Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree4Likes
  • 2 Post By sima hrabri
  • 1 Post By RUS
  • 1 Post By Dzejson

tema: Pomoc pri kupovini - Festina Chrono Bike F16600/2

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.10.2012.
    Lokacija
    Novi Sad, Serbia, Serbia
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri kupovini - Festina Chrono Bike F16600/2

    Pozz forumasi

    Nov sam na forumu i tek sto sam se registrovao ali to me nije sprecilo da vam odmah postavim pitanje i zatrazim pomoc Skoro sam odlucio da pocastim sebe nekim atraktivnim satom i posle kratke potrage za oko mi je opasno zapala Festina Chrono Bike F16600/2 BPM Satovi & Nakit. Festina muški satovi Chrono Bike kolekcija-F16600/2
    Sat stvarno fenomenalno stoji na ruci i zaista je upadljiv E sad dilema...da li taj sat vredi ulozenog novca s obzirom da mi prelazi predvidjeni budzet ali mislim da bih mogao malo da se nategnem jer mi se sat stvarno dopada.Druga dilema je ta silikonska narukvica...Mislim da mi se bas zbog nje toliko dopada sat,ali nisam siguran koliko je ona trajna.Kakva su vasa iskustva sa tim?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini

    Pozdrav, Vladane, i dobrodosao na Forum.

    Imao sam stariju verziju Chrono Bike i mogu da kazem da je odlicno uradjen i vrlo atraktivan. Medjutim, ogroman je i nije bas zgodan za svakodnevno i celodnevno nosenje, ali to zavisi i od obima tvog zgloba i od garderobe koju nosis, i od tvog ukusa, tako da, sto se toga tice, moras sam sebi da das odgovor.
    Sto se narukvice tice, i ona je vrlo kvalitetna, ali ipak ima svoj vek trajanja, i moraces da je menjas za, recimo, 2-3 godine (i to zavisi od tretmana kojem je budes izlagao). Problem je sto ne moze da se stavi bilo koja, pa ces morati da kupis originalnu, sto moze da bude problem naci, a nisu bas ni jeftine.
    Za tu sumu se moze kupiti i odlican Seiko, Orient ili J. Springs automatik, a za manje novca se mogu naci odlicni Casio, Seiko i Citizen kvarcni satovi, tako da, sve u svemu, ja bih ti savetovao da ipak potrazis mozda neku drugu Festinu sa metalnom narukvicom (imaju oni mnogo atraktivnih modela), ili mozda da pogledas neki Seiko automatik (pogledaj predloge u ovoj sekciji), sto je, po misljenju vecine forumasa, mnogo bolji izbor.
    anbeast and zoran funduk like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini

    Dobro dosao na forum.
    Festina pravi dosta dobre satove. Mehanizam bi trbalo da je miyota, tako da je dosta dobar.
    Inace sat je stvarno ogroman 48,5mm, tako da bi trebao dobro da isprobas sat.

    Edit: Pretece me Sima
    zoran funduk likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini

    Pozdrav!

    Ja ovaj model imam u varijanti sa crvenim ciferom, u koji sam se isto tako zaljubio zbog robusnog i napadnog izgleda, ali i baš te veličine o kojoj Sima priča. Kupio sam ga nakon što su me forumaši ovde uverili da se radi o sasvim solidnom kvarcnom mehanizmu.

    Ja lično sam satom oduševljen, i često ga nosim. Stoji da nije za svaku situaciju, ali ako nisi neko ko se redovno oblači elegantnije, nećeš imati problema. Ja sam ga više puta nosio i u varijanti sa crnom košuljom i crnim farmerkama, i sasvim ok pristaje sat. Sad, jeste solidno veliki (48,5), ali kod mene je to plus, iako nemam veliki zglob.

    Lepo leži na ruci, ako nosiš malo manje stegnut kaiš, imaće prostora da malo radi pa ti prilikom savijanja zgloba pušeri i krunica neće uopšte smetati. Kaiš je malo tvrđi i ne skida se baš tako lako. Ovo je po meni kako mali minus tako i mali plus, jer imam utisak da će kaiš trajati duže od uobičajenog gumenog.

    Izrada sata je po meni odlična, stvarno deluje kompaktno i nema nikakvih aljkavosti, koje sam ja iz nekog razloga očekivao, budući da Festinu više povezujem sa modnim markama tipa Fossil, Michael Kors i šta ti ja znam, koje uglavnom užasno traljavo rade ta kućišta, kopče i ostalo.

    Jedino što bi ovaj sat moglo po meni da načini boljim nego što on eć jeste, to je kad bi bio mehanički....ali onda bi i cena bila adekvatna.

    Što se mene tiče, kupuj slobodno!
    Poslednja ispravka: araphel (30.10.2012. u 16:25)

  5. #5
    Novi član
    Član od
    29.10.2012.
    Lokacija
    Novi Sad, Serbia, Serbia
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini

    Hvala na odgovorima i savetima

    Isao sam ponovo da isprobam sat,cisto da se uverim da li mi velicina odgovara.Cini mi se da savrseno stoji na ruci Ja sam poprilicno krupan 190cm/100kg,obim ruke 20cm,tako da se ova festinica nekako uklapa uz mene Dvoumio sam se i oko silikonske narukvice...mnogo mi se vise svidja od celicne.Izradjena je je od (na oko) odlicnog materijala i uveravaju me da je dosta trajna.Inace raspitao sam se i o ceni same silikonske narukvice i ona kod Berica u NS kosta 3500 din.E sada ostaje pitanje da li ce je u punudi biti i za par godina kada dodje vreme za zamenu iste

  6. #6
    Novi član
    Član od
    21.10.2012.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini

    Ja sam imao sat sa silikonskom narukvicom, mozda je neko vec napisao ali uzmi u obzir da cim je toplije vreme da ce ti se vise znojiti ruka ispod silikonske narukvice, pogotovo ako je sama narukvica crna pa jos dodatno privlaci toplotu.Ako ti to ne predstavlja problem onda srecno sa kupovinom.
    sima hrabri likes this.

Slične teme

  1. Festina Chrono Bike 2012, mišljenja, iskustva....
    By araphel in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.9.2012., 8:18
  2. Festina Chrono Bike F16381/2
    By Jasmin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.7.2011., 19:24
  3. Festina Chrono Bike - Problem sa kazaljkom
    By raketa-paketa in forum Opšti forum
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.5.2011., 18:07
  4. FESTINA Chrono Bike 2010 F16527
    By Milan Mijatovic in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.11.2010., 18:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •