Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree7Likes
  • 2 Post By Insa
  • 2 Post By don Alberto
  • 3 Post By sdbiba

tema: Kineticki vs Eco Drive mehanizam

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.8.2018.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kineticki vs Eco Drive mehanizam

    Mozda je neko citao na nekoj drugoj temi gde sam pitao u vezi automatik sata, dakle zanima me sat nebitne marke, sto jeftiniji, a da bude sto tacniji i dugotrajniji. Eco drive citam da bi morala da se menja baterija izmedju 5 i 10 godina sto i nije tako lose, ali baterije su skuplje. Kineticki, na jednom sajtu sam procitao da bi baterija morala da se zameni nakon 7 godina, a na drugom da za ove satove ne postoji potreba za zamenom baterije.Sta je istina i koji od ova dva sata bi bili dugotrajniji za koriscenje bez zamena baterija i servisa?
    sdbiba and bokanegra like this.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Kineticki vs Eco Drive mehanizam

    Tebi treba onda perpetum mobile,a to ne postoji. Ti bi nešto da radi godinama, a da se ne troši i da je pritom tačno?!?!?!
    sdbiba and mezzano like this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Kineticki vs Eco Drive mehanizam

    Citat Insa kaže: Pregled poruke
    Mozda je neko citao na nekoj drugoj temi gde sam pitao u vezi automatik sata, dakle zanima me sat nebitne marke, sto jeftiniji, a da bude sto tacniji i dugotrajniji. Eco drive citam da bi morala da se menja baterija izmedju 5 i 10 godina sto i nije tako lose, ali baterije su skuplje. Kineticki, na jednom sajtu sam procitao da bi baterija morala da se zameni nakon 7 godina, a na drugom da za ove satove ne postoji potreba za zamenom baterije.Sta je istina i koji od ova dva sata bi bili dugotrajniji za koriscenje bez zamena baterija i servisa?
    Kada je u pitanju Citizen nisam bas upoznat sa duzinom radnog veka baterije na eco drive modelima, mada gledajuci po forumima varira do 10 godina, ali kada je u pitanju Seiko, imao sam i imam nekoliko kinetik satova jos od 2009 godine i rade ok, pri tome mislim na mehanizme YT57-Pulsar, 5M85, 5D44 i nikada nisam imao problema sa baterijom, negde sam procitao da je radni vek baterije oko 20 godina, ali kako ovi mehanizmi datiraju od 2007 godine to tek treba proveriti.

    Ukratko, sa svakim punjenjem baterije njen kapacitet se smanjuje, koliko ce potrajati zavisi kako od upotrebe tako i do specifikacija sata koje je propisao proizvodjac, mislim da je time sve receno.



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    don Alberto, bokanegra and Insa like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •