Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 23 od ukupno 23
Like Tree40Likes

tema: TAG Heuer Calibre 1969

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Tolarbo,
    TAG pravi Carreru već 50 godina u ovom obliku kakav je i danas!
    Ne vidim razlog za mijenjanje izgleda.
    Pa ja vidim, jer je to model koji je kao takav izasao iz "mode"(govorim o aktuelnom modelu Tag Heuer Carrera). A to nije ni Omega Speedmaster, ni Rolex, ni Panerai, ni AP da bi imali vanvremenski dizajn. Na to sam mislio kada sam ovo rekao.
    Takodje koja je to Carrera koja je stara vec 50 godina i izlgeda isto?! Mislis na Heuer Carreru? One su bile mnogo lepse od danasnjih, bar meni!

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke

    Npr. ,Nomos je svoje mehanizme razvio od ETA(Paseux) 7001 ali za svaki kaže da je "in house".
    Zaboravih i ovo, posto ti najbolje poznajes mehanizme, (a odmah da kazem da tebe inace konsultujem kada je u pitanju meni neki nepoznat mehanizam), da li si siguran da si razvijeni na bazi Paseux-a 7001. Ja mislim da je samo Nomos Alfa mehanizam raznijen na bazi Paseux 7001, ostali su ipak cisti in-house kao na primer sto su Beta, Gamma, Delta.. Ili ja tu gresim?!
    Poslednja ispravka: RUS (12.11.2013. u 6:09)

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: TAG Heuer Calibre 1969

    Evo Heuer Carrera i TAG Heuer.
    Dijeli ih 50 godina i izgledaju isto.
    Nema ovdje šta da izađe iz mode,a i nije modni sat pa da mijenjaju izgled svake sezone.
    Legenda sat, kao i bilo koji od modela proizvođača koje si naveo.

    Nomos: pogledaj dobro njihove mehanizme(osim ovog kockastog ) i uporedi ih sa 7001. Sličnost je neupitna. Tačno je da ih oni prave i razvijaju ali osnov je bio 7001.
    Priložene slike Priložene slike TAG Heuer Calibre 1969-uploadfromtaptalk1384245783826.jpg  

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: TAG Heuer Calibre 1969

    Hm, bio sam ubedjen da je samo Nomos Alfa mehanizam na bazi 7001, sto se tice njega on stvarno i lici, ovi kasnije su ipak prilicno doradjeni, bar sto se tice spoljnog igleda meni ne lice, ali i to ne znaci puno. Promene mestove i nekoliko zupcanika i vise ne podseca na bazicni kalibar. Realno mnogo mehanizam vuce korene u starijim i vec proverenim mehanizmima pa me nista ne bi cudilo. Moracu jos malo da izguglam i o ostalim kalibrima.
    E da sto se tice ove dve Carrere o tome sam i pricao. Meni one nisu iste, i stara mi je daleko lepsa, bez obzira sto ima toliko istih elemenata, stara Carrera mi je pravi Racing sat! Nova mi je izgubila taj smek koji je stara imala..

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •