Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #121
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.656
    Lajkovi
    7493
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Sećam se i ja da je svašta tu bilo i da je većina poruka obrisana. Ne sporim .

    Ali se ne sećam da mu je iko od moderatora i vlasnika rekao da napusti forum. Na to mislim. Ta rasprava je eksplodirala, postovi su obrisani, neko je ostao, neko otišao. Iz mog ugla niko nije oteran.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  2. #122
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Kad se zadovoljstvom preovlada nesto drugo, ne znam kako da oslovim, sujeta ili ponos, ili nesto izmedju, onda se ovako zavrsi. Umesto da se organizuje jednog dana neki skup, rucak, vecera, itd, ljudi se zbog 2-3 reci uvrede i ostane losa energija. Bez da su se sreli i popricali. Ja verujem da obojica na forumu iznose vrh ledenig brega od onoga sto znaju. Niko ne zna sve, niti ce znati sve, ali svako od svakog moze da nauci. Pitam se da li bi se uzivo potukli ako su se ovde posvadjali? Naravno da ne bi. Onda ne vidim zasto je ekran merodavniji od stvarnog zivota? I to od clanova koji su u vrhu popularnosti ovde i ciji post "dobar dan" ima tezinu, a o znanju da ne govorim.

    Nadam se zakopavanju ratnih sekira!
    eee and Branislav Hačko like this.

  3. #123
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Tako je - nismo se razumeli, nisam ni ja mislio na to da je neko nekome rekao da napusti forum,ili ga banovao, ustvari, u pravu si, nisam citao tvoj post, sam je otisao sa razlogom




    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: bezbi (7.1.2021. u 8:27)

  4. #124
    Član Avatar korisnika Misfit
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    131
    Lajkovi
    746
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Oterali su ga administratori time sto su dozvolili da se on i drugi clanovi foruma vredjaju

  5. #125
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Mali tigrilo ja sam 170 km od bg,tako da moram da uglavim dan da odem do bg,najbolje bi bilo kad mi izvrsili regulaciju pa da sacekam nedelju dana da vidim kako radi.da mi neko rastavlja mehanizam nov pa to bi bilo onda katastrofa ziva za sat koji je placen 150000.Ima da ga naprave ispravnog kako znaju i umeju,necu odustati,ako treba obraticu se kome treba u slucaju da mi nesto pricaju samo.Neko pricao o nekim omikroni satovi,koji nisubpoznati,kao sto je steihart,invicta,orijent.Hocu sat,koji ima tradiciju i koji je cenjen.Za tacno vreme cemo namestiti nekako.Seiko prospex limited edition spb105j1

    Radio sam na otvaranju,prodavnice Roleks u Porto Mentenegro na ulazu u Hotel Regent.ja stavljao slova Roleks na tabli,a i onaj sat unpesackoj zoni stojeci isto sam ucestvovao. I na kraj dobio cokoladu Geneva Petrovic.ja mislio Roleks ono cokolada unutra
    Poslednja ispravka: Darkokacarac (7.1.2021. u 9:43)
    bezbi and stanis like this.

  6. #126
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Prelep sat. I skup, tu nema price. Svi vode neku svoju politiku sa cenama, i svaka politika je na stetu kupaca. Trenutno samo Orient ima dobar odnos ulozenog/dobijenog i niko vise.

    Nadam se da ces resiti taj problem, i da je problem samo u regulaciji, i da ces ga resiti bez cimanja, svakom prodavcu je bitna i reputacija, ne verujem da ce te tek tako ostaviti na cedilu . Moj prvi post je bio da ne otpisujes sat tako lako, desavaju se greske, ja sam najboljeg drugra naterao sa kupi Tissot prc516 sa Etom 2824-2, i nije bio dobar mehanizam, cimao se bas, na kraju mu stavili nov mehanizam, pretio svim i svacim. Taj dogadjaj nije promenio ni 1% moje najbolje misljenje o tom mehaniznu. Uzgred, da bi taj Seiko bio tacan na ruci, mora da se ostavi nekoliko sekundi u plusu ma timegrapheru. Imaj na umu da mnogi serviseri podesavanje rade na 0s/d sa dial up pozicijom, pri potpunoj navijenosti. U praksi, ako tako podesis i bilo koji Seikov mehanizam, na ruci kasni.

    Ovo nije samo nasa diskusija, mnogo ljudi dolazi ovde da vidi informacije koje upravo pisu clanovi i na osnovu toga se odluce za nesto. Da se ja prvi put susrecem sa mehanickim satom, i da dodjem da trazim informacije o Seikovim mehanizmima, na osnovu svega napisanog odmah bih odustao od tog mehanizma, prvenstveno zbog specikikacije na papiru. A realnost je daleko od toga, Seikovi mehanizmi su pouzdani mehanizmi, koje moze popravitii neovlasceni serviser koji ce sigurno imati delova po maloj ceni, i mehanizam koji ce imati mnogo bolju tacnost od one na papiru, pogotovu ako se sat nosi na ruci. To je sve sto bi rekao o svim Seikovim mehanizmima iz mog ugla gledanja.

    Naravno da bi birao pre ovaj novi Etin 2892 sa povecanom rezervom, al nema ga u milion satova, vec samo u nekoliko, al opet su skuplji i od LE Seika. I Sellita je jako dobar izbor, voleo big da Selita sa tim klonom 28xx uradi ono sto je Eta sa tim novim 2892. Powermaticu ipak treba jos vremena da se dokaze(varijanti sa 25j, ona sa 23j je dokazala da je za izbegavanje). Pominjane su i Miyote u pozitivnom kontekstu, al sta vredi kad nemas neke poznate satove sa tim mehanizmima.

    Da zavrsim, i meni smeta Seikova politika kao i Haifischu23, a onda Seiko izbaci novi mm200(naslednik tvog sata), i ja se raspametim, odusevim

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: bezbi (7.1.2021. u 10:10)

  7. #127
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Branislav Hačko kaže: Pregled poruke
    Ne dozvoljavam da me niko naziva lazovom i ulicarom


    Stvarno ljudi, ne vređa Vam niko porodice pa da se stigne do ovog nivoa.

  8. #128
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Darko,

    ti si pogrešio što si slušao savete početnika (neka se ne uvrede kako ovde tako i drugih foruma, ja sam isto to radio pre deset godina nažalost) koji su ti govorili kako svojih 1000 i kusur evra da potrošiš, protiv te sam se pojave borio mnogo puta. To je mana svih foruma, da veoma neiskusni ljudi preporučuju za tuđi novac zainteresovanom licu Citizen po ceni od 6000 evra (desilo se ovde konkretno). Momak kupi Seiko Prospex Samurai ili koji već za 300 evra i onda svakog savetuje da uzima Seiko kako za 300, tako i za 2.000 evra, iako nije sat video u životu.

    Druga jako loša stvar po meni je da za taj Seiko ne možeš dobiti ne 1.100 evra. nego računaj 600 do najviše 700 ako naleti pravi kupac koji baš njega traži. Doći će i to na red da će ljudi da shvate kako su već shvatili da su Seiko mehanizmi zapravo dosta niska klasa mehanizama (malo ispod ruskih mehanizama, a malko iznad starih nemačkih Trabant mehanizama), shvatiće da i svaki Seiko plaćen više od 300 evra na tržištu polovnih biva masakriran po pitanju vrednosti.

    Treća stvar, evo Ivke okačio u drugoj temi da mu za dva dana Samurai odstupa skoro 40 sekundi, tako da ta 3 ili 4 minuta nedeljno što ti odstupa, ništa čudno, to je taj kvalitet i sat nema manu, tako jednostavno radi, neko ima sreće da mu radi par sekundi, meni radi od par sekundi do dva minuta dnevno ume da odstupi, kako kad.
    Poslednja ispravka: Mali tigrillo (7.1.2021. u 15:32)

  9. #129
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Po pitanju sekundarnog tržišta, ne važi samo za Seiko, manje više svaki brend će biti masakriran osim Rolexa.
    Prava je retkost da se izvuče 70% od onoga što si platio, u kakvom god se stanju sat nalazio, o nekim većim procentima da ne govorim.

  10. #130
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    i tih 70 % je najbolja moguća cifra, ide to najčešće što kažeš 30 do 50 procenata, i ne znam zašto da ne ide, nova roba kao i sva ostala gubi na vrednosti. Jedno su vreme živeli ljudi u zabludi da novi satovi ne gube na vrednosti i da tako čuvaju novac.

    Jedna isto velika zabluda je da Rolex vredi mnogo više nego nov, naprotiv, vredi u najboljem slučaju isto (i tada ga opet kupuje preprodavac), bila je skoro Daytona El Primero kod nas i u Hrvatskoj za malo preko 10.000 evra nije mogla mesecima da se proda, a u oglasima idu normalno preko 30.000 evra (mislim smešno stvarno), Audemars Piguet kako kod nas tako i u EU svuda ih ima na oglasima po cenama koje su niže nego one u radnji i ne mogu se prodati.

    Kod Rolexa je problem što je svaki na oglasima od preprodavaca koji se takmiče ko će svakog dana novu, višu cenu da stavi, a ljudi su zarobili novac i mesecima ih drže na oglasima neprodate. Ako se neki proda, kupio ga je neiskusni prodavac-početnik iz očekivanja da zaradi i to je cela ta ekipa gde maltene ni nema kupaca.

    Posebno je eklatantan primer LC100, toliko su očajni da prodaju sat da su našli oznaku na kartici zemlje gde je sat izvezen, LC100 je Nemačka, pa zbog toga cena +3.000 evra, ceni se LC50 i LC20 jer su kao okrugli. U stvarnosti nikoga nije briga, niti ikoga zanima za tako nešto.
    Poslednja ispravka: Mali tigrillo (7.1.2021. u 16:15)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •