Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 88
Like Tree87Likes

tema: Pilotski sat do 1200e

  1. #11
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    druže ja bih bio najsrećniji čovek na forumu da kupujem pilota ove cene, a da kupujem veruj mi, ne bih uopšte gledao šta se ovde nudi jer ono što mene zanima ovde se neće nikad prodavati

    a ja bih uzeo stowa pilota pod jedan, pod dva longines, a dalje ne bih gledao

    svi ovi gore preporučeni satovi su inače vrhunskog kvaliteta

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kad govorimo o iznosu koji si naveo kao budžet reč je o cifri za koju može da se kupi jako dobar sat, zato sam i naveo neke primere koji pokazuju da se u inostranstvu kupuju satovi znatno skuplji od Hamiltona za iznos koji bi bio plaćen kod nas. Da ne bude zabune, sve najbolje o toj marki, ali mislim da za 1,200 evra može da se kupi i nešto drugo.
    Predložio bih ti da pogledaš on line šta se sve prodaje u npr. Beču, pa ako ima nešto što ti odgovara a cenovno je pristupačnije nego kod nas, put pod noge (ili kombi) i kupuješ šta ti se svidi.
    Pošalji upit prodavcu, pregovaraj o ceni, ukoliko smeš da rizikuješ sa povratom PDV i tu je dodatna ušteda.

    Još jedan predlog, ali ovog puta je naručivanje iz Nemačke, ili da poruči neko bilo gde u Evropi pa da ti donese, a uklapa ti se u budžet.
    Sinn Uhren: Modellreihe 104
    Poslednja ispravka: piksi (4.9.2017. u 22:41)

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Goran88, moj predlog je Hamilton Khaki Field Pioneer H6051553 (45 mm) (https://bomar.rs/hamilton-khaki-fiel...auto-h60515533). Meni je bar lepši sat, ima više pilotskog u sebi nego Hamilton koji si predložio (kazaljke, krunica, brojčanik) a i jeftiniji je. Nije 200 m vodootporan ali ni prvi Hamilton nije ronilački sat.

    Čak i Hamilton Khaki Field H70625533 (https://bomar.rs/hamilton-khaki-field-auto-h70625533) lako može proći kao pilotski sat mada više liči na klasičan vojni (field) sat. Međutim, vrlo slične satove dužili su američki piloti za vreme Vijetnamskog rata. Inače Hamilton Khaki Field H70625533 je 44 mm ali mislim da 1-2 mm ne igra tako bitno ulogu.Treba obratiti pažnju na dužinu sata, da ne viri sa zgloba ruke. Inače, mehanizam je klasična Eta, to znači da ima manju rezervu snage ali opet je to odličan mehanizam.
    Poslednja ispravka: skydrummer (4.9.2017. u 23:11)
    mimamimic likes this.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Dodatna pogodnost kod kupovine Hamilton--a je to sto mi nude pogodnost placanja na 6 rata bez kamate u Bomar-u.

  5. #15
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Kvadrat 42mm, vizuelno izgleda kao veci kruzni model
    https://www.uhren-miquel.com/fortis-..._art_2456.html

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Goran88,

    ukoliko te zanima Fortis, otprilike pre dve nedelje sam probao kod nas model iz serije B42. Slika sata je u prilogu.
    Trenutno mu je cena snižena a na tu cenu se može još ostvariti dodatnih 10% popusta.
    To se uklapa u iznos koji si planirao da izdvojiš za sat, mada je po meni mnogo bolja kupovina nego Hamilton koji si naveo u postu.

    Činjenica je da ovaj sat ima prečnik od 42mm, pa ti predlažem da ga obavezno probaš. I sam preferiram satove koji su većeg prečnika (od 42-45mm) zbog veličine zgloba, ali sam sa ovim Fortisom bio prezadovoljan kako stoji na ruci.

    Pogledaj obavezno i Alpinu, iznenadićeš se sigurno kvalitetom i lepotom ovih satova.
    Momentalno ima par modela koje možeš da isprobaš u radnjama ovlašćenog zastupnika za Srbiju.
    Ti modeli su prečnika 44mm a uklapaju se sa popustom u cenu ovog Fortisa.

    Želim ti srećnu kupovinu!

    Pilotski sat do 1200e-778_6471011m_6.jpg
    Poslednja ispravka: srdjanr (6.9.2017. u 10:46)

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Hvala svima na savetima. Definitivno cu morati da razmislim o porucivanju sata online jer ovde kod nas nema gotovo nikakavog izbora. Svega nekoliko Fortisa od kojih su dva ispod 200.000 ostali su oko 300.000 dok B42 uopste nisam nasao. Longines takodje slab izbor, Oris nema...
    Citam malo na stranim forumima, pricaju ljudi o nekim problemima vezanim za sertifikat kvaliteta, jel znate nesto o tome? Jeste culi za te probleme kod Hamiltona?

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Verovatno je rec o "Quality check" not approved satovima, a to se odnosi na fejkove, kod originala nema potrebe da se razmislja o tome. Naravno, pri kupovini od ovlascenog ili proverenog prodavca na netu nema QC not approved satova.
    eee and Haifisch23 like this.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Recimo ako bi odlucio uzeti ovog Hamiltona u Bomaru, jel to znaci da ne bi trebalo da brinem zbog toga? Da li uz sat ide i dokumentacija koja potvrdjuje da je to originalan sat, kako to da znam? Mozda su to glupa pitanja ali me je to sto sam procitao po netu malo zabrinulo, do sad nisam kupovao tako skup sat pa sam bas sumnjicav...
    Srdjane gde bi mogao pogledati tog Fortisa i Alpinu? Hvala.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Goran 88,

    Fortis možeš pogledati u radnji BPM u tržnom centru Delta City. Model koji sam ti predložio sam probao baš u tom lokalu.
    Isto tako možeš pogledati Alpina satove u zlatari Andrejević u istom tržnom centru.
    Obe radnje se nalaze na glavnom ulazu.
    piksi likes this.

Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •