Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By bezbi
  • 1 Post By eee
  • 1 Post By bezbi

tema: Pomoc za automatik sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.8.2018.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc za automatik sat

    Nisam mnogo upucen u satove i ne gledam skupe, marke i slicno.Bitno mi je da radi sto tacnije moze i da izgleda sto lepse za male pare.Prvi automatik mi je bio polovni HMT. Zaboravio sam koji tacno model i sat je zurio.Za nedelju dana mislim da je nakupljao pet minuta.Posto nisam zeleo da idem kod nekompetentnog sajdzije u mom mestu, sat sam prodao i kupio preko Aliexpresa novi Sewor.Sat je prelep, radi izuzetno tacno, ali ne znam da li ja ne znam da ga navijem. Kada je dosao, navio sam ga nekolicinu puta i jedno tridesetak puta sam ga tresao skoro kao toplomer.Nosio sam ga super sve i u toku noci oko 2 sata on stane.Ujutru sam video, cetrdeset puta sam ga na kurnicu navio i nekoliko puta okretao u smeru kazaljke na casovniku, tacno sam video kako rotor pravi krugove.Sat je radio odlicno drzao je ceo dan, celu noc, ceo dan naredni i oko 4 nocu opet stao.Kao da mu se tokom dana ne napuni dovoljno mehanizam.Meni je bezveze da ga navijam, jer bih onda kupio mehanicki sat, a to sam izbegavao jer ne zelim takvu obavezu, a kvarcni ne zelim da imam obavezu da na 2 godine ili vec koliko moram da menjam bateriju.Da li sam u necemu kod navijanja pogresio, ili je stanje ovakvo posto je kinez?

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc za automatik sat

    Druze generalno nije dobro navijati rucno sat koji je automatik, zeznu se neki zupcanici posto se krecu jako brzo i trpe trenje. Generalno, na navijacu je potrebno satu oko 300 celih okretaja,da bi posle toga radio ceo dan. E sad koliko je trzaja ruke dovoljno da se skroz napuni to je jako tesko reci. Vecina mehanizama ima rezervu oko 40h. Al opet zavisi od mehanizma, mozda nisi napravio dovoljno pokreta rukom, mozda je do mehanizma. Mada sam siguran da ako ceo dan nosis aktivno sat, izdrzace posle skidanja bar 24h. Sto se tice toga kakav si sat trazio, danas dosta Kineza pravi ok satove sa odlicnim Seikovim nh35 ili Miyotinim820x mehanizmom
    Insa likes this.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc za automatik sat

    Ja pretpostavljam da je verovatno zato što je kinez.

    Ako nećeš da razmišljaš bar 20 godins, uzmi kvarcni sa solarnim punjenjem, npr, neki citizen eco drive. Imaš ih i za 100ak evra.

    I mehanički treba servisirati, recimo jednom u 5 godina.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Insa likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    15.8.2018.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc za automatik sat

    Jer kazem vam, na HMT-u, uopste nisam razmisljao o tome da li ce da stane, sat je radio non-stop.Kod njega nije islo navijanje glatko, vec samo tresenje sata, tako da ga nisam navijao.Kod ovoga ide glat, kao kod mehanickog.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc za automatik sat

    Citat Insa kaže: Pregled poruke
    Kod ovoga ide glat, kao kod mehanickog.
    I jedan i drugi su mehanicki, samo je jedan automatik a drugi na rucno navijanje. U svakom slucaju nije pozeljno rucno navijati taj automatik jer je pitanje do kada ces moci da ga navijas rucno, mada ako je mala vrednost sata, a pritom mu sistem automatskog navijanja ne radi dobro, onda neces napraviti vecu stetu od postojece. U svakom slucaju ako ponovo budes kupovao Kineski sat, kupi neki sa gore pomenutim mehanizmima.
    Insa likes this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    3.8.2020.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc za automatik sat

    Pozdrav...
    Pre 8 meaeci sam kupio certina mehanicki automatski sat i sve je radilo odlicno do pre nekoliko nedelja. Probudim se oko 6 ujutro i vidim da je sat stao u 4 i ako mi je bio na ruci.
    Svaki put kad ga skinem i ostavim da miruje stane posle 4-5 sati.
    Kakva su vasa iskustva...kakav bi kvar mogao da bude...
    Hvala

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •