Strana 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 150 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #141
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Bezbi,bezbi,bezbi,bezbi,bezbi,bezbi
    😂😂👍

  2. #142
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    610
    Lajkovi
    4390
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Pa ti se smejes, a mi cemo da placemo... tebi je smesno ono sto je za nas tuzna istina.

  3. #143
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Misfit kaže: Pregled poruke
    Oterali su ga administratori time sto su dozvolili da se on i drugi clanovi foruma vredjaju
    E yes u pravu sad

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  4. #144
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Nikada necu razumeti raspravu Rolex vs Seiko,a bilo ih je milion

    Rolex pravi samo luksuzne satove,dok Seiko pravi satove od 50,pa do xxxxxx evra.

    Meni je 4R stabilniji mehanizam od 6R,ali svako ima svoje iskustvo.

    Ako moram da platim sat 1000-1300 evra i da ga odmah moram nositi na servis/podesavanje,sta sam ja uopste kupio?

    Ruzno je viseti teske reci i psovke,ali ako neko laze u vezi necega i izmislja,onda je to njemu na cast.

    Mnogi su se udaljili od foruma,ukljucujuci i mene,jer se vrte iste stvari,ali nije vreme i mesto za to.

    Iskreno,za 1200-1300 evra bih gledao neki Swiss sat,a Seiko bih zaobisao u sirokom luku,upravo zbog aljkavog QC u vezi mehanizma i vecitih problema oko narukvice.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. #145
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.873
    Lajkovi
    16491
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Ama jel se to Miki opet ukazao i pravi haos?

    E moj Miki sav si vražji.. ajde da te iskrcamo u Ameriku pa da dovršiš ono tamo..

  6. #146
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Ma druze prodaj njima za 400, vise i ne vredi kao nov, a i mehanizam ti je sjeban, ustvari nije sjeban on mora tako da radi tako mu pise na specifikaciji. Znaci ne verujem sta se ovde pise i kakav je mentalitet ljudi, ovaj forum je bio sila do pre nekoliko godina

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Niko nije govorio da je sat bezvredan, već o tome da je činjenično stanje da vlasnicima Seika (I ostalih brendova) vade creva kada pokušaju da prodaju polovni sat u mint stanju, nezavisno od toga koliko je star.

    Ja najiskrenije želim čoveku da popravi svoj sat i da ga služi još par decenija, ali niko ovde čoveku nije rekao prodaj za 400E, već smo ga upozorili da će prodaja završiti na njegovu štetu.

    Interesatno mi je da takođe ljudi kod nas kad prodaju satove uvek koriste reference stranih sajtova kada je u pitanju veća cena, a gotovo nikada kada se nešto može naći jeftinije. I čuveno kačenje slika gde se nešto "prodaje" na stranom sajtu za par stotina eura više, bez da je zapravo prodato, već se radi o aktivnom oglasu.

    Pun je KP takvih oglasa, problem je što ljudi neće da se pomire sa tim da ako kupiš nov sat za 3000E, ne možeš da ga prodaš za 2800E nakon godinu dana.
    Mali tigrillo likes this.

  7. #147
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Oyster Prince sve si u pravu, odavno sam čitao, nisi imašivao stvari, nije isti svet horologije pre 10 godina i sada, mnogo se toga izmenilo sa porastom cena i stvaranjem raznih hajpova i kultova, ljudi hoće da kupe nov sat i da ga prodaju za još veće pare

    nije degradirao samo svetsatova kao sajt, nego svi forumi, to je trend, uništili su ga horološki ekstremisti i prerodavci koji hoće svako jutro kad se probude da im satovi za prodaju vrede par stotina evra više.......mora da se beži iz ovog hobija, mnogo je ekstremizma i muljačine u svemu ovome

    Sinner, ma nema haos veze sa mnom, mnogo je dublji problem, a to je problem uzdizanja u kult nekih brendova
    Poslednja ispravka: Mali tigrillo (7.1.2021. u 22:04)

  8. #148
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    @Oyster Prince "Niko nije govorio da je sat bezvredan, već o tome da je činjenično stanje da vlasnicima Seika (I ostalih brendova) vade creva kada pokušaju da prodaju polovni sat u mint stanju, nezavisno od toga koliko je star." Ne bi se složio tu sa tobom. Ja mislim si žurio sad malo

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  9. #149
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Nenad Arandjelovic kaže: Pregled poruke
    Iskreno,za 1200-1300 evra bih gledao neki Swiss sat,a Seiko bih zaobisao u sirokom luku,upravo zbog aljkavog QC u vezi mehanizma i vecitih problema oko narukvice.
    aljkav im je QC i za ostale stvari. Cesto je i u tom cenovnom rangu moguce videti lose poravnate indexe, chapter ring ili peep lume na bezelu Ali sa druge strane imaju odlicne dizajne i prate trendove...gde naci svajcarce sa atraktivnim ciferom kao sto imaju neki Presage ili PADI modeli? Ne kazem da je Seiko bolji, samo da neko ko trazi nesto atraktivnije sto nije klasik, ima mnogo vise izbora kod Japanaca. Svajcarci (npr Longines i Tag) kad hoce da urade nesto zabavno, stave "gramofonska ploca" cifer i misle da su mnogo cool i moderni Drugo, svajcarci i dalje forsiraju ogromne satove od 41-43mm...nekima je to ok, nekima preveliko, ali manjih opcija skoro pa da nema. Ispada da ako hocu atraktivan sat <40mm, najjeftinija opcija je Omega Aqua Terra 38mm za 5k evra

  10. #150
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    aljkav im je QC i za ostale stvari. Cesto je i u tom cenovnom rangu moguce videti lose poravnate indexe, chapter ring ili peep lume na bezelu Ali sa druge strane imaju odlicne dizajne i prate trendove...gde naci svajcarce sa atraktivnim ciferom kao sto imaju neki Presage ili PADI modeli? Ne kazem da je Seiko bolji, samo da neko ko trazi nesto atraktivnije sto nije klasik, ima mnogo vise izbora kod Japanaca. Svajcarci (npr Longines i Tag) kad hoce da urade nesto zabavno, stave "gramofonska ploca" cifer i misle da su mnogo cool i moderni Drugo, svajcarci i dalje forsiraju ogromne satove od 41-43mm...nekima je to ok, nekima preveliko, ali manjih opcija skoro pa da nema. Ispada da ako hocu atraktivan sat <40mm, najjeftinija opcija je Omega Aqua Terra 38mm za 5k evra
    Po ovome,ispada da samo cifer dobro urade i hvataju na emocije.

    Imaju dobar dizajn,bogatu istoriju modela i odlicna re-izdanja,ali ja na primer volim dobru metalnu narukvicu i da je sve poravnato,a tu seiko i do 1000 evra ume da padne u vodu.Ne kazem da su svi losi,ali nije to to,a za 1000 evra,mora biti sve u nuli.

    Istina je da Swiss forsira malo vece satove,ali ima tu sta da se probere i od 40mm,pa i malo manje,a da ne probije osredji budzet.

    Imao sam Certinu DS1 sa 2824 mehanizmom i bio sam veoma zadovoljam svime,ali je bio polovan i imao je malkice vise peckica za moj ukus,pa sam ga prodao,ali sat je vrhunski odradjen za taj cenovni rang.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •