BucaJr., Haifisch23 and 1 others like this.

  3. #83
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    I ne zaboavi da nas obavestis...

  4. #84
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kao što sam i napisao u prethodnom postu, kontaktirao sam Bomar i prosledio sam im onaj odgovor Hamiltona uz zahtev da i oni lično kontaktiraju Hamilton i da pronađu adekvatno rešenje za propust koji se dogodio.

    Nakon 40-ak dana čekanja direktorica Bomara me je kontaktirala i ponudila mi je nekoliko opcija za rešenje problema. Prvo je bilo da mi izvrše zamenu poklopca sata, kad im Hamilton dostavi poklopce za te satove sa novim mehanizmom, druga opcija je bila da sat pošalju nazad u Švajcarsku da mi tamo zamenu poklopac i da mi ga vrate, i kao treću opciju su mi ponudili dodatni popust od 10% bez da se bilo šta menja. Prihvatio sam treću opciju ali sam tražio i vaučer za besplatan prvi servis, na šta su i oni pristali.

    Iako se čekanje malo odužilo mogu da pohvalim Bomar kao odgovornog trgovca, i da im se zahvalim na rešenju problema koji nije nastao njihovom greškom. Takođe, pohvale i zahvalnost direktorici Bomara na predusretljivosti, korektnosti i razumevanju.
    popovac 76, eee, VLADAN P and 5 others like this.

  5. #85
    Novi član
    Član od
    8.6.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kad smo vec kod ovih satova, dvoumim se izmedju ova 2 sata, a vi predlozite neki treci do 1000 eura.


    Hamilton H64666135 Khaki Pilot 42mm Watch online - DiscountShop.com

    https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h64615135.html

    Razmisljao sam i o opciji Omega Moonwatch, al mi je to sada malo mnogo na pocetku da dajem toliko novaca za to. Cak sam negde procitao da Omega Satovi Speedmaster imaju isti mehanizam 7753 kao i ovaj prvi Hamilton sto sam postavio.

  6. #86
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Pozdrav,

    Omega Moonwatch sat pokreće mehanizam Omega 1861, koji je nastao na osnovi mehanizma Lemania 1873. Radi se o jednom od najboljih hronograskih mehanizama u časovničarstvu.

    Hamilton, koji pominješ, pokreće mehanizam Hamilton H31, koji je nastao na osnovi Valjoux 7753, samo da su Hamiltonovi inžinjeri uspeli povećati vreme (rezeervu) delovanja iz standardnih 42 na 60 sati. Radi se o velikom pothvatu, jer su dobili 18 sati više rada bez smanjivanja frekvencije iz 28.800 b/h na 21.200 b/h, što je u sličnim situacijama uobičajeni postupak. To znači, da sekundara jednako lepo klizi, kao kod 28.800 b/h.

    Osim toga, Omega 1861 je mehanizam, koji energiju za rad dobiva uz pomoč ručnog navijanja i koja traje 48 sati.
    H 31 (Valjoux 7753) je automatski mehanizam, koji ima opciju navijanja, koju nije preporučljivo previše koristiti. Bolje je pustiti, da se sat navija sam uz pomoć pokretanja ruke. Ali za početak rada ili ako sat stoiji dugo u stanju mirovanja, preporučljivo je jednom mesečno, krenucu naviti (zavrteti) 20 krugova, da mehanizam nakon toga radi oko 24 sata.

    Drugi sat, koji si postavio sadrži mehanizam H40 sa funkcijom dan sa displayom za potpuno ime dana i datumom. To je automatik mehanizam, koji je nastao iz ETA 2834-2, samo što je H40 takozvani powermatic mehanizam sa 80 sati rezerve snage, dok ETA 2834-2 ima rezervu snage 38 sati.

    Koji od ova dva? Teško je reći, pošto se radi o različitim konceptima. Hronograf vs. klasika.
    Gledajući sa pozicije cenovnog kriterijuma, prvi (H31) je povoljnija opcija, jer nije lako danas naći sat, koji u sebi nosi Valjoux ispod 1000 €, posebno ako se radi o tako tradicionalnom i renomiranom proizvođaču, kao što je Hamilton. Ne sme se zaboraviti, da je Valjoux najbolji tipski mehanizam u horologiji takoreći od kada postoiji.
    Ja bih izabrao prvi.
    Ako ti nešto znači istorija, na Chronu 24 postoji ponuda za odličan i legendaran sat Hamilton Pan Europ, koji je reizdan na osnovi modella iz 1971 godine. Ja sam jednaki model, kupio pre 3 meseca ali nisam bio te sreće, pa je bio 40 % skuplji od ovog. Takođe sadržava mehanizam H31 (Valjoux 7753) Link:
    https://www.chrono24.com/hamilton/pa...-id5237322.htm

    I na kraju, ako imaš mogućnost kupovine Moonwatcha. Uzimaj. Radi se o satu, koji je svim stručnim izborima redovito uvršten u Top 10 best of izbora. Osim toga, brendovima u razredu Omege (Zenith, Breitling, Rolex, IWC, Blancpain) cena svake godine raste od 7 do 10 %. Iduće godine če biti obeležena 50 godišnjica prve mislije na Mesec i bez obzira, što će Omega za to izdati posebne edicije sa isto takvim cenama, može se očekivati, da će cena osnovnog modela ići nešto više od drugih u sličnim razredu.


    Citat omegaplus kaže: Pregled poruke
    Kad smo vec kod ovih satova, dvoumim se izmedju ova 2 sata, a vi predlozite neki treci do 1000 eura.


    Hamilton H64666135 Khaki Pilot 42mm Watch online - DiscountShop.com

    https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h64615135.html

    Razmisljao sam i o opciji Omega Moonwatch, al mi je to sada malo mnogo na pocetku da dajem toliko novaca za to. Cak sam negde procitao da Omega Satovi Speedmaster imaju isti mehanizam 7753 kao i ovaj prvi Hamilton sto sam postavio.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (23.12.2017. u 14:07)

  7. #87
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Bilo bi interesantno saznati da li H10 ima plastične delove. Neki kažu ima, neki nisu sigurni itd. (H movements inferior to ETA? - Page 2). Recimo u temi sa linka može se videti i skeleton verzija H10 mehanizma gde anker i zupčanik ankera izgledaju kao da su od metala a na te delove se sumnja da su plastični (ako sam dobro razumeo priču oko tih plastičnih delova).

    Prilog 132680
    Inače u temi sa linka neko je poslao upit Hamiltonu da li H10 ima plastičnih delova ali nigde u temi ne piše da li je stigao odgovor.
    И мене то занима Јапанци га расклопили и изгледа да нема пластичних делова.

    Pilotski sat do 1200e-h-10-9.jpg
    don Alberto likes this.

  8. #88
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Hamilton nema plasticni zaprecni sklop, Powermatic 80 ima.
    http://forums.watchuseek.com/f2/intr...4131394?page=5

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •