Strana 5 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 88
Like Tree87Likes

tema: Pilotski sat do 1200e

  1. #41
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Citat Goran88 kaže: Pregled poruke
    Hvala kolega skydrummer. Niko u Bomaru nije pomenuo da je to sat sa mehanizmom 2836 vec pricaju da je unutra H30 mehanizam.
    Ne bih posebno komentarisao činjenicu da ti nisu rekli koji je mehanizam unutra. Tu je sve jasno.
    Velika rezerva snage H30 nije mala stvar ali sa druge strane Etu 2824 može servisirati svaki nezavisan časovničar jer se proizvodi decenijama pa ima mnoštvo delova. H30 nije identičan kao Eta (most balansnog točka je drugačiji, regulator, šok zaštita...) tako da takve mehanizme ukoliko treba menjati neki deo pri servisu može servisirati ovlašćeni servis a nezavisni časovničari ,rekao bih, vrlo teško.
    piksi and No42 like this.

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Najbitnije je šta je napisano na garanciiji i računu. Vrlo je važno, da referenca sata potpuno odgovara stvarnom stanju. Verujem da osoblje nije bilo površno i da su prepisali podatke sa EAN kode, koja je zakačena na sat.
    Isto tako je velika verovatnoća, da je noviji model sa H30 prisutan u većini Bomarovih radnji.
    Ako imaš bilo kakve dileme, imaš pravo, da ti zamene sat sa referencom, koja je navedena na njihovoj stranici. Jer oni upravo za referencu sa H30 daju popust.
    To je sve stvar lične odluke. Najbolje, da razmisliš, šta ti više znači. Kao što sam napisao, ja ne bih ništa menjao i bih srećan, da sam dobio ETA 2836-2, koja je već 43 godina tu sa nama i važi za jedan od najpouzdanijih serijskih mehanizama. Ali sa druge strane, isto tako razumem i one druge, koji su naklonjeniji novom mehanizmu. Na kraju krajeva i sam posedujem Hamilnton sa H10 mehanizmom, ali to je samo zato što nije postojala varijanta sa ETA 2824-2

  3. #43
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Referenca na satu ne odgovara referenci na racunu i garanciji. Na racunu i garanciji stoji H64715535, a na satu H647150.

  4. #44
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    E, ovo je već neprijatno iznenađenje. Ne što se tiče samog sata, jer sa njim je sve ok ali mi je potpuno neshvatljiv takav pristup sa strane prodavača. Kupac na taj način ima svo pravo, da stekne utisak, da mu je stari model podmetnut pod plaštom nove kolekcije. I stvar nije tako jednoznačna, pošto se radi o različitim mehanizmima.
    Ja bih u najmanju ruku tražio zvanično objašnjenje, dodatni popust na stariji model uz popravak garancije ili zamenu sa novim modelom. Svakako ne bih prećutao.

  5. #45
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Definitivno cu ih pozvati sutra za objasnjenje. Bas sam se smorio sad...

  6. #46
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Najvažnije od svega je, da sa satom nije ništa naopako. Kupio si dobar primerak i zbog toga nema razloga, da ne bi uživao u njemu. Sve ovo drugo se može srediti.

  7. #47
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    To da, najbitnije da je sat ok... Pozvacu ih sutra da mi objasne to. Koliko je realno da trazim dodatnog popusta, ako je vec mehanizam mozda i kvalitetniji od tog novog kako rekoste? Naravno uz ispravak garancije i racuna...

  8. #48
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    To što je mehanizam kvalitetniji, u slučaju ove reklamacije, ne bi trebalo da ima nikakvu ulogu. Ako se zamisli hipotetična situacija, da želite, da bilo kada prodate sat, možete doći u vrlo neprijatan položaj sa potencijalnim kupcima, jer brojevi na dokumentima i na satu nisu identični. Zato prodavač mora popraviti dokumente i to je najbitnije.
    Od njih bi bilo fer, da vam daju dodatnih 10 %, jer ipak se radi o starijem modelu. Ako se pogleda Hamiltonova Current Collection, modela sa tom referencom nema više u njoj. Ali taj popust je stvar politike prodavača i ne mora značiti, da će ga i dati. Na primer, kod nas u Sloveniji se Hamiltonov Pan Europe Chronograph, koji je bio napravljen samo 2014 još uvek prodaje po punoj ceni (1470 €) i ne pada im na pamet, da ga spuštaju, mada se radi već o 3 godina starom satu i u teoretično gledano za 2 godine bi morao, da se napravi prvi servis...pa nikome ništa.
    Zato je dobijanje pravih dokumenata vaše 100 % pravo i tu nema popuštanja. Isto tako i zamena na noviji model, a dodatni popust, to je više do prodavača.
    Petar012 likes this.

  9. #49
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Hvala puno na savetima, zvacu ih sad da vidim sta ce imati da kazu pa cu napisati javno njihov stav o tome.

  10. #50
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kontaktirao sam Bomar, njihovo objasnjenje je da taj referentni broj, tacnije prvi deo broja oznacava model a drugi deo definise narukvicu, da li je metalna, kozna.... Sto se tice mehanizma, kazu da je to to, da to mogu i proveriti tako sto cu lupom pogledati zadnji deo sata gde se vidi mehanizam, tu se vidi oznaka h30 mehanizma... Eto to je njihovo objasnjenje...

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •