Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 40
Like Tree50Likes

tema: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    U poslednje vreme sam se nagledao jako mnogo satova, što uživo, što na internetu, što uživo....i uspeo sam manje više da suzim izbor na nekoliko komada.

    Krenuo sam od ideje da hoću nešto da mi ide uz maslinaste i oker nijanse odeće, koje nosim ponekad, ali takođe želim i sat koji će biti džombast i sportski, ali da ipak paše jednako dobro i uz duks/majicu (moja najčešća garderoba) ali i uz košulju tu i tamo. I da može da mu se pored čelične narukvice smontira i neka lepa guma.

    Dakle, veoma različite potrebe, što se (videćete) ogleda i u užem izboru. Voleo bih da čujem vaše mišljenje, i na taj način dođem (nadam se) lakše do odluke. Skupilo se nešto parica, i rešio sam da ih odvojim za sat.

    Prvo, jedan Seiko
    Seiko 5 Sports Automatic Military Fabric SRP221K2 Mens Watch
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-srp221k2-1.jpg

    Oduševio me je kada sam ga video, i uklapa mi se uz te maslinaste i maskirne varijante. Jedini minus - mali prečnik. 42mm.....hteo bih nešto više, mada to nije presudno.

    Dalje, Orient sa večitim kalendarom
    Orient Automatic Urban Calendar FEU07005WX Mens Watch
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-orient-feu07005wx.jpg

    Ovaj Orient odavno sanjam....još iz vremena pre nego što sam se uopšte petljao sa satovima ili znao bilo šta više o njima. Naravno, dolazi u obzir i varijanta sa crnim ciferom, ali nešto bih radije beli. Veliki minus je narukvica koja je očajna, i mislim da bih odmah morao da uzimam nešto čime bih je zamenio. Mišljenja sam da bi ovaj sat odlično legao na neku crnu gumu sa nekim blagim reljefom. Imajući u vidu cenu sata, nije toliko strašno odmah uložiti u narukvicu.


    Onda jedan Orient GMT
    http://www.creationwatches.com/produ...atch-3306.html
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-orient-ffe06001w0.jpg

    GMT je jednostavno prelep veliki sat. Takođe dolazi u obzir i crni cifer, koji možda izgleda manje prazno nego beli. To mi je ujedno i jedini minus.....cifer mi je nekako prazan.


    Još jedan Orient
    Orient Sports Automatic FET0M001B Mens Watch
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-large_fet0m001b.jpgJedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-orient-fet0m001b.jpg

    Po veličini kućišta definitivni favorit. Takođe mi se sviđa sve što se tu na ciferu događa. Opet, voleo bih da ga ima u beloj boji, ali pristao bih i na ovaj.

    I za GMT i za ovaj poslednji Orient takođe mislim da bi im stajala po potrebi crna guma, i verovatno bih u svakom slučaju pazario nešto i menjao po raspoloženju.


    E sad, jedan džoker. Niti je automatic niti je japanac, ali mi je jako lep sat. Kačio sam sliku već.
    http://www.sportgigant.at/store/prod...d_product=7955
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-timex-intelligent-quartz-tide-temp-compass-model-t2n739za-l.jpg

    Imao sam prilike da na ruci probam crnu verziju ovog Timexa sa silikonskom narukvicom, i moram reći da sam jako zadovoljan kvalitetom izrade. Boja sata mi je predivna i već par nedelja ga ozbiljno merkam, mada ne bih želeo da imam previše kvarcnih satova i raspoložen sam da mi do daljnjeg Festina i Sector Expander ostanu jedini kvarcni.


    Eto, to su takmičari. Budite ljubazni pa dajte svoje mišljenje.


    Unapred hvala!
    Poslednja ispravka: vladas (20.10.2012. u 20:55) Razlog: ubacene slike

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Ovaj orient bi bio moj favorit
    Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker-fet0m001b_med.jpg
    Brojcanik je zanimljiv. Malo lici na jedan casio model, ali je automatic, pa je to svakako +
    a i nije preskup
    jagoda-nbg, anbeast and krstin like this.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Orient GMT za mene je najbolji ili najlepsi izbor,i za te novce dobijas razne kombinacije kaiseva bas zbog tog belog cifera a 200 m je deklarisan koliko se secam.
    anbeast and Codelen like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    +1 za taj treći Orient. Definitivno najatraktivnije izgleda. A što se Timex-a tiče, odlično izgleda, i ima gomilu funkcija, ali na forumu vlada mišljenje da Timex satovi nisu najboljeg kvaliteta, tako da bi bolje bilo da uzmeš Orient sa kojim su iskustva odlična. Ja sam taj model Timex-a video i držao u ruci, i na prvi pogled deluje ok, ali sigurno nije stekao tako lošu reputaciju bez razloga...

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Auuu, kako tezak izbor... Najvise mi se svidjaju Orient GMT i Orient Urban Calendar, mada su svi odlicni na svoj nacin. Cak mi se i Timex svidja iako ne bih bio dovoljno hrabar da ga obucem na kosulju .

    Orient GMT, cini mi se, donosi najvise!
    No time to lose

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Vlado, veruj mi da na moje militantne košulje može i taj Timex. Uostalom znaš ti moj stil Ja kad obučem običnu crnu košulju, to je za mene gornja granica elegancije

    Kod GMT se jedino bojim da ne zažalim taj praznjikavi cifer. A da je dokazano dobar, tu nema šta da se priča. Da ovaj sporty Orient ima sa belim ciferom, verovatno bih se daleko manje lomio.
    vladas and UlysseNardin like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Alo araphel,rokaj ORIENT ili taj SEIKO,nemoj da te ovde zavlači iko,ili bilo ko,nema tu ovo-ono,odluka je na tebi,mi smo sporedni,satovi su pregledni,lepi,kupuj i putuj i ne kazuj gde,jer sa novim satom,neće biti isto kao pre,videćeš,lepše će biti sve!!!vel pozz svima!!!

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Neko će mi se možda smejati, ali smatram za veliku prednost ovog trećeg Orienta to što ima providan poklopac pozadi Ljubomoran sam na ženin J Springs najviše zbog toga. S vremena na vreme, kad ga ne nosi, volim da ga uzmem i zagledam mehanizam

    GMT ima veću debljinu kućišta....nije nešto značajno, ali volim kad sat dosta štrči od ruke.

    Ovaj Seiko što više gledam, sve mi više smeta dizajn ove korone.
    vladas and Serb like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Treba 1 Seiko protiv 5 Orienta da bi borba bila postena orient,orient,orient,orient...................

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Jedan Seiko protiv tri Orienta, i jedan potencijalni džoker

    Orient GMT.
    Case closed.
    milan zmaj, Nick, 83stojan and 1 others like this.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zimsko racunanje vremena - Pomerite kazaljke jedan sat unazad
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.10.2019., 20:24
  2. Jedan stari francuski sat...REMONTOIR
    By umbra in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 9.8.2015., 10:16
  3. Još jedan 'strastveni' Rolex GTG
    By dragon in forum Rolex
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.9.2011., 14:44
  4. Jedan sumnjiv mehanizam
    By Neša in forum Ruski satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.9.2011., 19:58
  5. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 14:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •